Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2,5 éves kislányom már auguszt...

2,5 éves kislányom már augusztus óta teljesen szobatiszta. Pár napja éjjel ismét bepisil és minden nap bekakil, pedig eddig szépen szólt. Mi lehet az oka a visszaesésnek?

Figyelt kérdés
2014. dec. 27. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs készülőben a testvére ?
2014. dec. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Általában ha logikusan felvetődik, szorongásra, és/vagy szervi okra lehet gyanakodni.


Javaslom, gondold végig, szoronghat-e valami miatt.


A kisgyermek MINDIG hajlamos átvenni a szülei érzelmeit, azt is, amit titkolsz előle, vagy amit titkolsz mindenki előtt, és azt is, amit kimutatsz, de utóbbi még mindig kevésbé rossz hatású, mivel a gyermek előtt nyílttá tetted, mit érzel. Aki sokat van vele, pl babysitter, pedagógus, stb, azok érzelmeit is átveheti átmenetileg, de az őt gondozó szülőét elsősorban.


Szervi ok meg lehet hasmenéstől, különféle fertőzésektől kezdve sok minden... Vagy szervi, vagy lelki az oka ,vagy mindkettő együtt. (Bár a szerviek mögött alapvetően mindig húzódik lelki ok is, csak evvel nem szeret a többség szembesülni.)

2014. dec. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok.

Azt is tartsd szem előtt,h a szobatisztává válás az egyik legnehezebb folyamat a kisgyermek számára. Tehát ha apróbb, rövid ideig tartó regresszióról van csak szó, az életkori sajátosság, tehát normális, természetes.


Mivel az egyik legnehezebben tanulható képesség kicsi korban a a késleltetés szociálisan, és vizelet visszatartás, székletvisszatartás vonatkozásában, ezért még az is egészségesnek mondható, ha csak a 4. szülinap felé lesz szobatiszta egy gyermek még akkor is ,ha pl már másfél évesen voltak hetek, hónapok, amikor szobatisztaként viselkedett, majd visszaesett.


Az is teljesen normális, ha egy gyermek csak 3 és fél évesen kezd szobatisztává válni.


Tehát az, h megakadt a folyamat, még nem biztos, h kóros.


Ahhoz, h biztosabbat lehessen mondani, tudni kellene arról, a gyerek szoronghat-e valami miatt, pl hogy TE MAGAD szorongsz-e valami miatt, vagy frusztrált vagy-e. Gondold végig, AMIKOR visszaesett a gyermek, te mit éltél át, vagy a közvetlen környezeted, pl férjed, stb?


Ha veled nem történt akkoriban lelki változás, attól még érhette KÜLÖN CSAK a gyermekedet valami, amitől szorong, pl valami szokatlan fény, megijedt valamitől, ezer oka lehet...

2014. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valmi változás, történés, stressz nem érte? Bölcsiben dolgoztam és mindig akkor vettem észre ilyesmit, mikor valami történt a gyerek életében( teljesen szobatiszta kislány az apukája halála után megint bepisilt, teljesen szobatiszta kisfiú a testvére szemműtétje után megint bepisilt)

Nálatok nincs valami változás? Jár bölcsibe? Esetleg meg lehet kérdezni a dadusokat is, hogy mit vettek észre.

2014. dec. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem történt semmi változás.Kistestvér sincs útban! :) Én vagyok vele itthon,nem jár bölcsibe.Ma reggelre is bepisilt.Nem tudom mi lehet az oka!?
2014. dec. 28. 09:02
 6/8 anonim ***** válasza:

A nappali érdekes kérdés, de ilyen idősen simán előfordulhat pár napos- hetes visszaesés. Annyira játszik, nem figyel, belemerül, hogy elfelejti, hogy menni kéne. (Enyém 2 éves korától pisilt bilibe, aztán 3 évesen volt egy hét, hgy véletlenül sem, 3,5 évesen már éjszakára sem kell pelenka. DE! 1-1 alkalommal előfordul, hogy bepisil.

Éjszakára meg sokat vársz tőle. 5! évesen elvárás az ágytisztaság. LEhet, hogy nem történt semmi, egyszerűen most így van vele. Többet alszik, többet iszik, apróság változott, amit észre sem vennél. (A "fogadott" lánykám pl amikor oviba ment, 1 éven keresztül pisilt be újra éjjelente... 4 évesen)

2014. dec. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nappal nem pisil be.Nappal bekakil.:( Látom,hogy kell neki,kérdezem,azt válaszolja nem kell kakilni.Aztán már akkor szól,mikor bekakilt.Eddig szépen szólt,hogy kell.Talán annyira belemerül a játékba,hogy elfelejti?
2014. dec. 28. 10:45
 8/8 Kistál_és_a_torz ***** válasza:

Azt írod nem történt semmi. Hááát, itt (volt) a Karácsony és a karácsonyi készülődés. Nagyon izgalmas tud lenni.

Ha netán nem jutott elég idő elmélyűlten készülődni, akkor ennek a hiánya tud egyfajta lelki kielégületlenséget okozni.

2015. jan. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!