Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Értelmi fogyatékos, ill....

Értelmi fogyatékos, ill. autista gyerekek fejlesztése milyen intézményekben történik Győrben és környékén?

Figyelt kérdés

#értelmi-fogyatékosság
2018. júl. 4. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Az autisták jó része NEM értelmi fogyatékos!
2018. júl. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezt én is így gondolom. Akkor külön kérdezném vagy-gyal.

Akár egyik akár másik az unokám - még nem kapott 3,5 évesen erről diagnózist - pontosan hol foglalkoznak ilyen gyerekekkel? Eredményesen.

2018. júl. 4. 16:02
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Ilyen korban még nem igazán lehet pontos diganózist felállítani, és ezt feltétlen erre specializálódott intézményben tudnák megtenni, de ez több napos tesztsorozatokból áll.

A fejlesztés a diagnózistól, illetve annak fokozatától függ.

Nem túl súlyos esetekben csak fejlesztö foglalkozásokra kell a gyerekkel járni, a diagnózis felállításakor közlik, hogy hová lehet menni vele.

2018. júl. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors reakciót. Természetesen járnak a kicsivel fejlesztő foglalkozásokra ill. otthon is gyakorolják, amit kell. Csak az aggaszt, h néha azt látom: "ilyen kicsi korban még..." máskor meg: " baj, ha a korai fejlesztés nem történik meg!" Mi féléves kor körül észleltük, h nem fejlődik átlagosan a pici. Onnantól jár fejlesztésekre. De vajon nincsenek-e eredményesebben működő intézmények?
2018. júl. 4. 16:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy pontosan kéne tudni, hogy mi a probléma és célzottan kezelni. A fiam 2 évig járt sima logopédushoz, aki nem vette észre, hogy beszédértési problémája van. Pszichológus nem vette észre, hogy figyelemzavaros. Aztán Budapesten találtunk egy helyet, komplexen felmérték és a megfelelő fejlesztést kapta. Nem is biztos, hogy autista a gyereked, lehet csak idegrendszeri érettlensége van. Az sem mindegy, ha auti, hogy milyen fokú.
2018. júl. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 17. 08:21
 7/7 anonim ***** válasza:
A kisfiamról tudtam már 2 éves korában hogy Asperger-szindrómája van ,mégis 5 éves korában kaptunk csak diagnózist.Addig mindenhova hurcoltam ,de igazán a BHRG tudott nekünk segíteni. Tudom Győr nagyon messze van Pesttől ,de megéri feljönni. Betanítják nektek a feladatokat és otthon ,eszközök segítségével elvégzitek. Az összes puccos fejlesztőt bejártam a gyerekkel,és 3 évig csoportban TSMT tornázott ,de 8 hét alatt ROHAMOSAN fejlődött a BHRG által betanított tornától. Három évesen ismerte a betűket és a legbonyolultabb Lego-t is össze tudta rakni,mégsem ért el semmit a magas intelligenciájával,mert a figyelme pocsék.De a 8 hét alatt amíg vittük a játszótérre ,fokozatosan kezdett "normálisabban" viselkedni.
2018. júl. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!