Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kisfiam 3 éves lesz nyár...

Kisfiam 3 éves lesz nyár végén és nem akar a WC-be, sem a bilibe kakilni, mit tegyek? Folyt. Lenn.

Figyelt kérdés
Nem tudok már mit kitalálni, de a pisilés szó nélkül megy, és ha jön a kakilás, akkor elhuzódik oda ahol nem látjuk és ott intézi el a dolgát, persze a nadrágba. Ma azt mondtam neki, hogy nem szól akkor megyünk a nagy fürdőkádba és ott le kell mosni, mert büdös és úgy nem mehetünk sem játszani, sem a gyerekek közé. Szerintetek megfogja szokni, hogy a nadrágba ne kakiljon bele és szóljon. Félek, hogy e miatt nem veszik fel oviba, mert akkorra esetleg nem lesz szobatiszta? Mindezt amit irtan nagyon szépen elmagyaráztam és megbeszéltük, hogy miért kell lefürödni stb.

2014. jún. 27. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Másik oldalról közelítsd meg.

Ha ügyesen kakil-pisil bilibe, mehet majd oviba, és az mennyire szuper lesz, lesz ott csomó játék, homokozó, csúszda, autók stb. Ha belepisil-belekakil kap valamit, pl. Haribo macit, vagy egy fél kocka csokit. Mondjátok neki, hogy aki már nagy, az WC-be intézi a dolgát, menjen veletek, mondogassátok neki hogy ti is oda intézitek.


Nyugi, láttál már olyan felnőttet, aki a saját alsóneműjébe piszkít? :)

2014. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez volt a helyzet,különbség csak annyi,hogy nekem lányom van és aug. elején lesz 3 éves :)


Ő sem akart a wc-be kakilni,a pisilés az flottul ment,de mikor kakilni kellett volna,akkor sírt,ordított,hogy csak a pelusba (ilyenkor rá kellett adni a pelenkát,mert volt,hogy napokig visszatartotta).

Aztán bölcsi szünet lett és kikerült a dédihez 1.5 hétre és láss csodát ott sikerült ráimádkozni a wc-re,a dédi ott ült vele a fürdőbe,a lány meg a wc-n és ott is előadta a nagy műsort,de végül elvesztette a csatát és belekakilt :)

Utána megnézték a végterméket, majd közösen lehúzták és nagy volt az öröm,mindenki megdicsérte,hogy milyen ügyes nagylány,utána mindenkinek mondta akivel szembetalálkozott,hogy ő már a wc-be kakil :D

Most,mikor itthon kellett kakilnia,elment a wc-re magától,de újra sírt keservesen,pedig leültem a földre és onnan biztattam,de első alkalommal nem jött össze,megint visszatartotta.

Másnap viszont,bár hisztizett,de belekakilt és volt nagy öröm.


Szóval sok segítséget nem tudtam adni,csak leírtam,hogy volt nálunk,lényeg,hogy biztasd és dícsérd meg nagyon,ha sikerül.Ültesd rá a wc-re,ha mondja,hogy kakilni kell és várj ott vele egy ideig és közben mondogasd,hogy apa és anya is ott kakil,meg nekünk sincs már pelusunk,meg,hogy akkor mi lesz az oviban...stb.Nálunk az nem vált be,hogy fűt-fát összeígértünk,hogy ezt-meg azt kap,ha oda kakil.


Egyébként ettől függetlenül felveszik az óvodába.

2014. júl. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A lányom is csinálta. Dicséret falat csináltunk a wc-be a falba. Rajzoltunk egy kislányt aki a wc-n ült a másik oldsalra egy táblázatot. Ha pisilt és kakilt bele akkor egy rajzolt szívet kapott. 10 szív után kapott egy matricát. A kakièrt szép csillógos tollal rajzoltam. Novembertöl lett nappalra szobatiszta és februárban éjszakára, egy rövid idejig volkt egy átmenet amikor nem akart kakilni sírt kiabálni. Orvossal beszélve kaptunk egy krémet amivel a végbeléné. Kellett kennem 3 nap alatt helyre jött.
2014. júl. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!