Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ha a sima wc szűkítő nem vált...

Ha a sima wc szűkítő nem vált be mit ajánlatok? Lépcsős wc szűkítőt vagy olyan wc deszkát amiben van beépített wc szűkítő (utóbbiból minimanóban láttam 2 típust)?

Figyelt kérdés

Hihetetlen hogy májusban még azon stresszeltem hogy nem leszünk szeptemberre szobatiszták. Aztán bejött a jó idő levettük a pelust június 1.-én és 2 nap alatt zéró belesettel megy a bilizés - és kaki is megy, ami pelussal kombinált bilizéssel azelőtt sosem volt kivitelezhető. Viszont ma délután kisfiam úgy döntött ő már kellően nagy az igazi nagy bilihez, azaz wchez. Természetesen annó a bili mellé vettünk egy wc szűkítőt is így csak elővettem azt és rögtön fel is avattuk. Kész tragédia hiába van benne beakasztó pöcök össze vissza csúszkált... Viszont 2 oldalról kezemmel megtámasztva a szűkítőt sikeresen volt több pisilés is ma. De ezt nagyon veszélyesnek gondolom. Ráadásul még nagyon pici a popsija a kisfiamnak, így jó darabig szükséges lenne valami szűkítő berendezés (mert anélkül a wcbe pottyanna), ami biztonságos és egyre nagyobb önnállóságot biztosítana neki.



Szivesen vennék minden tapasztalatot kinek mi vált be - lehetőleg márka, elérhetőség - pl.: bolt és árral együtt.



Mindenféleképpen valami stabil szűkítő kéne hogy sámlival előbb-utóbb segítség nélkül is rá tudjon ülni, ill ha lépcsős szűkítőről beszélünk akkor lépcső segítségével rá tudjon ülni anélkül hogy a lépcső elcsúszna.



Előre is köszönöm a segítségeteket!



#WC #WC szűkítő #WC-deszka #wc fellépő #wécészűkítő #lépcsős wcszűkítő
2015. jún. 10. 01:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk sima szűkítő volt, a fiam szerette, a lányom nem. A csajszi egyszerűen ledobta a wc-ről és pisilt anélkül. persze eleinte segítettem neki, hogy bele ne pottyanjon, de alig múlt 2 és már egyedül intézte. Hiába, tetszett neki, hogy a bátyja is így csinálja :)

Kicsivel 2 előtt lett szobatiszta, de már akkor is a wc-be szerette intézni (akár idegen helyen is), a bili talán párszor volt elővéve.

2015. jún. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen azért a nagy tudja magával húzni a kicsit. Nálunk is már a 15hós kisebbik fiam egyre érdeklődöbb a bili iránt igaz még nem tettem rá, mert kis sajtkukac, majd másfél éves -2 éves kor között attól függően hogy mikor érik be rá. Szomszédban 3 kisfiú van és a kicsi ott sem bilizet elsőre wczni akart mint a nagyok, igaz ők vettek ilyen lépcsőset...


A mi wc szűkítőnk auchanos emblémás pár száz forintos rigid műanyag. Nem azzal van a baj, hogy kemény neki, hanem borzasztó könnyen elcsúszik, mikor én felemelem rá már akkor is össze-vissza csúszik - egyik oldalt rögtön látszódik is a wc ülőke lyuka. Az hogy ezt egyedül használja szerintem szinte lehetetlen, ennél még a sima wc ülőke is biztonságosabb mert legalább fixen nagyobb a lyuk a fenekének...


Kedves válaszol nálatok milyen volt az a szűkítő, ami bejött a kisfiadnak?


Lehet hogy mégis inkább a kombinált felnőtt-gyerek wc deszka kéne, mert az olyan nagy fiús? :-)

Reggel már a bilit levegőnek nézte, wct használtuk megint :-)

2015. jún. 10. 09:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk egy 100 ft-os jellegű műanyagos boltban vásárolt szűkítőnk volt. Valami szerb márka talán, asszem podeba volt ráírva vagy valami hasonló. Próbáld meg a szűkítő nélkül ráültetni, akár úgy, hogy eleinte beléd kapaszkodik :)

Ha vennem kéne, olyan lépcsős izét én nem vennék, nekünk csak útban lett volna, a lányom meg 2,5 évesen teljesen egyedül használta a wc-t, pedig kifejezetten pici, törékeny csajszi (akkor volt 11 kiló és 91 cm).

A kettő az egyben ülőkék praktikusabbnak tűnnek, de mivel a lányomnak nem kellett, már felesleges volt vennünk.

2015. jún. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam utálja a szűkítőt, így nekünk olyan ülőke van, amin kétféle lehajtható rész van, ezt magának is simán intézi. A másik wc-n semmi sincs, nagyon ügyesen felül a sima felnőtt ülőkére, és megtartja magát.
2015. jún. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!