Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mivel tudnám motíválni, hogy...

Mivel tudnám motíválni, hogy elkezdje a bilit használni?

Figyelt kérdés
22 hós a kislányom és már egy évesen vettem egy sima egyszerű bilit,bent volt a szobába sokszor ráült játékból,bár akkor még nem tudta mire való. Aztán most nyáron gondoltam próbáljuk meg elkezdeni a bilizést,de nem akart ráülni. Anyósom ekkor sokszor vigyázott a lányomra,mert dokihoz jártam,a kistesó miatt és egyszer mikor haza értem hallottam,hogy szinte erőlteti,hogy üljön rá a bilire,a lányom meg sírt. Felment bennem a pumpa,hogy milyrn jogon erőlteti,meg hogy az én lányom,majd én rászoktatom a bilizésre. Azóta azt a bilit elraktam,vettem a napokban egy másik fajtát,ami tetszik neki,játékból sokszor ráül,meg minden este mikor már megyünk fürdeni és nincs rajta pelenka. De sosem pisil bele. Lehet hogy még nem kész rá? Vagy azért mem akar,mert anyósom erőltette? Tudnám valamivel motíválni? Hogy csináljam? Vagy hagyjam,mert még nem kész rá?
2014. aug. 31. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Még két éves sincs, egyáltalán nem érett rá. Hagyd elől a bilit, barátkozzon vele, de még bőven ráér. Az anyósod nem segítette elő a szobatisztaságra szoktatás folyamatát az biztos, de ha hagyod egy kicsit pihenni a dolgot (amíg megérik rá, a szakirodalom szerint kb. még 1 év, addigra elfelejti ezt a kellemetlenséget.
2014. aug. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

hagyjátok már szegényt békén a bilivel! majd tavasszal előveszed és szobatiszta lesz!

2-2,5 éves korra érnek meg rá, kezdetnek talán azt gyakoroljátok, hogy egyedül leveszi a nadrágot, majd visszaveszi, 22 hónaposan pont elég ennyi ;)

2014. aug. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 endrus ***** válasza:
Én anyósos fejét erőltetném a bilire.(bocs, ha túloztam)
2014. szept. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

22 hónapos még csak. Annak a szerencsétlen gyereknek köze nincs a szobatisztasághoz! Nem érett rá, hagyjátok a francba még a bilit is.

Nem tudom ki mondta ezt a nagy baromságot, hogy a szobatisztaság úgy alakul ki, hogy a szülő elkezdi szoktatni a bilire! Ez egy nagy marhaság! Először a gyerek idegrendszere érik meg rá, felismeri, hogy pisilni, kakilni kell, majd azt időben jelezni vagy mondani tudják és ekkor lehet elővenni a bilit és próbálkozni, hogy amikor érzi, hogy kell neki, akkor ráül és belepisil vagy kakil. Majd pedig jön az, hogy már bizonyos időre vissza is tudja tartani, mert szabályozni tudja. És amikor ezek így mind együtt vannak, akkor lesz szobatiszta a gyerek. Attól, hogy valaki ülteti a bilire, attól nem fogja előbb felismerni az ingert, sem visszatartani.

És akármilyen hihetetlen, de egy másfél-2 éves gyerek nem érett még erre. A gyerekek nagyon nagy része 2 éves kora után érik meg erre.

Sehogy nem kell próbálkozni!

Anyósodnak meg a fejére húzd rá a bilit, ha legközelebb is erőlteti! Ugyanis azzal, amit ő csinál, azzal pont, hogy hátráltatja, ugyanis erőlteti és a gyerek annyira meg fogja utálni az egészet, hogy mikor tényleg érett lesz majd rá, amikor már menne, akkor meg majd azért nem fogja akarni!

2014. szept. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mi a fene ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előttem szólókkal, még a nagymamát illetően is. De aAmikor még mosni kellett a pelust, sokan lesték, hogy legalább a kakit "elkapják". A fiatalok nem tudják, hogy a pelenka mosás még hagyományos géppel is milyen teher volt.Ennek ellenére én sem erőltettem, de amikor már úgy láttam , hogy felfogja, pl. reggeli után, mikor tudtam hogy kakilni fog, együtt mentünk, én a WC-n, ő a bilire. Ültünk egymással szemben.A pisit meg nyáron, amikor a kisbugyit könnyen le tudta venni, de úgyis volt hogy bugyistól leguggolt. Semmi baja nem lett tőle, de ismétlem, nem erőltettem. Nálatok pont azért nem jó erőltetni, mert jön a kistesó, ilyenkor sok gyerek, ha nem stabil még a szobatisztaság, visszaszokik. Várjatok a jó időig, meg ha már tud vetkőzni.n/60
2014. szept. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mi a fene ***** válasza:
Kifelejtettem, hogy 2.5 éves kor körül "biliztünk"együtt.
2014. szept. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!