Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Most kezdtük el 2 evesemmel a...

Most kezdtük el 2 evesemmel a bilire szoktatast, ez a 3. Nap, de még egy csepp sem ment oda ahova kellett volna! Ez így normális?

Figyelt kérdés
A bilire raul, de azzal a lendülettel le is ugrik róla, mondván "ez nem jó!" ha wc-re viszem szintén ez van a "nem bírom" parositassal! Mindenhol pisi tocsak vannak! A kérdésem az lenne, hogy ez így kezdődik mindig mindenkinél? Es ha igen mikor produkál valami kis eredményt? Vagy esetleg ő meg nem érett ra? Nem jelzi, h pisilni kellene vagy kakilni es mivel van másik két gyerek így nem tudok egyfolytában rongalni vele a wc -re.
2013. júl. 11. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:

hát én 2 évesen levettem a pelust elő a bilit és mondtam h ezentúl ebbe kell pisilni (elfogyott a pelus a nagy karácsonyi kavarodásban :-)))

aznap már minden a bilibe ment és azóta is :-)

2 hónapra rá éjszakára is szobatiszta lett


most ha éjjel kell neki, akkor ott a bili az ágyikó mellet felkel és pisil, majd visszafekszik - olyan halkan h nem ébredek fel rá :-)


ja a kicsim még nem beszél és ö a 3ik gyerek :-)


szerintem még várj vele lehet, nem érett meg rá

hagyd elől a bilit és néha kérdezz rá nem nem akar e oda pisilni úgy mint a nagyok

2013. júl. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekorvosok,gyermekpszichológusok,saját,és környezetem tapasztalatai alapján,ha megérik rá,néhány nap alatt sikerülni fog,ha nem mutat hajlandóságot,a fejedre is állhatsz,nem fog a bilibe pisilni:)

Én is próbálkoztam 2 évesen,de falakba ütköztem.Olyannyira,hogy dührohamot kapott,ha csak meglátta a bilit.Hagytam.Most nyár elején újra próbálkoztam,még mindig semmi.Kétségbe estem,hogy mi lesz így velünk,nem kezdheti el szeptemberben az ovit.Aztán mikor feladtam minden reményem,és legyintettem,hogy lesz,ami lesz,két nap alatt lett szobatiszta.Korábban több anyukától hallottam ugyanezt,nem akartam elhinni,de tényleg.Újabb két nap után éjszaka sem volt hajlandó felvenni a pelust,és egész jó arányban száraz az ágya reggel.Amíg ő nem jelzi,és a legkisebb jelét sem mutatja,hogy hajlandó lenne egyáltalán ráülni,addig nem érett rá.Én a helyedben hagynám,van még időtök rá.

2013. júl. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Amikor fogdossa a kukijat tudom, hogy pisilnie kell es kerdezem, hogy akar-e bilire ülni vagy wc-re? A válasz, igen, am a bilirol leugrik a wc-n meg ü ldögélünk egy kicsit, aztan jön a "nem bírom" kifejezés! Az első két válaszoló tapasztalata fteljesen eltérő! Így ki tudja nálunk is mi lesz! Köszönöm!
2013. júl. 12. 00:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

100%-ig egyetértek a 2.válaszolóval! A lányommal is hasonló volt a helyzet.

Én is már 2éves kora körül elkezdtem bilire ültetni,nem sok sikerrel. Főleg az én gyerekem már "1évesen szobatiszta volt" kijelentések miatt. Mindent elkövettem hasztalan! Elücsörgött ő rajta,de bele nem produkált. Amikor nem volt rajta pelus,oda végezte a dolgát ahol éppen volt pisit kakát mindent. Nem szólt soha,nem is zavarta. Aztán meguntam és visszaadtam a pelenkát.

Totál kétségbe voltam esve mert már 3éves volt(márciusban),és még mindig semmi! Aztán 1ónappal később láss csodát teljesen magától elkezdett bilire ülni és bele is produkált.:))) Úgy lett szobatiszta napok leforgás alatt hogy egyszer sem volt "baleset",2hét múlva már éjszakára sem adtam rá pelenkát,bár már előtte is mindig száraz volt reggelre!:D

Azóta sem pisilt be egyszer sem,és felébred éjjel is ha pisilnie kell.

