Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha a korai fejlesztő a közel...

Ha a korai fejlesztő a közel 2 éves kislányomról kiadott szakvéleményben leírja, hogy nincs vele semmi gond, akkor ezt vehetem készpénznek vagy még derülhetnek ki problémák?

Figyelt kérdés
Múlt hónapban voltunk a kislányommal a korai fejlesztő központban, saját ötlet volt mivel elég nehezen kezelhető, szerintem túlságosan érzékeny, impulzív, aktív gyerek, keveset aludt mindig is, gyanakodtam hogy netán hiperaktív vagy idegrendszere éretlen. Persze én nem értek hozzá de gondoltam, nézzék meg. Dévényeshez is kellett vele járni, úgyhogy volt azért egy kis alapja az aggodalomnak. Viszont a 3 órás megfigyelés után úgy nyilatkozott a három szakember egyöntetűen, hogy szerintük nincs vele semmi gond, korának megfelelő, gyönyörűen játszik, barátságos, nyitott, feladatokba bevonható stb. Ott nem volt semmi hiszti, sem más viselkedés amit itthon szokott produkálni. Viszont én továbbra is tartok tőle hogy van valami...Járt már úgy valaki, hogy a koraiban kimondták hogy minden oké a gyerekkel és közben később diagnosztizálták valamilyen problémával?
2017. febr. 24. 23:33
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm...

igazából egy dologra hívták fel a figyelmem, ami persze nekem is feltűnt, hogy a beszédével van picit "elmaradva". Ők nem ezt a szót használták, de lényeg hogy az mehetne neki jobban. Javasolták, hogy várjunk 2.5 éves koráig és akkor menjünk vissza ha ez ügyben nincs változás. De azóta már sokat fejlődött a beszéde.

2017. márc. 1. 09:52
 12/13 A kérdező kommentje:
Egyébként nálunk meg pont fordítva volt, biztos voltam benne hogy legjobb esetben is idegrendszeri éretlenséget fognak megállapítani de arra nem gondoltam, hogy azt mondják hogy nincs semmi gond a kislányommal. Ami egyébként fura, hogy szoktak nézni ilyenkor olyasmit, hogy megvannak-e még a csecsemőkori reflexek. ANnak idején a nagyobbik lányommal is jártunk neurológián, a lányom dévényese küldött hozzá minket, és ott nézték a reflexeket is. A kicsinél viszont ilyesmi fel sem merült. Sem pl. koponya uh nem volt. Viszont nem tudom, ennél jobb helyre vihettem-e volna, mint a korai fejlesztő, úgy tudom hogy elég jónak számítanak. Egyébként kislányom unokatesójának vannak autisztikus tünetei, úgyhogy erre is rákérdeztek a koraiban, és a vizsgálat végén külön kiemelték hogy a lányomnál semmi ilyesmitől nem kell tartani, hogy autisztikus tünetei lennének. Nem tudom, annyira bizonytalan vagyok. Mondjuk azért nem vet fel minket a pénz, 15 ezer Ft volt ez a vizsgálat is, párom nem is igazán akarta, én fizettem, jó ez még a kisebbik része de most nem akarok megint előállni egy fizetős vizsgálattal amikor leírták nekünk hogy semmi gond... Szóval a kivárás lesz...ezzel csak az a gond, hogy ha bármi van mégis akkor a korai fejlesztés az igazán hasznos.
2017. márc. 1. 10:02
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia! 9-es vagyok.

Hát igen, akkor nem olcsó dolog :( Nekünk ingyenes volt, de végül is nem is konkrét, tüzetes vizsgálat volt, inkább csak egy beszélgetéssel egybekötött megfigyelés. Én is azt tanácsolnám egyelőre várjatok, figyelgesd. Arra most nem emlékszem, hogy írtad-e esetleg, hogy jár-e bölcsibe. Ha nem jár és nem is fog, akkor az óvodában úgyis kiüt a dolog. Esetleg járjatok addig játszóházakba gyakrabban és figyelgesd, hogy közösségben hogyan viselkedik, hogyan játszik.

2017. márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!