Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Sikerült valakinek így elhagyn...

Sikerült valakinek így elhagyni a pelenkát?

Figyelt kérdés

Délután már nem pelenkában alszik a gyermekem néha becsurog,de nem vészes.


4 napja viszont nem tudom ráadni este a pelenkát,mert hogy ő majd fel fog ébredni. De persze nem.

2-3-4 alkalommal csurgott be neki az utóbbi éjszaka. Van amikor a pisire felébred,de van hogy alszik tovább. Próbáltam ráadni alvás közben a pelust, de ha felébred,akkor teljesen elkenődött,hogy miért van rajta. LEgyünk kitartóak ha ennyire akarja, és majd megszokja, vagy mit csináljak??

Most éjszaka egyszer pisilt be, a pelenkáról továbbra sem akar hallani

Ja 30 hónapos a kicsikém


2013. máj. 27. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Rá ne erőltesd a pelenkát!

Természetes dolog, ha még az elején vagytok ennek a szakasznak, akkor vannak és lesznek még balesetek.

De ha nem kell a pelenka, mert csak néha pisil be, illetve nem is akarja, hogy ráadd, akkor rá ne add!

Tudod hányan imádkoznának azért, hogy a gyerekük nem kérje a pelenkát?:)

A fiam tud szólni, mielőtt kell neki pisilni és kakilni, vissza is tudja tartani, viszont nem hajlandó elengedni a pelenkát, mert neki kell. Pedig valójában érett rá, már nem kéne, mert tudna szólni, vissza is tudná tartani, de ő közli, hogy neki már pedig kell a pelenka.

Örülj, hogy nálatok nem így van.

Tegyél valamit éjszaka alá, ami nem engedi, hogy átázzon az ágy alatta és ne adj rá pelust. És ha már eltelik egy kis idő, beleszokik, akkor nem fog baleset lenni. Vagy csak tényleg nagyon elvétve. A tesóm így csinálta anno. Mármint hogy mikor már nem kellett a pelus, akkor alájuk tett gumilepedőt és ha véletlenül volt baleset, nem ázott át az ágy, de nem is kellett a pelenka.

2013. máj. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Légy türelemmel,hamar megszokja a 'pelenkanélküliséget'.Megkell szokni neki,illetve tudatosulni kell az ô pici agyában,hogy a mély alvásból is fel kell ébredni pisilni.
2013. máj. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia!Mintha a fiamról írtál volna:DNálunk minden 2. éjszaka csurog be.Én felveszem megpisiltetni,ráültetem a bilire mielőtt elmegyek aludni(11 körül),de van hogy nem pisil akkor,hanem hajnalban megpróbálom újra általában akkor már pisil.Ettől függetlenül,sokszor simán bepisil,ő is igéri hogy nem fog,hiába.Én sokszor úgy érzem hogy reggel felébred,vagy ébredezik akkor pisil be.De ha pisimentes nagyon örül neki.Én vettem átázás menetes lepedőt,azt teszem alá,frankón rátapad a lepedőre,ha pisis gyorsan kimosom,és megszárad.Felkészültem több pizsamával,és várok.A pelusról hallani sem akar.
2013. máj. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves harmadik! Hol lehet ilyen lepedőt kapni? Köszi előre is a választ.
2013. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk az Ikeából van ilyen lepedőnk. Az alja gumi, a teteje pamut.
2013. máj. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok!Én az Aldiban vettem,ennek mindkét oldala pamut,középen van a vízzáró réteg,2000Ft volt,a KIKben is láttam azt hiszem hasonlót.
2013. jún. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De édes!:) Ha ilyen lelkes és nem adnám rá a pelust. Egy idő múlva jobban tudja szabályozni. Bent van nála a bili? Én keveset adnék neki már este inni. Menni fog ez szerintem. Nagyon aranyos:)
2013. jún. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!