Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan lesz ebből szobatisztaság?

Hogyan lesz ebből szobatisztaság?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves. Bölcsődében már ráül a vécére. Néha itthon is. Viszont nem folyamatosan használja, nem akar pelenka nélkül lenni. Sír hogy neki az kell, ha megnyugszik akkor is bepisil, nem megy vécére. És nem egyszer egyszer hanem folyamatosan. Ősszel menne oviba, de így nem tudom mi lesz. A leveszed majd elmegy vécére nem játszik. 2 napig pelus nélkül volt és egyszer ment csak vécére fürdés előtt amikor amúgy is szokott
2022. jún. 7. 17:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
A bölcsiben kis WC van. Otthon milyen van? Nem lehet, hogy egy mintás bili szimpibb lenne neki otthonra? Akár ő is kiválaszthatja a boltban.
2022. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Türelemmel. Nem piszkálod, mrgpróbálod augusztusban. Ha akkor se áll készen, marad bölcsiben.
2022. jún. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Van bilije. Azt mondja ő nem akar bilire ülni. Csak a vécé. Nyilván itthon normális vécé van. Van neki szűkítő meg fellépő is. Konkrétan ha akarja egyedül is tudja intézni. Hiába dicsérem ha ráül. Annak sincs semmi hatása. Olvastunk már bilis könyvet is. Igértünk ajándékot ha leszokik. N és nem. Neki pelenka kell😔
2022. jún. 7. 18:02
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne erőltesd. Kislányom 3 év 2 hónapos volt,amikor leszedte magáról a pelenkát és azt mondta, hogy már nagylány és nem kell neki. Onnantól kezdve 3 napon belül nappalra és éjjelre is szobatiszta lett. Éjjel sosem pisilt be,sem déli alvásnál. 3 nap alatt első nap 1x pisilt be másnap nem ért ki időben és harmadnap már nem volt egyetlen baleset sem. Sosem erőltettem és nem is törtem magam rajta,hogy mikor lesz végre szobatiszta. Teljesen lazán kezeltem az egészet és szerintem ő is érezte,mert nem volt semmi görcs benne a dologgal kapcsolatban. Nem ígértem neki semmit,nem könyörögtem,nem dicsértem,teljesen természetesnek vettem,hogy ez a dolgok rendje.
2022. jún. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
És akkor hogy ment óvodába? Nálunk pelusosan nem mehet és nem szeretném ha csak emiatt maradna bölcsiben. Okos érett kisfiú. Épp csak a pelenkát nem akarja elhagyni. Félek ha bölcsiben marad akkor le fogják húzni a kicsik. 3 évesen bölcsibe úgy hogy sok gyerek épp 1-1,5 éves aki ott van.
2022. jún. 7. 19:20
 6/21 anonim ***** válasza:
38%
Ha szeptember1ig betölti a 3at kötelesek felvenni. Pelusosan is.
2022. jún. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%

Okos lehet, de nem érett.

Sokkal jobb neki a bölcsiben amíg stabilan szobatiszta nem lesz. Be is kell azt gyakorolni (hogyan intézze maga), akkor is ha baleset nélkül lesz az, nem elég ha ovi előtt 2 nappal lerakja a pelenkát.

Beszélsz az ovival, hogy lehet-e később kezdeni, és meddig tartják a helyét

ÉS elengeded a témát.

"Jaj, jaj, mindjárt ovi"-stresszeléssel nem lesz szobatiszta. Megérzi.

Ha elengeded és készülsz B tervvel, akkor meg lehet összejön szeptemberig.

2022. jún. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%

dehogy marad bölcsiben...


ha augusztus 31-ig 3 éves akkor mennie kell, majd ott leszokik 1-2 hónapon belül legkésőbb


az én lányom sem szobatiszta még, próbálkozik, augusztusban lesz 3 és megy oviba igy is- úgy is...

bár addig sztem összejön


óvonői tapasztalat szerint pedig ha érett akkor oviban 1 héten belül leszoknak , akkora a húzóerő

2022. jún. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

amúgy az én lányom tudja használni a wc-t, kitötölni, lehúzni teljesen önállóan, de mév bepisil....


szóval utolsó de, elég 2 nappal előtte lerakni a pelust

2022. jún. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

"ha augusztus 31-ig 3 éves akkor mennie kell,"


1, Létezik felmentés is a világon.

2, a kérdező gyereke nem biztos hogy óvodaköteles, akkor felmentés se kell


"majd ott leszokik 1-2 hónapon belül legkésőbb"


Igazi mintaanya.

Bedobná az oviba, hogy szarrá alázzák, hogy az érett társai szeme láttára napi tízszer összecsinálja magát. Taps.

2022. jún. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!