Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 14 honaposom ugyesen mondja...

Bogarszemu kérdése:

14 honaposom ugyesen mondja hogy kákált mikor megtortent a dolog, lehet ideje lenne bilit venni? Latni lehet rajta mikor kakil ugyhogy megoldhato lenne hogy akkor ultessem ra mikor kell

Figyelt kérdés
Velemenyek?
2013. okt. 8. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Én annak a módszernek vagyok a híve, hogy akkor kezdjük a bilizést, amikor a gyerek szól (vagy mutogat) hogy rá akar ülni. (Ehhez persze kell bili, ez eddig oké is).

Azt sosem csináltam, hogy kifigyeltem, mikor "szokták csinálni", és akkor irányítottan vécéztettem.

A cél az, hogy felismerjék az ingert és irányítani, késleltetni is tudják.

Egyik gyerekemnél nálunk is voltak korai sikerek, 15 hónaposan belekakilt a bilibe, de ettől nem lett hamarabb szobatiszta, mint a testvére, sőt, összességében talán tovább is elhúzódott a folyamat.


De ez a Te döntésed, mindkét módszerrel előbb vagy utóbb megtanulják, hiszen egészséges gyerek nem marad pelusos, én jobban szerettem, ha már saját döntésükből lépünk mindig egy szintet előre.


3 gyerekes anyuka

2013. okt. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is szépen szólt, ha jött a kaka. De a bilitől retteg. Mutatja bárkinek a szép zöld vizipacis bilijét, meg játszik vele, meg néha ráül, csak úgy ruhában, de amikor levetkőztetem, és szóba kerül a bili (csak úgy finoman, nem erőltetve), rázza a fejét, meg mondja, hogy nem. Ebből én arra következtettem, hogy ennek még nincs itt az ideje.
2013. okt. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
14 hónapos a lányom és már 2 hónapja van bilije, játékokat dobál bele leginkább... 2 hónapja szól, ha kaka lesz, tehát előtte. Ráültetem a bilire, kicsit ücsörög rajta, majd kéri, hogy tegyem vissza a pelust, nem pánikolva, csak mondja, hogy penka, azaz pelenka. Tehát még nincs itt az ideje, nem erőltetem, de mindig ráteszem a bilire, ha mondja, hogy kaka. PRóbáld ki, de ha kicsit is mutatja, hogy kényelmetlen neki, szerintem nem szabad erőltetni. Lassan kell haladni. :) Egyébként az első lépések szerintem, hogy kerülgetitek a bilit, azaz része lesz a berendezésnek, ott van a lakásban. Én már beszereznék egyet a helyedben, lehet, hogy hónapokig csak nézegetitek, de ott van.
2013. okt. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes megpróbálni. :)
2013. okt. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!