Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kisfiam 1 hónap múlva tölti a...

Kisfiam 1 hónap múlva tölti a 4 évet. Még nem szobatiszta kezdek elkeseredni,csak velünk történik ez vagy hamarosan megoldodik?? Szokott néha szólni hogy menjünk pisilni, de gyakoribb az hogy vinni kell mert magától nem megy el.

Figyelt kérdés
Aki járt hasonló cipőben, végül hogy oldódott meg. Nagyon el vagyok keseredve már..

2022. márc. 17. 18:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
😱😱Jesszusom!Vidd dokihoz!
2022. márc. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Más tünete nincs a gyereknek? Pl viselkedés zavar, hiperaktivitás? Sokszor mentális okai vannak a késői szobatisztaságnak. Oviba/bölcsibe nem vettek észre rajta semmit?
2022. márc. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5%
A gyerek leutánozza a felnőtteket. Ha van a közelben férfi, lássa meg titokban, hogyan pisil, utánozni akarja majd.
2022. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Az én lányom is későn lett szobatiszta, bár nem ennyire. 3 éves 3 hónaposan ment volna oviba, de emiatt nem engedték. 2 hónap múlva lett szobatiszta, nincs semmi mentális baja, van ilyen későn érő gyerek.
2022. márc. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Hat sztem érdemes már kivizsgaltatni.
2022. márc. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Oviba nagyon készségesek voltak..vigyunk be pelenkát és ki hordják WC re ügyesen pisil is és szól is néha, itthon viszont csak bugyiba van félóránként kérdezem hogy kell e pisilni, mondja nem aztán várok még és viszem ez megy nap mint nap. Nyugodt természetű pl itthon beszél mindent megért. Az oviba pl nem beszél és nem játszik a többi gyerekkel. Ez a gondjuk most de viszont itthon még szépen játszik a tesoival is nincs semmi gond...
2022. márc. 17. 19:42
 7/14 A kérdező kommentje:
És ezt a kivizsgálást hogy kell elkezdeni a gyerek orvossal vagy hogyan?
2022. márc. 17. 19:44
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Vannak erre szakosodott fejlesztők.


Védőnő kompetensebb ebben a témában nálunk.

Mert ő észleli általában hamarabb a problèmàt a státuszon és az elmondások alapján.


Lehet menni nem magánúton is, de úgy rettentő hosszadalmas is lehet a vàrakozás.

2022. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Én gyermekpszichológushoz vinném ezzel kapcsolatban, már csak azért is, mert az oviba nem beszél, nem barátkozik. Szelektív mutizmus is állhat a háttérben, vagy más szorongás és ez a pszichológus szakterülete.
2022. márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Az én lányom is majdnem négy éves, és igazából mondhatjuk szobatisztának, mert nagyon ritka a baleset. De sose szól, ha kell neki, igazából nem is tudom, hogy érzi-e. Viszont sikerült kialakítanunk egy olyan rutint, amit magától is követ, hogy felkelés után, lefekvés előtt, mindig, mielőtt elindulunk itthonról, meg amikor hazaérkezünk... akkor automatikusan elmegy vécére. Ha meg egész nap otthon vagyunk, akkor néha elküldöm pisilni.
2022. márc. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!