Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy reagáljam le ha a 6 éves...

Hogy reagáljam le ha a 6 éves gyerekem azt mondta a barátjának hogy "rohadj meg te szemétláda"?

Figyelt kérdés
Ja!6 éves nagycsoportos!
2008. szept. 26. 22:14
 1/10 A kérdező kommentje:

Esküszöm nem beszélünk elötte csúnyán max néha kicsúszika szánkon hogy hüle de tényleg ennyi!

Hogy büntessem?Vágjam szájon,tiltsam meg a kedvenc dolgait,küldjem sarokba?Szerintem egyik se jó megoldás!

Természetesen a beszélgetésen már túl vagyunk!

2008. szept. 26. 22:17
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Az lehet hogy sok ember úgy neveli a gyerkőcét hogy otthon ne haljon egy csúnya szót se,de az oviba sőőőt már a bölcsibe is átvesznek egy-két ilyen szóhasználatot :( Az a probléma hogy hiába is tiltanád meg neki ezt,jöv. héten másikkal jönne haza...sajna ilyen világot élünk :((
2008. szept. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Kérdezd meg tőle,neki hogy esne,ha így beszélnétek vele? Nálunk bejött. Amúgy tényleg szinte lehetetlen ezt kiküszöbölni.
2008. szept. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De én teljesen kiakadtam!Én még máig se tértem magamhoz!?Hogy az én fiam!?

A másik óvodánkba tudjátok mit kiabáltak szinte örjöngve a gyerekek?Gyurgyács takarodó,rohadj meg gyurcsány!Meg hasonlókat!

2008. szept. 26. 22:44
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos az a baj hogy már az óvodákban súlyos fegyelemhiánnyal küszködnek ( látom az én fiam 5 éves ovis ) és innen kezdődik hogy az iskolában megüti a diák a tanárt.

A szülők otthon keresztre is feszülhetnek, ha a gyerek a hét 5 napján az ovodában nincs rendre, fegyelemre, tiszteletre....stb szoktatva. Az ovi lassan roszabb mintha kinnt lennének az utcán.

Nagyon nehéz, én akkor csapok oda ha aktuálisan meghallom, mert ha ráhagynám akkor ki tudja néhány év múlva velem is így beszélne.

2008. szept. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Az a baj, hogy még ha te meg is válogatod, hogy mit mondasz a gyereked előtt, más szülő esetleg nem. Én azon akadtam ki, amikor volt ez a melegfelvonulás, és azt látom a tévében, hogy az "jóérzésű" apuka, akit felháborít az ilyesmi, ovis korú gyerekkel a nyakában megy ki "mocskos buzizni". Hát csak gratulálok az ilyen neveléshez. Ezek után a gyerekek persze hogy azt ismétlik az oviban, amit otthon vagy máshol hallanak. Ezt a többi gyerek is átveszi. A másik, hogy az is elég durva, amiket a tévében hallanak. Lehet, hogy a te fiad esetleg onnan szedte ezt a szöveget. Nem biztos, hogy konkrétan egy filmben, hanem akár egy film előzetesébe is bevágnak ilyen dumákat, mondván, hogy konkrét csúnya szó nincs benne.

Üdv

Polly

2008. szept. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem beszéltetek a tv-ről.Mert ugye te nem mondasz csÚnyát a gyerek előtt de esetleg a Híradó megy egy közvetítéssel, vagy egy akciófilm, vagy egy sorozat stb és ugye ott nem sípolják ki.
2008. okt. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Lehet hogy most le leszel pontozva, de nekunk ez valt be.

- Egy csepp folyekony kezmoso az ujjadra es mosd ki a szajat...garantaltan utalni fogja...es ketszer is meggondolja mit ejtsen ki a szajan.

- A kedvenc jatek elvetele, "bortonbe" zarasa amig fegyelmet nem tanul...ha kell akar tobb jatek begyujtese.

- Sarokba allitas, terdeltetes, megadott idore, ha nem hajlando "normalisan" allni, kezd elolrol az ido szamolasat...elobb utobb megunja

- Tv megvonas (nem tudom tevezik e)


Lehet hogy drasztikusnak tunnek, de magamrol tudom, hogy a gyerek immunissa valik a veresre...engem allandoan vertek gyerek koromban...de egy ido utan lepergett...sot szemtelen lettem tole, es visszakerdeztem csak ennyit tudsz??? Szoval ezeket "humanusabbnak" tartom, es celravezetobbnek is.

2008. okt. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Hát ma már az oviban kezdődik a mocskolódás, nehéz ezt kimondani de semmivel az ég adta világon semmivel nem tudod meggátolni h eltanulja, a tv a az ovi, iskola, ez mind mind forrás. Semmiképen ne pofozd fel vagy ilyesmi, az nem éppen formáló, de hiába szidod le az sem segít a legjobb ha megbeszéled vele hogy tudja e mit mondd mikor ezeket a szavakat kiejti a csöpp kis száján, hidd el ha a megfelelő jelentését elmondod neki nem fogja egy ideig olyan bátran mondogatni. Nekünk suliban egyszer azt mondta egy tanár elmagyarázta a csicska szó pontos jelentését, és hát aztán nem igen lehetett hallani ezt a szót.
2009. febr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezeken az "új" kisgyerekeken én is ledöbbenek pedig csak 17 vagyok (lány) mi még nem voltunk ilyenek. Én óvónő akarok lenni, és az én csoportomban próbálnék az ilyesmire is odafigyelni, alkalmazni a gyerek pszichológiát amit majd az egyetemen/főiskolán fogok tanulni. A verés nem megoldás erre sem és semmi másra sem, ezt a saját példámon tanultam meg: életemben nem kaptam pofont a szüleimtől és a városunkban én vagyok a legjobb "gyerek".
2009. aug. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!