Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Magától lesz szobatiszta a...

Magától lesz szobatiszta a gyerek, vagy mindenképpen túl kell esni a napi 20 pisis nadrág esetén?

Figyelt kérdés
3szor próbáltam eddig elkezdeni a 'szoktatást', de fél nap után feladom, mert hihetetlen, amit művel, és csak ideges leszek tőle, ennek meg semmi értelme. Ma is meztelen volt, ott volt mellette a bili (tudja használni), erre az ágyra pisilt két különböző helyre... Amikor csak rá kellett volna ülni a bilire. Gondolom ez még azt jelenti, hogy még hagyjam, vagy tartsak ki, és hagyjam hogy mindent összepisiljen? Tegnap a nagywcbe kakilt... Szóval, mi a helyes? Napokig mossak-sikáljak utána, vagy egyszer csak magától tudni fogja?
2022. jan. 10. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Dehogy!

Az én gyerekeim maguktól lettek szobatiszták. Talán egy-két baleset volt, de az csak azért, mert nem értek oda időben és kicsit becsurgott.

Soha nem úsztunk a pisiben!

Nekem az vált be, hogy meg kell várni amíg ő maguk is akarják, erőltetni teljesen felesleges, mert azzal árthatunk is.

2022. jan. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem. Amikor másokat lát, hogy wcre mennek, mindig mondja, hogy ő is akar, és mutat a popójára, stb, tehát tudja, hogy mire való, mit kell ott csinálni, stb, fürdés előtt szokott bele pisilni, meg néha kaki, de nem látom, hogy ő most hirtelen így elhagyná a pelust. Nem akarom erőltetni, mert még nagyon időben vagyunk (februárban lesz 2 éves).


Csak attól félek, hogyha nem motiválom rá, akkor magától nem akar majd menni. Tehát most itt eljátszik, esze ágában sincs wcre, bilire járni, csak ha mondjuk vendégségben vagyunk, és vki megy wcre, akkor szokott sírni, hogy ő is akar, és tegnap a mamánál kakilt is a wcbe.

2022. jan. 10. 10:25
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Nyugi, nálunk is így volt.

Kicsit sem érdekelte a lányomat, nem láttam, hogy hajlandó lenne rá. Képben volt már mindennel, nagyon okos volt, de nem akarta elhagyni a pelust. Aztán egyik reggel ő maga mondta, hogy most inkább bugyit adjak rá. Nem volt még 2,5 éves. Onnantól szobatiszta lett, nulla balesettel.

Soha nem szívattam magam meg őt sem azzal, hogy levettem a pelust aztán lesz ami lesz, meg minden pisis legyen, meg naponta 6 váltás ruhát cseréljünk.

2022. jan. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Várd meg amíg megérik rá. Barátnőmnek 8 éves a kislánya és a mai napig éjszakánként bepisil, rémálmai vannak. A barátnőm nem érti meg, hogy ezt ő idézte elő azzal, hogy erőltette 2 éves korától a szobatisztaságot, nem kapott pelenkát, ha bepisilt, megverte. ( A Csupasz fenekét vörösre csapkodta) Ha úton voltak direkt nem vitt váltás nadrágot, és mikor bepisilt a kislány, úgy ment végig vele az utcán, közben mondogatta neki, hogy szégyellje magát, rossz kislány, pisis, mindenki ki fogja nevetni őt, meg hasonlók.
2022. jan. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Malacka1212 ***** válasza:
Úristen kedves utolsó... Ökölbe szorult a kezem most.... Szegény kislány
2022. jan. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szörnyű volt a 4-es választ olvasni. Még 50 évvel ezelőtti sztorinak is durva lett volna, de így hogy alig 8 éves a kislány...szegény
2022. jan. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!