Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A Laxaclean okozhat ilyet?

A Laxaclean okozhat ilyet?

Figyelt kérdés

Gyermekem a szobatisztulás időszakában van. Volt néhány rossz élménye a kakilással, ami miatt sajnos rendszerint visszatartja pedig egyáltalán nem kemény a széklete. A bugyit viszont állandóan összemaszatolja kakival. Ez miatt majdnem 2 hete kapott egy kb fél tubus laxacleant. Aznap és

másnap is minden alkalommal volt széklet a pelusba. Nem hajlandó bilire ülni, így a kakihoz pelenkát kap. Aztán egy pár napig semmi kaki, semmi maszat a bugyin. Majd rá pár napra már fájt a pocakja és kikakilta ami bent volt, viszont azóta állandóan vizes-pundigos a széklete. Nagyon szenved. Látom, hogy könnyezik, ahogy nyom. A pelust nem lehet levenni róla, ha esetleg levesszük, akkor a bugyi és a nadrág is kakis lesz, naponta több is. A popója tiszta piros, mert nem szól, hogy besikerült, alig lehet törölni, krémezni. Mondjuk most már sokat javult. Nagyon bánom, hogy kapta ezt a glicerint, amit egyébként gasztrós ajánlott, mert voltunk már a problémával orvosnál. Okozhatja ezt az elhúzódó laza székletet az, hogy kapta ezt? Amikor utána olvastam, akkor azt írták, hogy ez csak helyileg hat. Azóta már adok szegénynek probiotikumot, hátha helyrehozza a pocakját. Tavaly kértünk széklet vizsgálatot, ott az az eredmény jött ki, hogy nincs bélflórája. Azóta 2 Progastro Kid Junior kúrán vagyunk túl.


máj. 1. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a Laxaclean tényleg csak helyileg hat, olyan, mint a feloldódott glicerines kúp. Amíg a kúpnál ki kell várni, hogy oldódjon, ez gyorsabban hat.

Arra viszont figyeljetek, hogy a makacsabb székrekedésnél székletvisszatartásnál van egy körülfolyás (a mi gasztrosunk legalábbis így nevezte), ami azt jelenti, hogy van egy híg, vizes, kocsonyás rész, ami könnyen kifolyik, ez meglepően sok is tud lenni, de a berakódott széklet ettől még marad mint egy dugó, fenntartva a székrekedést. Ha továbbra is látod, hogy nem az igazi a dolog, akkor vidd el a gyerekorvoshoz, ő (illetve ha már gyakorlott leszel te is) a pocakja megtapogatásával meg tudja állapitani, hogy van-e begyűlt széklet. Az uh is jó a diagnózishoz, de mire időpontot kap az ember...

A másik eset pedig, hogy valahol benyalt valami jó kis bélfertőzést, amit bélflóra nélkül bitang nehéz legyűrni. Ha ez felmerül, szintén doki.

Összegezve, inkább kérdezz rá a dokinák akár csak telefonon is, mert inkább egy felesleges kérdés, mint egy komolyabb baj.

máj. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A gasztrós tavaly megtapogatta a pocakját, azt mondta csak visszatartja. Ezért is javasolta a Laxacleant és a székletlazítót szájon át. Eddig összesen 3 alkalommal kapott glicerint és most a harmadik után is jelentkezett ez a vizes, pudingos széklet, ami nem nagy mennyiség de mindig szennyezi a pelust vagy a bugyit. Erről a székletcsorgásról, amiről írsz, már én is olvastam de most, mielőtt kapta a glicerint rendszerint láttam a kemény (normális állagú) székletet a popsoluknál. Ugye ahogy felemeltem a lábacskát a törléshez láttam, hogy kb már kilóg a vége és végül is most ezért kapta ezt, hogy kijöjjön. Előtte is kisebb/nagyobb rendes, darabos kaki volt a pelusba, csak sose nyomta ki az egészet, mindig csak egy kicsit, ami pont arra volt elég, hogy beszennyezze a bugyit és elmúljon a székelési ingere. A bilibe/wc-be egy-két rossz élmény miatt nem hajlandó kakilni és azt sem akarja megérteni, hogy ha leül és összeszorítja a popóját, akkor a pelusba sem fog tudni. Már nagyon frusztráló ez a helyzet 😔. Nem tudom hogy tudnék segíteni neki. Látom, hogy most megint nagyon szenved.
máj. 1. 16:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!