Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mindig bepisil alvás közben....

Mindig bepisil alvás közben. Éjjel és délután is. 3 éves. Ez tényleg baj?

Figyelt kérdés

Az óvónéni az év elején, amikor egy kérdőívet ki kellett tölteni, azt mondta, hogy ez teljesen rendben van. De kezdem azt látni, hogy ez zavarja őket bent... 5 napból 3-4x hozok haza pisis ágyneműt délután. A legjobb héten is 3x bepisilt. Pedig mindig elküldik a gyerekeket pisilni lefekvés előtt. (amúgy itthon is sokszor bepisilt délutáni alvásnál. A nyári nagy melegben ritkábban, de hűvösebb időben rendszeresen)

Most azt mondta a dadus, hogy felébresztette az alvásidő felénél és kivitte wc-re. Persze a gyerek nem tudott pisilni. Visszaaludt és megint pisisen ébredt.

Éjjelre is kell a pelus és mindig tele is van. Azt mondta a dadus, hogy lehet, hogy azért pisil be délután is, mert azt hiszi, hogy pelenka van rajta.


Komolyan ez ekkora gond egy 3 évesnél? (júliusban töltötte a hármat és már elég régóta szobatiszta volt előtte is nappalra - sose erőltettük, magától lett az) Vagy csak ők problémáznak ezen, mert nyűg átöltöztetni meg ágyat húzni minden nap? Úgysem tudok vele mit csinálni... Mondtam, hogy ne keltegesség, hiszen semmi értelme, csak nyűgösebb délután, ha nem piheni ki magát.

Mikorra javulhat ez a dolog?


2022. szept. 29. 14:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és mivel én ezzel tisztában voltam, direkt 3 lepedőt varrattam a fektetőre és azt is vízállót. Az óvó néni javaslatára
2022. szept. 29. 14:42
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
Felhaborito ez az alvas kozbeni keltegetes,azt ne engedd. Az enyem ugy visitana, mint a kismalac. Meg magától is,ha koran ebred, nemhogy felébresztik alvas kozben. Istenem🤦
2022. szept. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kissé le voltam döbbenve, épp csak annyit tudtam kinyögni, hogy inkább ne keltsék fel... Azt mondták, oké. Remélem, így is lesz
2022. szept. 29. 14:50
 4/13 anonim válasza:
16%
Jól nevelt gyerek ha kismalackent visít amikor felébresztik 😂
2022. szept. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Az ötévesem is bepisilt 10-ből 4 alkalommal, a nefrológián és neurológián is megmondták, hogy sima idegrendszeri éretlenség, amit csak az idő változtat majd meg, nem pszichológiai vagy szervi baj.

Hagyni kell békén a gyereket és majd kinövi. A legtöbb kárt azzal lehet okozni, hogy állandó szorongást keltenek benne a témával.

2022. szept. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én lazán kezelem, mindig mondom, hogy semmi baj, átöltözünk, húzunk tiszta ágyneműt. Nem látom, hogy stresszelne ezen a gyerek. Azt meg csak remélni tudom, hogy bent sem tesznek rá neki megjegyzéseket
2022. szept. 29. 15:21
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Talán betegség is lehet a háttérben, utána kell nézni hogy csak kinőhető vagy neurológiai probléma.
2022. szept. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Pont nemrég olvastam erről,mert hamarosan minket is érinteni fog a szobatisztaság-kérdés.Úgy tudom,hogy egy hormon felelős azért,hogy alvás közben vissza tudja-e tartani a gyerek a pisit vagy sem.Erről ő abszolút nem tehet,hogy nem termelődik még elég ebből a hormonból.Ergo hiába is keltegetik,meg hiába nem adnak neki mondjuk inni,nem számít sokat,ha a gyereked még nem érett meg rá.Nem lehet esetleg addig pelust adni rá,amíg alszik?Mi csak jövőre kezdjük az ovit,így nem tudom,mik a szokások.Anyósom óvónő,ő azt mondta,hogy az elején még belefér,ők adnak pelust is,ha úgy van.
2022. szept. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 3.5 éves délben nem pisil be, éjjel csurig van a pelenka, nem ezért pisil be délbe a gyereked.

Még nem érett rá.

2022. szept. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Én ezt a pisifelfogó szoknyát/ nadrágot ajánlanám pluszban.

[link]

2022. szept. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!