Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Még nem áll készen a szobatisz...

Még nem áll készen a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
A kisfiam 2,5 éves. Minap belekakilt a bilibe, de a pisilés egyáltalán nem megy neki. Mintha nem is érezné, hogy pisilnie kell, bepisil, nem ül rá olyankor a bilire. Korábban is próbálkoztunk, akkor sem ment, egy darabig nem is erőltettem a dolgot. Mit érdemes csinálni ilyen esetben? Amúgy tudja mire való a bili, a vécé, mindig mondja, hogy oda kell pisilni, kalilni. A nővérét is látja, ha vécé ül, vagy bárkit a családban. Sőt, múltkor direkt bele pisilt a bilibe a lányom, hogy megmutassa az öccsének.

2023. aug. 20. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
2%
Nemtudom hogy csináljatok, de nekem 2 hét alatt sikerült ennyi idősen, úgy, hogy nem adtam rá egész nap pelust csak este, reggel rögtön bilire ültettem ahogy felebredt, szépen bele pisilt, kapott érte nagy puszit és kis ajándékot. Érdemes nap közben igy nyáron a sok ivás miatt fel óranket bilire ültetni, egyszer úgyis bele fog pisilni. Nekünk így jött össze.
2023. aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%

2,5 fél évesen pelenkás?

Nem tudom,nálunk mindenki hamar bilizett szinte magatól.

A "nagyobbik" lányom épp,hogy betöltötte az egy évet ültettük a bilire,nem igazán akart,de amikor bele pisilt tapsoktunk,meg dícsértük,

utánna már folyton rá ült ok nélkül is,csak,hogy taps vihar kerekedjen. Próbáld meg azt sugallni mekkora szenzációs dolgot csinált a kisfiú, tapsikoljatok,éjjenezzetek vagy kiabáljatok Hurrá!!!!

2023. aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Még van rá ideje. Ez csak Magyarországon ilyen elcsépelt szokás hogy korán bilire kell szokniuk...
2023. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%
#3 persze ráér 7-8 évesen leszokni a pelusról 😂😂😂😂
2023. aug. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem 7-8 évesen, de 2,5 évesen még nincs is elkésve.
2023. aug. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sokszor ráül a bilire, vmikor elég hosszú ideig is. Csak olyankor pont nem kell pisilnie. 2-es: igazán szerencsés vagy, de a legtöbb gyerek azért jóval később lesz szobatiszta, bármilyen furcsa is számodra.

Én is így gondolom, hogy még nincs elkésve, de azért próbálkozunk.

2023. aug. 20. 12:28
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a bezzeganyukák a bezzeggyerekükön kívül nem neveltek másik gyereket, de azért a másik csinálja rosszul 🤣

Kérdező, nem érett még rá a gyermeked valószínűleg, adj neki időt, próbálkozzatok nyugodtan továbbra is, de semmi gond, ha még nem megy.

Minden gyerek más. Nekem 2 van, egyik 3év 3 hónaposan egyik napról a másikra, 0 balesettel lett szobatiszta, nála nem erőltettem semmit. Másikkal az ovi miatt szenvedek. Az első módszerével, de június közepétől pelus nélkül van. Nincs nap, hogy ne legyen baleset még most is. 3 év 1 hónapos. Nem érett rá, látszik, de erőltetni "kell" az ovi miatt ebben a hű de csodás rendszerben... Borzasztónak tartom, hogy legalább 4 éves korig nem lehet időt adni nekik...

2023. aug. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hat nalunk a ugy volt h a nagyobb mar siman bilibe pisilt a kicsi meg pelusos volt. De nyaron hagy meztelenkesjenek az udvaron. Hozzta a kicsi a bilit mutata h van benne pisi kiontottem. Azt hittam a nagye. De 1 ora mulva latom h megy a kicsi es o is belepisil. 2 eves volt. Onnantol nappal ejjel szobatiszta lett.


A nagy ejjelre lett elsore szobatiszta. Vicces de ejjel mindig felebredt ha kellett neki. Nappal kepes volt ugy belefeledkezni a jatekba h eszre sem vette h bepisilt. Ot oranket fel kellett razni a jatekbol h gyere pisilni. Olyan 5 eves volt mire ez rendezodott.

2023. aug. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kicsit várj még vele és ő is meg fogja tanulni. Nem pelenkában fogja a választottját az oltárhoz kísérni. A kisfiam 3,5 éves korában érett meg rá. Három nap alatt lett szobatiszta. Ne foglalkozz mással! Nyugi!
2023. aug. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!