Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Érzelmek nem kimutatása?

Érzelmek nem kimutatása?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 éves másodikos. Nagyon visszahúzódó, mindig is az volt. Ennek ellenére vannak barátai az iskolában, szeretik is. Otthon teljesen más, oldott, csacsog, be nem áll a szája. A problémám, hogy ma beszéltem a tanítónővel, aki azt mondta, hogy félti a lányomat nagyon, mivel nem mutatja ki az érzéseit. A jót sem, de a rosszat sem és ez utóbbi rosszabb, mert ha bármi sérelem éri vagy nem érti a tananyagot, akkor nem mutatja ki, nem mondja, hogy neki gondja van. Otthon is nehezen mutatja ki a negatív érzelmeit, de azért otthon másabb. Hogyan lehet őt erősíteni, hogyan lehet rávezetni, hogy bármi problémája van, azt jelezze a tanítónők felé? Előfordult már, hogy nem értette a tananyagot, de nem szólt, ezért írt egy rossz felmérőt. Olyan is volt már, hogy hazahozta a leckét és azt mondta, nem érti, azért hozta haza, hogy itthon csináljuk. Tehát a tanítónőnek nem mert szólni, hogy nem érti, csak nekünk mondta otthon. Én természetesen mondtam neki, hogy szóljon nyugodtan, hiszen azért van ott a tanítónéni, hogy segítsen. Mit lehet tenni, hogy ez a probléma megoldódjon?
2016. nov. 23. 11:14
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy sajnos én is hasonló vagyok, a negatív érzelmeket nem nagyon mutatom, talán úgy érzem, gyengének látszom akkor, ha más látja például, hogy hibáztam... Lehet örökletes ez, de lehet, hogy engem lát, mint példát és ez nem jó.
2016. nov. 23. 11:20
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű zárkózottabb gyerek, ha úgy érzed, hogy ez probléma, akkor beszélgess vele sokat, ha nagy gondnak érzed, esetleg kérdezz meg egy pszichológust.

De szerintem ez a része, hogy nem szól a tanító néninek egy 8 éves gyerek, ha nem érti az anyagot, nem igazán probléma. Pedagógusként mondom, kevés olyan gyerek van, aki ezt így megfogalmazza, és jelzi. Igazából felém az a jelzés, hogy érti-e a kisgyerek a tananyagot, hogy meg tudja-e oldani órán a feladatot.

Inkább a többi részével foglalkozzatok, ha sérelem éri, bántja valaki, merjen szólni. Ebben az ügyben szerintem nagyon sok múlik a tanító nénin is.

2016. nov. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szerencsére kiváló a tanító nénije, ezért is figyelt fel erre és valóban megoldást szeretne, ezért beszélgettünk el erről, hogy milyen az iskolában. Ma megpróbálunk a férjemmel kicsit puhatolózni és elbeszélgetni vele, hogy miért is lenne fontos, hogy ha valami sérelem éri, akkor szóljon és ne tartsa magába, mert akkor egyedül marad a problémáival. Mondjuk mindketten figyelünk annyira, hogy ha ilyen miatt jeleket látnánk rajta (mondjuk nem menne szívesen iskolába, amiről jelenleg szó sincs), akkor jelezne a vészjelzőnk.
2016. nov. 23. 12:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy zárkózottabb, de az biztos, hogy tőled is tanulta. Ahogy mondják, a gyerek nem hülye, még kisbabakorában sem, és a kis érzékelőivel levette a szitukat, látta, hallotta és szépen eltanulta tőled az érzelmek elrejtését. Az, hogy otthon csacsog, annak nem sok köze van az érzelmek kimutatásához, hacsak nem arról beszél, hogy mi tetszik/fáj neki. Az, hogy két órán keresztül meséli, hogyan kell a barbibaba haját fésülni, annak semmi köze nincs az érzelmekhez.


Különben hiába beszélgetsz vele, ha te a viselkedéseddel mást kommunikálsz felé.


Különben külön gratula a tanítónéninek. Örülök, hogy vannak még köztük olyanok, akik észreveszik és szólnak is ha elfojtott problémát vélnek felfedezni a gyereknél. Sajnos én csak olyanokat ismertem, akik a gyerekbe inkább belerúgtak.

2016. nov. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Igen, biztos is, hogy tőlem vette, illetve öröklött is lehet a zárkózottsága. Szerencsére én nagyrészt "kinőttem", de gyerekkoromban én sem beszéltem a szüleimmel a problémáimról. Annak mi is örülünk, hogy a tanító néni levette a szitut és hogy odafigyel és velünk együtt munkálkodik a megoldáson, áldás, hogy van. Az otthoni viselkedését csak azért írtam, mert én összefüggést látok az érzelmek nem kimutatása és az idegen helyen való visszahúzódottság között. Ezért írtam, hogy otthon nem visszahúzódó, hanem egy teljesen oldott kisgyerek. Nyilván ennek magának nincs köze az érzelmek ki nem mutatásához, de én valószínűsítem, hogy a visszahúzódó természetnek van köze ahhoz, hogy nem mutatja, mondja, ha valami gond van.
2016. nov. 23. 13:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekünk hasonló problémánk van/volt. Nagylányom visszahúzódó, nem mer szólni senkinek semmiért, önbizalomhiányos, sőt, óvodás korában a többi gyerektől is félt. Ugyanúgy viselkedik, mint én gyerekkoromban, csak még eltúlzottabban. Én is már felnőttem, és tudtam kezelni a visszahúzódó természetemet, de a gyerekek nem ezt a mintát tanulják el, hanem az eredetit :)