2013. júl. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én tapasztalatom is a 2. válaszolóéval azonos :) A fiam 2 év 4 hónaposan ért meg rá. Addig látni se bírta a bilit, wc-t. Mi apával elkezdtünk együtt pisilni a gyerekkel, azaz ő jött és "segített", nézte, hogy mi történik, aztán egymást hangosan megdícsértük, hogy milyen ügyesek vagyunk... (nem ér nevetni) Egyszer csak jött, hozta a bilit, rá egy hétre már a wc kellett neki, szűkítővel. Egyik napról a másikra lett szobatiszta. Éjszaka már előtte se pisilt, persze azért pelus volt rajta addig is, és még utána két hétig éjjelre adtam rá, de aztán úgy voltam vele, hogy minek, csak összezavarom, inkább tettem alá felnőtt alátétpelust. De össz-vissz egyszer volt csak baleset. Ha van időd rá másik két gyerek mellett, próbálj neki valami jelet tanítani, hogy úgy jelezze, mikor kell pisilni, vagy vidd be magaddal, miikor pisilsz, esetleg a nagyobbakat is bevonhatod ebbe, hisz egy gyerek a legtöbbet egy másiktól tanul :)
2013. júl. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szia.a kisfiam 2 éves mi is elkezdtük a bilire szoktatást.nekem is így volt hogy ha ráült a bilire már egből felis állt.aztán mindig ráültettem és odavitem neki valami játékot általában az építőkockát és bekapcsoltam neki a mesét.aztán addig játszott míg belepisilt.nekem a kisfiam nagyon hiperaktív gyerek még hozzá hasonlóval nem is találkoztam.tegnap hogy kint voltunk az udvaron levettem róla a pelust és csak egy póló volt rajta.amikor pisilnie kellett szóltam neki hogy fogja meg a pólót és pisiljen.először meglepődött aztán állandóan erőltette a pisilést annyira megtetszett neki.próbáld ki így hátha sikerül.nem minden gyerek szereti a bilit
2013. júl. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem érett még rá. Kislányom 2 évesen ugyanazt csinálta mint a fiad. Nem is erőltettem, visszaadtam rá a pelust.

2,5 évesen most januárba, 2-3 nap alatt szobatiszta lett, múlt hét szerda óta nem kap a délutáni alváshoz sem pelenkát.

Rakd vissza rá még a pelust, mert még nem érett rá, ne siettesd.

2013. júl. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
AZ én lányom is így volt. még a bili szó említésére is elszalad, eltettük a bilit "aludni". Persze ahogy közeledtünk 3 éves kor felé gyakran mondtam neki, hogy de jó lenne ha a bilibe pisilni, egy reggel magától mondta hogy nem kell a pelenka egyszer sem volt baleset. 3. nap elfelejtettem pelenkát adni rá a délutáni alváshoz, nem pisilt be. 3 éves lett volna 3 hónap múlva, ez bő fél éve volt, éjszakára még kell rá.
2013. júl. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1# vok


minden gyerek mások érik meg rá van aki 1,5 évesen már van aki 3 évesen sem


a nagylányommal én is küzdöttem anno még 4 évesen is bepisilt nappal,

éjjelre előbb lett szobatiszta mint nappal :-)

2013. júl. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm q valaszokat, lmegnyugodtam! Körülöttem mindenkinek annyira könnyen megy es valoban már 1,5-2 éves gyerekre mondják, hogy nappal szobatiszta es csak éjszakára van pelus! Csak nézek ilyenkor mindig! Egyébként egy 12 éves es egy 1 évesem van még! A kicsik mindig jönnek velem wc-re, nem csukhatom ki őket mert mégy az oorditas! Ilyenkor mindig mondom, hogy látod a mama is ide pisil a wc-be, szóval te is pisilj ide, mert már nagy fiú vagy stb...
2013. júl. 12. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!