Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mennyire legyek / lehetek...

Mennyire legyek / lehetek erélyes a bilizéssel?

Figyelt kérdés

2,5 éves kislányról van szó. Ha leültetem, pisil, még tetszik is neki. Viszont magától soha nem szól. Ha kakilni készül, azt bejelenti, de csak a pelenkába hajlandó elvégezni.

Az tényleg működik, hogy ha elöl hagyom a bilit, akkor majd ráül magától is?

Ha nem volt rajta pelenka, akkor mindig bepisilés lett a vége, hiába kérdezgettem.


2013. jún. 5. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Mert még nem érett rá. Szerintem nem kellene egy kicsit sem eröltetned. Majd ha érett lesz rá ráül.

Èn semmit nem mondtam. Lányom látta másik gyerektöl és onnantól kezdve szoba tiszta akart lenni.

Elötte mondogattam neki, de a fejére húzta a bilit és elszaladt.

2013. jún. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd. Hagyd elől a bilit, és ha elég érett lesz rá, akkor megy, és ráül.
2013. jún. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem vagyok híve a gyerek trenírozásának semmilyen téren, de azért azt is nehezen tudnám elfogadni, hogy 3 évesen még pelenkáznom kelljen :(.

Gondolom az se használt, hogy a legutóbbi balesetnél egy ismerősünk segítő szándékkal még jól le is teremtette, hogy "rossz vagy, ilyet nem szabad csinálni!"

2013. jún. 5. 14:05
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
2-es vagyok, ha erőlteted pont az ellenkezőjét éred el. (amúgy próbálkozhatsz wc-szűkítővel is, hátha szimpibb neki)
2013. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És valóban, az ilyenek szintén hátráltatják. Nem szabad szidni, kigúnyolni, kinevetni, ha esetleg becsuog....
2013. jún. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A saját tapasztalatom szerint mondom, hogy hagyd!

És bízz abban, hogy nem lesz 3 évesen pelenkás!

Én sem tehetek mást.

Van egy 2 és fél éves kisfiam, teljesen készen a nappali szobatisztaságra, viszont tudatosan pelenkát használ.

Tud előre szólni, akár pisilni kell, akár kakilni, vissza is tudja tartani, viszont nem hajlandó elhagyni a pelenkát. Ha nincs rajta pelenka, egészen addig tartogatja a pisit, míg rá nem adom a pelust.

Egy időben, kb. 2 éves korában használta a bilit, a pelenkát akkor sem akarta elhagyni, de néha magától levetkőzött és belepisilt a bilibe. Aztán kezdtük, hogy ilyen ügyes vagy, olyan ügyes vagy, próbáljuk meg pelus nélkül, stb. és hát ez lett a vesztünk. Nem erőltettünk semmit, de többször próbálkoztunk, így már bilire se akar ülni.

Mert ő mondja, hogy neki ez kell. És amelyik gyereknek nincs, pl. az oviban, merthogy ők már nem pelenkásak, hát, majd ő vesz nekik!:)

Én hagyom és bízom abban, amit szakemberek mondtak, hogy tudatosan használja a pelenkát és higgyem el, hogy nyáron le fogja tenni. Remélem.:)

2013. jún. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Erélyes ne legyél semmiképp!!!! Türelem,dícséret.....sok-sok!!! Kétgyerekes apa vagyok a lányom másfél!!! évesen szobatiszta lett....micsoda büszkeség, a kisfiam 3 múlt és igaz már nagyon ritkán de előfordul baleset.Először türelmetlenebb voltam (persze nem mutattam) de rájöttem nincs értelme.Anyám azt mondta: Mit aggódsz,te is ilyen voltál.Szóval a természet megoldja.Dícséret mindenért,ha ügyes,ha nem akkor is mosoly és : "-semmi baj!!!" kis lányom/fiam.... Türelem rózsát terem :-).. Jó egészséget Nektek!!!
2013. jún. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!