Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Vajon kezdheti az ovit szeptem...

Vajon kezdheti az ovit szeptemberben?

Figyelt kérdés

Három éves a gyerekem, vagyis szeptembertől oviköteles.

Elvileg már hónapok óta szobatiszta, mostanában mégis több baleset volt, amire korábban nem volt példa. Kezdődött a bölcsiben, egy ideig csak ott, azóta néha itthon is.

Úgy tudom, az ilyesmit trauma, stressz, ilyesmi okozza, viszont ilyesmi nem éri.

Legtöbbször ilyenkor annyira játszik, hogy mintha elfelejtene szólni. De persze sokszor szól ügyesen.

Elgondolkodtam, vajon az ovikezdésre változik ez? Hamarosan (na, jó, annyira nem hamar, de nem is sokára) itt a beiratás. Honnan tudhatnám előre, hogy megoldódik vagy sem?



márc. 7. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szeptemberig még rengeteg idő van, szerintem nem lesz gond.

A balesetek miatt érdemes több váltóruhát tartani az oviban.

márc. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg idő van addig, az én gyerekeim ilyenkor még a közelében sem voltak a szobatisztaságnak, a lányom pl az ovikezdés előtti héten lett az...
márc. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól írják, addig meg sok idő van. És mivel óvoda köteles lesz, kezdheti.
márc. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul akkor is megy oviba, ha nem szobatiszta.
márc. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lányom csoportjában pont ma pisilt be egy gyerek, 5 éves. Baleset bármikor történhet.
márc. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Egy-egy alkalomnál azért többről van szó, az utóbbi napokban kb. napi egy, és inkább kakinál.

Nem értem, mert szobatisztulás után sosem volt ilyen.

márc. 7. 20:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg ideje van még szeptemberig. Nekem az egyik ovikezdés előtt júliusban lett szobatiszta - előtte jelét sem mutatta, a másik augusztus közepén, és még oviban 2 hónapig viszonylag gyakran balesetezett, aztán belejött. Nálunk tündéri óvónők vannak, nemhogy nem szóltak emiatt, hanem még támogatták is a fiamat lelkileg. Nekem mindig csak annyit mondtak, semmi gond, legyen elég váltóruha.
márc. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!