Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Egyáltalán nem ül rá a bilire,...

Egyáltalán nem ül rá a bilire, ilyenkor mit tennétek?

Figyelt kérdés
22 hónapos a kisfiam, megbeszéltük, tudja, hogy a bilibe kellene pisilni. Reggel és este próbálkoztam, egy darabig ücsörgött rajta, most már nem akar. Tegnap a szőnyegre pisilt, aztán a fürdőkádba.
2013. jún. 26. 23:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Nemáll még készen a szobatisztaságra, hagyd egy kicsit még.
2013. jún. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos én is erre gondolok. Pedig olyan jól elterveztem, hogy a nyáron sikerül...:) Szerinted hagyjam? Meddig?
2013. jún. 26. 23:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Hagynám! Egyáltalán nem érett még rá!

Meg mi az hogy "megbeszéltük"??? Szerinted egy alig 2évessel mit lehet megbeszélni? Te szeretnéd ő még nem áll készen. Attól hogy ráülteted a bilire,és néha bele (fog)sikerül(ni),nem azt jelenti hogy kezd szobatiszta lenni. Majd ha ő szól,és nem csak ücsörögni fog!

2013. jún. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na jó. Egyrészt a megbeszéltük az szó szerint értendő, nagyon értelmes a fiam. Másrészt nem erőltettem, akkor kezdtem próbálkozni, amikor ő maga szólt, hogy pisi, kaki. Jó jelek voltak, de ezek szerint még nem eléggé. Nem 6 hónapos, hanem 22, szerintem ez nem akkora bűn, vagy igen?

A lányomnál könnyebb volt, megbeszéltük, és pisilt. Ennyi.

2013. jún. 27. 00:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg inkább wc-re rakni.
2013. jún. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kisfiam oly annyira értelmes volt 22 hónaposan, hogy összetett mondatokban, nagyon tisztán beszélt már, jobban megértették, mint némelyik 3-4 éves gyereket. Mindent megértett szinte, nagyon sok dolgot meg lehetett vele beszélni és ez ok a szobatisztaságra? Dehogyis!!! Az egy másik érettségi fok. Egy tök más dolog. Ja, egyébként őszre lesz 3 éves a fiam és most lett nemrég szobatiszta. Mert most érett meg rá.

Inkább hagyd te is, míg meg nem utáltatod vele annyira a bilizést, hogy mire készen állna rá idegrendszerileg, addigra majd direkt nem fogja akarni.

2013. jún. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 22 hós és ő is próbálkozik a bili dologgal! Pelus nélkül van itthon és ha érzi szalad a bilire, megáll mellette oda pisil, majd ráül a bilire!


Majd rájönnek, hogy mit is szeretnénk tőlük !: D

2013. jún. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem az ok a szobatisztaságra, hogy értelmes, hanem hogy mindig szól, hogy pisi, kaki. Ezért próbáltam meg, de inkább hagyom még. Vagy megnézzük a wc-t.
2013. jún. 27. 12:47
 9/10 anonim ***** válasza:
7es vagyok, nekem a wc-n még fél! De pl pelusban ráül a bilire és úgy kakil és pisil, de ügye a PELUSBA megy!
2013. jún. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
AZ én kislányom is nagyon sok mindent tud és a védőnő szerint is okosabb mint a kortárasi, de a biliról hallani sem akart. Még 3 hónap volt a 3. születésnapjáig, amikor egyszer csak azt mondta pisilne a bilibe, pisilt is és azóta egyetlen egy baleset sem volt, délutáni alvásra sem kellett pelenka, éjszára még kell. Viszont a kakát csak a pelenkába hajlandó végezni, próbálkozik a WC-val ,de szegénykém ott csücsül percekig és kijön hogy nem jön a kaka, remélem hamr megérik erre is. Ne erőltesd!!
2013. jún. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!