Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért nem akar itthon bilire...

Miért nem akar itthon bilire ülni, ha a bölcsiben egyébként meg ügyesen rácsücsül?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves. Kicsit akaratosabb és önfejűbb fajta, de amúgy egész jól kezelhető. A bölcsiben elkezdték, hogy minden gyereket aki nem szobatiszta, rászoktatják a wcre. Nagyon ügyesen szépen rácsücsül ott a kis wc-re, pisi van, kaki csak pelusba. Viszont itthon küzdés van vele. Reggel mindig felajánlom neki hogy menjünk ki együtt, én is pisilek, ő is, de nem akar. Igazából sokszor van ilyen, hogy nem akar, de amúgy meg képes lenne rácsücsülni és belepisilni. Szerintem egyszerűen lusta, vagy kényelmes neki a pelus.

Ilyen esetben mi a teendő? Nem szeretném erőltetni mert félek hogy kellemetlen nyomot hagy benne. Már próbáltam matricával motiválni, egyenlőre kevesebb sikerrel.

Tudom, hogy nekem kellene határozottabbnak lennem, csak nem akarok belenyúlni nagyon a saját folyamatába.Ne érezze kényszernek ezt...


köszönöm, ha tudtok jótanácsot adni.



márc. 5. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsiben viselkedni kell, csinálni, amit mondanak, otthon meg nem. Ha ott megy már a bilizés, akkor otthon is menni fog. Én nem erőltetném.
márc. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nem kell határozottabbnak lenned. ráér, hova siettek? (a bölcsi/ovi is hova siet? értem, hogy nekik kényelmesebb, ha kevesebb gyereket kell pelenkázni, de ez egy természetes fiziológiai folyamat, amibe nem kéne belenyúlni.)
márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lányom majdnem 3 éves koráig hallani sem akart a biliről. Ott volt a szoba sarkában, de ha megemlítettem, hogy pisiljon bele, akkor visított. Tudtam, hogy érett rá, mert kisbugyiban játszott azután rohant, hogy pisilni kell, kéri a pelust.

Aztán nyáron kint voltunk az udvaron, medence felállítva. Ő be akar menni pancsolni. Mondtam, hogy pisil egyet a bilibe, akkor bemehet(egyébként is pancsolhatott volna, csak tettem egy próbát és bejött) . Kivittem a bilit, ráült, pisilt. Onnantól kezdve bilizik.

márc. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ott csordaszellem van, mások is így csinálják. Otthon meg csak ő van. Ne erőltess semmit. Majd megérik rá
márc. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáljátok ki a kis piszoárt otthonra, nálunk a kisfiamnak nagyon bejött, a bilire ő sem ült rá, de a piszoátba szívesen pisilt, 2 évesen szobatiszta is lett teljesen. 🙂
márc. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiamnál az vált be, hogy kis tálkákra ráültettük a plüssállatait és együtt biliztek. Ha nincs kedve, akkor bepelenkázom és kész. Amúgy pár napig bilizik, utána meg pár napig hallani sem akar róla, hogy ő üljön oda, maximum a plüssök. Ez váltakozik.
márc. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy reggel már elintézte a pisit a pelusba? Tehát mikor kérdezed, már pont elkéstél vele? Egyáltalán az ágytisztaság is ki van alakulva nála? Ha nem akar ráülni, honnan tudod, hogy már reggel, ébredés után csorgatja a pelenkába a pisit, vagy még éjszaka, alvás közben?
márc. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!