Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Akinek még nem (!) szobatiszta...

Akinek még nem (!) szobatiszta a 2,5 éves gyermeke, jelenleghol tart az ügyben? Próbàlkoztok, és ha igen, hogyan? (Részletek a leírásban)

Figyelt kérdés

A mi helyzetünk elég gyászos, legalábbis én annak érzem.

1 hónap múlva már 2,5 èves lesz a kisfiam. Egyenlőre abszolút nem szobatiszta. Illetve annyira hogy ha reggel felkel és ràültetem a bilire akkor pisil, meg ez a délutáni alvás előtt-után is elmondható. Viszont mivel nem jelez, én is hajlamos vagyok elfelejteni ha sok a tennivalo, ilyesmi. Szóval ez sem konstans. De sosem szól magától, nem rajong a biliért, ha én nem mondom, magától biztos nem ül rá.

Pedig sem éjjel sem nappal nem pisil amikor alszik, és ez így van már legalàbb 1 éve.

Ezen kivül ha kakil akkor mint akit üldöznek szaladgálni kezd, amig nem talál egy megfelelő helyet, közben többször is elmondja halkan vagy hallhatóan, hogy anya kakilok..és elvonul,sokszor még mondja is hogy elbújok, majd utàna, mikor túl van rajta letagadja. (Ez a letagadás sem új egyébként, már vagy fél éve megy..)

Utálja a kakis pelenkacserét, néha alig lehet rávenni, hogy megengedje. Rettenetes hisztit tud csapni miatta.

Próbàltam már 2-3x ilyen kakis szaladgalasnál ràültetni a bilire, de nem tud/nem akar belekakilni. Nagy könyörgések árán ráült, de ettől az egésztől annyira beszorul neki, hogy van hogy majd csak egy fél nap múlva tudja szegény kinyomni. Szóval a 3.ilyen eset után úgy döntöttem ezt biztos nem fogom eröltetni, mert nem szeretném ha emiatt nem tudna kakilni vagy fájna a hasa.

Szerencsések vagyunk, kertes hàzban élünk. Mióta jó idő van, ha otthon kint vagyunk, levesszük a pelust, nadrágot, ezzel is segiteni esetleg ezt a szobatisztaság dolgot. Előfordult, hogy pisilt, jól meglepődött, rászaládt kérésemre a fűre de ennyi. Ha viszont bent nem adom rá, simán lepisil mindent (1x fordult elő ilyen, azt is a kanapé bánta, úgyhogy bent inkább szigorúan ráadom)

Mindennap olvassuk a bilikönyvet, már kb tudja fejből, mondani is. De az igazság az, hogy szerintem inkább csak szórakoztatja a történet, mintsem foglalkoztatja.


Fogalmam sincs merre tovább, mit csináljak? Erőltessem vagy ne, mondogassam neki vagy ne?


Szerintem értelemben már simán ott van, hogy lehetne szobatiszta, mert érzi is, el is tudná mondani, de közben meg mintha kézzel lábban tiltakozna ellene. Nem akarja és nem is érdekli, nem is zavarja.


Ha van jó tanácsotok, bevált bármilyen praktikátok írjátok meg!


2021. júl. 1. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Vedd le róla a pelenkát és ne add vissza rá. 1 hét és meg fogja tanulni. Addig óránként vidd a bilihez, majd ha megszokta akkor 2 óránként, és utána szólni fog.

Baleset esetén sose szidd le, vidd a bilihez hogy legközelebb oda menjen. Dicsérd meg ha sikerült.

Az én kisfiam is hamarosan 2.5 éves lesz, ő ezzel a módszerrel lett szobatiszta 2 évesen. 1 hónap után szólt magától. Addig vittem bilihez, eleinte ritkán, majd egyre gyakrabban pisilt,kakált bele.

Sok szerencsét!

