Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen életkorban lehet...

Milyen életkorban lehet legkorábban megállapitani a hiperaktivitást?

Figyelt kérdés
Másfél éves gyereknél meg tudják már állapitani? Vagy mi az az életkor amikor ezzel érdemben foglalkozni kell?

2016. ápr. 14. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Másfél evesem megallas nelkul folyton porgott egész nap. De ugy tudom ebben a korban nagy a mozgasigeny.
2016. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Iskolás korban, ha a figyelme nem megtartható, nem tud elegendő ideig egy helyben ülni.

A legtöbb 1-2 éves gyerek pörög, ez a normális.

2016. ápr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És ha teszem azt megállapítják, akkor mi a terved vele? Azt tanácsolom, hogy vidd el egy tsmt felmérésre. Ott kapsz rá feladatsort is, ha esetleg erről van szó tényleg.
2016. ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
első, érdekes amit írsz, de a hiperaktivitás nem azt jelenti, hogy pörög a gyerek. nem ártana utána olvasni ha már ilyet leírsz és remélem a kérdező is a 1,5 évesnél csak butaság miatt gondolja, hogy hiperaktív lehet. ugyanis ennek nem túl sok köze van a túlmozgáshoz, súlyos figyelemzavar a hiperaktivitás. 1,5 évesnek eleve nem kell figyelnie, szóval nem is kell ezt vizsgálni (nem is lehet), legkorábban 5-6 éves korban derül ki, de majd csak az iskolában bizonyosodik be, nyugtatót adnak ami enyhít a túlmozgáson is ami gyakori velejárója
2016. ápr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem mindig adnak nyugtatót, egyéb terápiás eljárások is vannak. A figyelemzavar csak az egyik tényező, a túlmozgás is képben van. És sok egyéb tünet is, de ezt most hagyjuk.

Kérdező, vizsgáltasd meg, ha gondolod, de ész nélkül ne gyógyszezezzünk, remélem nem ezért kérdezted. Vannak esetek, amikor más nem segít, de nem hiszem, hogy ilyen picinél ez a helyzet.

2016. ápr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

persze, hogy van más, nem is ezt akartam írni.

úgy akartam, hogy ha szükséges... :/

2016. ápr. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4.-es! Óriásit tévedsz! A Hiperaktivitás az a túlmozgás pont... A figyelemzavar pedig az ADD, te pedig a kettő együtteséről próbálsz beszélni amit ADHD-nak azaz Figyelemzavaros hiperaktivitás zavarnak neveznek. Majdnem 9 éves a fiam és ezzel küzd. És NEM nyugtatót adnak rá... Ugyanis ezeknek a gyerekeknek a nyugtató épp ellenkező hatással van nem nyugtat hanem felpörget, nekik stimulánsot adnak, és attól lesz jobb a figyelmük, de a hiperaktivitásra az nem hat csak a figyelmére. És bizony van az a pont amikor már nincs más út csak a gyógyszer, de a kérdező gyermeke még nagyon kicsi másfél évesen még a hisztik pl lehetnek a dackorszak jelei is, és eléggé hasonló a hiperaktiv és nem hiperaktiv babák viselkedése... Kedves kérdező, ahogy javasolták menj keress a környékeden tsmt tornát, esetleg bhrg-t, és kezdjétek el, akár csoportosan akár egyénileg. Gyógyszert 6 év alatt nem is adhatnak.... Egyébként pedig gyermekpszihiátrián diagnosztizálnak, de már sok esetben óvodás korban elküldik a gyermeket vizsgálatra a helyi nevelési tanácsadóba, ott csinálnak különböző teszteket, és ha már esetleg nagycsoportos, akkor tovább küldik onnan a gyerekpszihiátriára további vizsgálatra. Ha biztosra akarsz menni a budapesti Vadaskerti Kórházat tudom ajánlani de ott is 3éves kortól foglalkoznak leginkább a gyerekekkel, mert kisebb korban nem lehet 100%-ig megállapitani. Ott kifejezetten értenek az adhd-sokhoz autistákhoz, tourett szindrómásokhoz. :)

Tehát kedves kérdező amint irtam előszőr is nyugodj meg, lehet csak az átlagosnak nagyobb a gyermeked mozgásigénye. Nekem alvászavaros is a fiam már baba korától, de diagnózist alig 2 éve kapott... Addig csak a rossz, hülye, neveletlen jelzőket kapta meg mindenhol, pedig nem az. Kitartás!

2016. ápr. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Másfél évesen biztos, hogy nem tudják diagnosztizálni. Viszont korosztályos sajátosság, hogy nagy a mozgásigényük, rövid ideig köti le őket egy dolog. Ez teljesen természetes egy ennyi idős gyereknél. Sőt, az is, ha valamit ezerszer elmondtál, hogy tilos, de csak azért is rápróbál még, hátha most már nem lesz tilos.


Legkorábban 5-6 évesen tudnak biztos diagnózist adni. Engedd el a dolgot, ha valami gond lenne vele, majd az óvodában jelezni fogják.


Másokhoz meg ne hasonlítsd, mert vannak "lelassultabb" gyerekek is, akik nem pörögnek annyira, nem feszegetik a határokat olyan mértékben. A férjem is meglepődött, hogy míg a nagyobbik lánya amolyan "befőtt gyerek" volt, a közös lányunknak hatalmas mozgásigénye van és néha kemény dió a dackorszak (2 éves). Jómagam is könnyen kezelhető voltam, nálam kamaszkorban jöttek elő a lázadozások.

A férjem viszont macerás kisgyerek volt, csakúgy, mint apám vagy az apai unokatesóm. Valószínű, hogy onnan csúszott le neki a temperamentum. Anyám gyógypedagógus és ő is elmondta, hogy az égvilágon semmi kórosat nem lát a gyereknél, egyszerűen temperamentumosabb és mozgékonyabb.

2016. ápr. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én nem hinném hogy hiperaktiv, viszont a nagyszülők szerint lehet....csak mert egész álló nap megy, szalad, vizsgálódik mindent megfog, minden érdekli és semmitől sem fél. De ez természetes szerintem, szerintük viszont nem. Mert mi gyerekként egyedül elvoltunk egész nap, akár egyhelyben is. Néha persze én is hasonlitom más ilyen korú gyerekhez és tény, hogy más gyerekek simán elvannak a babakocsiban is, némelyik úgy ül benne mint akit leszedáltak, az enyém meg csak menne világnak, mindent fogdosna, minden érdekli és akarja is azonnal :)
2016. máj. 16. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!