Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mivel lehet a gond? SOS

Mivel lehet a gond? SOS

Figyelt kérdés

Kislányom 2 évet töltött júniusban. Nagyon okos, fejlett kislány.

Ezen a nyáron kezdtem nekifutni a szobazisztasagnak.

Elég jól megy a dolog, pisika mindig bili e vagy wcbe megy.

A kakival gondunk van, amúgy is problémás e téren születésétől kezdve.

Már rengeteg dolgot próbáltunk a szorulas ellen, több kevesebb sikerrel.

KB egy hónapja eléggé könnyen kakilik, de csak és kimondottan a pelusba.

Ha nincs rajta pelus inkább tartja, így mindig adok rá ha észreveszem.



Tegnap éjszaka felsirt hogy pisikalunk a bilibe, (volt rajta pelus).

Meorultem neki, hogy milyen ügyes.


A ma éjszaka valami borzasztó, nem tudommi miatt csinálja ezt.

Hozzateszem ma reggel kakilt, és nem túl sokat.

Általában este 10kor már alszik. Ma egyszerűen nem akart elaludni, kb 23:45 lehetett, amikor nagyon keservesen elkezdett sírni.

Vergodott, húzta össze magát.

Kérdem tőle hogy van pisika? Kimentünk a fürdőbe, elvegezte a kisdilgat, majd vissza.

Gondoltam hogy megint kaka gond, de mivel psikalt nem tudtam hova tegyem az egészet. Elaludt, de eltelt egy óra és újra az a keserves sírás, forgolodik, húzza össze magát. Próbáltam hogy vigyem ki a fürdőbe de megjobban sikít.

Mondtam hogy ha nem akar kijonni engedje a pelusba, éreztem hogy így csinalt, de a sírás és a fotgolodas megmaradt.



Lehet ez felfazas? Vagy próbálják meg kúpot adni neki szorulas ellen? Vagy csak egyszerűen ilyen a elválás a pelustól?

Az is a fejemben van hogy vigyem a sürgősségire..

Vélemények? Tapasztalatok?


2019. aug. 12. 01:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom mi a baja, de nem értem ut erölködsz a szobatisztasággal, nem tűnik rá érettnek.
2019. aug. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
A gond az, hogy nem érett a szobatisztaságra, te pedig erőlteted. Engedd el a témát pár hónapra.
2019. aug. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Pisikalunk, kakilik?

Jesszus, veled van a baj, hagyd, h megerjen, meg csak 2 eves, tanitsd inkabb normalisan beszelni!

2019. aug. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem erett ra.minnel jobban erolteted,annal nehezebb lesz.

Marciusban mult 3 a kisfiam,par hete kezdte magatol a wc-t hasznalni.par nap alatt teljesen szobatiszta lett.

Elotte is ra-ra ult ha epp ugy gondolta,de a pelust nem vettem le,csak most,hogy mar komoly volt a dolog.

Tudom,a lanyok korabban ernek,de meg csak 2 eves konyorgom.....

2019. aug. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne érett 2 éves korában?

Egyaltalan nem erőltetem, napközben is magától mondja ha kell neki.

Egy éves korától beszél, a télen meg nem akartam leszoktatni de akkor is szólt.

Kedves harmadik, mégis hogyan kellene beszéljek egy kétéves kislánnyal? Sza*ik az jobb kifejezés lenne?

Köszönöm szépen a hozzaszolasokat, amik egyáltalán nem segítettek.

2019. aug. 12. 08:52
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem fogod föl, hogy nem érett meg rá, azzal nem tudunk mit kezdeni. A kisfiam 3 éves elmúlt,mire nappalra (!) szobatiszta lett. Ekkor már rég többversszakos mondókákat, dalokat tudott, de a szeme sem rebbent, ha végigcsorgott a lábán a pisi. A szobatisztaság nem intelligencia kérdése, idegrendszeri érés kell hozzá. Szoktatni nem lehet, maximum idomítani. Ha megérik rá, egy hét alatt szobatiszta lesz, ha korábban erőlteted (traumatizálod) fél-egy évig is lehet kínlódni a random bepisiléssel, bekakilással.
2019. aug. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
...vagy ponthogy a visszatartással, amitől nálatok szenved a kicsi. Mi azt a tanácsot kaptuk, hogy ha nem megy, akkor vissza a pelus és egy hónap múlva próbálkozzunk újra. Nem vagytok elkésve egyáltalán.
2019. aug. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Szia! A pelustól elválás nem ilyen, ha érett ra a gyerek. Persze az jó, ha foglalkoztok a témával, főleg, ha ő is igényli, szól stb, de lehet, hogy túl gyors neki a tempó, vagy túlságosan előtérben van most ez a téma nálatok. A kislányok esetében erős lehet a megfelelési kényszer.


Lehet persze felfázás is vagy más szervi ok, de ezt csak orvos tudja megmondani. Ha fennáll a gond, vidd orvoshoz.

2019. aug. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Kakilik - kakil

Pisikal - pisil

Es had ne folytassam, nem vagy te Kazinczy!


Egy gyermek altalaban, 3 eves kora korul erik meg a szobatisztasagra.

2019. aug. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem erőltettem semmit. Saját magától akart bilibe pisiKÁLNI.

Tépi le magáról a pelust hogy wcbe illetve bilibe nem pelusba.

Mindig szól hogy kell neki, szerintem ez nem erőltetés.

Ejszakara vagy a déli alváshoz adtam rá hisztivel.

Saját magától kezdte el, nem én erőltettem rá.

Eddig éjszaka meg sosem kérte hogy vegyem le róla egész a tegnapig.

2019. aug. 12. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!