2021. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Ja és még annyi: sose kérdezgesd, hogy kell e, úgyis letagadja :D

Inkább így: látom hogy kell pisilni/kakilni (pl.fogdossa a kukiját, esetedben szaladgál ha kakilnia kell), menjünk bilihez.

2021. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1, és ha nem vihető a bilihez? Mert sikít at az említésétől is?
2021. júl. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

3,

viszont a reggeli és délutáni bilizéssel nincs baj. Azért gondoltam, hogy talán működhet.

Minden gyerek más, én maximum tippeket tudok adni, hátha beválik. :)

2021. júl. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4, saját gyerek kapcsán kérdeztem. ;)
2021. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4,

Jaa, értelek.:D Nagyobbik fiam sosem ült bilire, de wc-re már hajlandó volt, mint a "nagyok", azaz te. Eleinte tartanom kellett, utána már szűkítővel ment a dolog.

Esetleg mutasd meg neki a wc-t, hátha jobban tetszene. Ha nem zavar, azt is mutathatod, ahogy pisilsz bele, és elköszönitek a pisitől lehúzáskor.

2021. júl. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6, naponta lát mindenkit a wc-n, szűkítős dupla wc ülőkénk van, a nagyobb azt használja, őt az se érdekli.

Bilikönyv kívülről megy.

Pucérkodni nem hajlandó, fogja magát lent és sír, bugyiba belepisil.

Szerintem ugyanolyan későn lesz szobatiszta mint a tesó (3,5 felett, most lesz 2,5). Amivel semmi gond sincs, csak mindig elámulok, hogy egyeseknek milyen pikk-pakk megy kisebb korban is :)

A nagyobb ugyan későn szobatisztult, de tényleg egyik napról a másikra baleset nélkül.

2021. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7, akkor lehet ő is később érő típus lesz. Az én kisfiam pl egyáltalán nem beszél, a nagyobbik is 3 évesen szólalt meg először, de akkor mondatokban. :D de cserébe ugye viszonylag hamar szobatiszták lettek. Ők ebben erősebbek.
2021. júl. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na nálunk ez a cserébe sincs meg. 😂 Konkrétan a nagyobb megkésett beszédfejlődésű (és megkésett mozgásfejlődésű is). A kicsi valamivel előrébb jár, mint a nagy annak idején, de a védőnő szerint ő is le van maradva.
2021. júl. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Ki fogom próbálni, amit az első válaszoló írt, köszönöm.

Egyébként ezzel kapcsokatban, hogy ki miben fejlettebb, tart előrébb nekem is voltak már gondolataim.

Egyszer, nem is olyan rég a játszótéren egy 4 éves kisfiúval játszott az én fiam. Apukájával beszélgettünk keveset, és szóba került a szoba tisztasàg is. Mondta is hogy náluk még esetleges, ellenben a kisfiú olyan gyönyörűen beszélt, és olyan szavakat mondott hogy csak lestem. Szóval biztos ebben is van valami.


Az én kisfiam, szerintem nagyon sok mindenben tök ügyes. Februárban töltötte a 2-őt és májusban már összetett mondatokban beszélt, azóta meg még inkább. Kreatí, szeret építeni, ügyes is benne, rettentő gyorsan tanul, mindent elsőre megjegyez, 2 éves kora óta szerepjátékozik, kitalál játékokat, meséket, énekel, mondókázik..


Viszont pl nálunk a kajálád egy katasztrófa. Keveset is eszik, és rettentő vàlogatós. Kb ha nem teszem a szàjába (pedig kanalazni is nagyon hamar tudott) csak turkàlja az ètelt. Kiidegel vele egyébként :D

És itt ez a bilizés is, ami abszolút gyerekcipőben.


Viszont, van olyan ismerősöm is, akinek 1,5 éves kora óta beszél a gyereke (pedig 2 nyelvű) ráadásul már rég szobatiszta is😏


Szóval tényleg mindenki más. De az egészség a legfontosabb😊


Csak azért legyen meg a szobatisztasàg is, én màr nagyon várom. 😃

2021. júl. 1. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!