Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A hagyományos textilpelustól...

A hagyományos textilpelustól tényleg hamarabb lesznek szobatiszták a gyerekek? Az eldobható pelenka tehet róla, hogy 2-3 évesen is pelenkások?

Figyelt kérdés

2020. dec. 21. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Lehet hozzá köze, de nem csak ezen múlik.


Illetve ma már nem hagyományos textilpelusokat használnak. Mosható pelenka, nagyon sokféle van és sokkal másabb mint régen.

2020. dec. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem, ez hülyeség. Én 1982-ben születtem és nő vagyok (ugye az a sztereotípia, hogy a lányok hamarabb lesznek szobatiszták), és kb. 4 éves koromra hagytam el teljesen a pelust éjszakai bepisilésre is, pedig az én kiskoromban csak textilpelenka volt még, legalábbis Magyarországon.


A közhiedelemmel ellentétben a korabeli vélemény se volt olyan vaskalapos a gyerekek szobatisztasága felé, a szüleim szó nélkül tettek tisztába a 80-as években a tetrával, az anyukám anno jól be is fenyítette az apukámat, hogy még egy öklendezés kakis pelus cseréjekor, és elköltözik tőle. :)


Ez szerintem inkább a genetikától és a méhben töltött fejlődés, növekedés tempójától függ. Majd ha a gyerek készen lesz rá, akkor a bilibe/wc-be végzi a dolgát. Ezt már a 60-as, 70-es, 80-as évekbeli szülők is letudták ennyivel.


Szerintem inkább a mai korban alakult ki ilyen beteges "versenyszellem" ilyen pitiáner ügyben is.

2020. dec. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Amit a kettes ír az egyéni. Van aki előbb, van aki később, de a statisztikák azt mutatják, hogy akik mosható pelenkát használnak ott előbb lesz szobatiszta a gyerek. Ezt ma már azzal hozták összefüggésbe, hogy a mai eldobható pelenkák nagyon kényelmesek, és nagyon jó a nedvszívó képességük, így a bébi ha bele pisil is, nem érzi magát kényelmetlenül, mivel pillanatok alatt felszívja a pelenka, így nem érzi magát kényelmetlenül. Ez a mosható pelenkáknál nem így van. De utána lehet olvasni, van pár tanulmány róla.
2020. dec. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

....Hozzák összefüggésbe...


Ez a kulcskifejezés


Közben valószínűbb, hogy abban az időben “szobatisztaságra szoktattak”

Nem véletlen létezik a kifejezés.

Míg manapság, ha az ovi közeledte nem hajt, akkor megvárják, hogy szobatiszta legyen a gyerek.


Pl

Lányom màr egy jó ideje érzi, tudja, hogy pisi, kaka lesz.. de még ellógta sőt most is ellógná a kakát, ha bemegy a pelusba...ücsörög rajta...

De minden jel szerint szobatiszta, csak pelusba csinálnta.

Emiatt levettem róla a pelut..

Láss csodát a 2. Naptól balesetmentes ( nyííílván lesznek kilengések)


Megtehettem volna fèl évvel ezelőtt is ezt.. bilibe is végezte a dolgát, ha kertben medencéztünk, vízbe nem pisilt.

De volt hogy állt és elcsurgott mire a bilivel odaértem.

Nem

Tudta rendesen tartani..

Trenírozással biztosan hamarabb szobatiszta

De ez stressz lett volna nekem is , neki is.


Régebbeb szokás votl szoktatni..van aki most is teszi.. a 82-es válaszadónak nagyon felvilágosult szülei vannak 🥰


Régen a pelus mosása,és a munka miatt is szoktatták a gyerekeket, hogy minnél hamarabb elhagyják a pelust.

De ehhez meg kell érni a gyereknek..

Van az EC, hát az is kemény.


Őszintén?

Nekem könnyebb volt pelussal, mint folyamat észben tartani, hogy menjen pisilni, kakilni a gyerek, ha magától nem menne.

Ha sétálunk, hogy meddig menjünk, hogy vissza tudja tartani míg hazaérünk.

2020. dec. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom van e összefüggés. A fiam 2 évesen magától hagyta el a pelenkát (nem mosit), mindig is utálta. A lányom extrém érzékeny a pelenkájára, minőségtől, márkától függetlenül azonnal jelzi, ha tartalma van. A fiamat ez pl sosem érdekelte, aztán mégis...
2020. dec. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

3, persze, azért van külön piaca az XL "toddler" mosható pelenkáknak.

Nemrég volt egy felmérés a 17000 tagot számláló mosható csoportban, hogy kinek hogy befolyásolta a szobatisztaságot a mosható és nem jött ki szignifikáns különbség.

A különbség a moshatót az EC-vel is kombináló szülők gyerekeinél volt csak, akiket hasonlóan treníroznak, mint régen (azért köztük is sokan panaszkodnak "bilisztrájkra").

2020. dec. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Részben igen. Mert jobban érezni benne a nedvességet. De a gyakorlatban két textilpelusos gyerekem volt. A nagyobbik még 2 éves kora előtt szobatisztult.(ami azért ritka) A kisebbik vígan elvolt a pelussal, 3 éves múlt mikor végre elhagyta, akkor viszont egyik percről a másikra
2020. dec. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2

82-ben már volt, és lehetett kapni Mo-on eldobható pelenkát. De bűn drága volt, és csak egyes kis boltokban volt. Ahonnan eljutott vidéke is, ha valaki nagyon akarta.


De még textil pelusban is volt vízhatlan, háromszög alakú, vékony sárga csíkos, olasz gyártmány. és tényleg vízhatlan volt, nem is volt drága.

2020. dec. 28. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!