Nálunk gyerekpszichológus segített. A nevtan-ba is jártunk, kicsit akkor is érződött változás, de igazán akkor javult a helyzet, amikor magánban elmentünk egy olyan gyerekpszichológushoz, akit mások ajánlottak.

2016. nov. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Még annyit hozzátennék, hogy sajnos én is hasonló vagyok, a negatív érzelmeket nem nagyon mutatom, talán úgy érzem, gyengének látszom akkor, ha más látja például, hogy hibáztam... Lehet örökletes ez, de lehet, hogy engem lát, mint példát és ez nem jó."


Kérlek titeket, emberek, vegyétek már észre, hogy a hatalom manipulálni igyekszik mindenkit, és javarészt sajnos sikerül is nekik...


Az akadémikusok közül IS egyre többen jönnek rá, hogy az örökletesség szinte csak a küllemre és a temperamentumra hat.


Nincs betegség örökletes úton.


Alapvetően vagy fizikai behatásra (baleset, sugárzás stb), vagy érzelmi konfliktusra alakul ki átmenetileg betegség; kisgyermek esetén, főleg 10 éves korig meg a szülő érzelmi konfliktusai IS kialakítanak betegséget a gyermeke(i)ben (átmenetileg).


A kisgyermek átveszi a szülő, elsősorban -ha az anyja (is) neveli- az anyja érzelmeit, de az anyja tudat alá fojtott érzelmi blokkjait is.


Kedves kérdező, te magad is írod, de mégis az akadémikusok általi alaptalan ismeretet mondod vissza, végiggondolás nélkül...


Az ember érzi, mi a valóság, de a hatalom, a hivatalos tudományos állásfoglaláson át, ami java része szándékosan hazug, mégis sajnos képes sokszor befolyásolni a legtöbb embert.


Érdemes persze megtanulni, megismerni a hazugságokat is, ahogy az iskolai tananyagot is - csak tudatában kell lenni, hogy mely ismeretanyag hazugság! (Az iksolai anyag, kisiskolás kortól az egyetemekig szintén legalább 75%-ban tudatosan felépített átverés, össznépi agymosás!)


Tehát a hazudott ismeret anyagot is jó ismerni általában, mert ahhoz is tudjuk mérni, viszonyítani, mi a realitás! :)


.


A megoldás, amíg a gyermek nincs 11-12 éves: egészen addig, a szülő, főként az anya saját magán kell dolgozzon érzelmileg, lelkileg és gondolkodásmódban, beleértve a kellemetlen emlékei feldolgozását is, párkapcsolati problémáit is, stb.


Nyilván a gyermeket külön is érik ingerek, azokkal SZINTÉN érdemes foglalkozni, azonban jelen esetben a lényeget önkéntelenül elárulta a kérdező, kvázi megválaszoltad saját magadnak a megoldást. :) Tehát azt, hogy alapvetően rajtad múlik a gyermeked említett érzelmi problémája.


Ez NEM azt jelenti, hogy hibás volnál, vagy hogy hibáztál volna ez esetben, hanem azt, hogy minden kisgyermekre átragadnak a szülő érzelmei, hiedelmei, az élethez való hozzáállása, lelki blokkjai, tudat alatt rekedt (kvázi átmenetileg elfelejtett) kellemetlen egykori emlékei, stb.

2016. nov. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lemaradt egy mondatom vége:

Nincs betegség örökletes úton, és nincs lelki vonás átörökítése szülőről gyermekre (legfeljebb temperamentum).


(Tehát nevelésen múlik és a környezeti behatásokon múlik a gyermek jellemfejlődése, meg egyéb tényezőkön, melyekről itt nem teszek említést. De NEM géneken múlik!)

2016. nov. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Vennék egy pingpongasztalt, de legalább egy hálót.

bevezetném, hogy naponta játszunk egyet.

Fontos a minden nap, fontos hogy anyával, de ha apa is kapható, akkor még jobb.

Előre megegyezve mennyi legyen. Ne a valós számolás, hanem a visszaütés szerint. Mondjuk egy menet 20 passz, amig megy az oda vissza adogatás az egynek számít. Két menet van. Ha tetszik neki max. még egy ráadás. ha többet kér akkor majd holnap is játszunk!

Lényeg: semmi negatív megjegyzés, mindig örülni, minden nap játszani ezt a kicsit.

2016. nov. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2016. nov. 29. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!