Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztulás miatt kakigondok?

Szobatisztulás miatt kakigondok?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy eddig naponta kakiló kisfiam a szobatisztulás miatt most csak hetente egyszer kakil? Akkor sem akar, nehézkesen megy :/ Ételallergia is szóba jöhet, hogy amiatt megy neki nehezen, az orvos szerint inkább ez, mert túl radikális lenne, ha "csak" a szobatisztulás miatt...

Én mégis úgy érzem, hogy a szobatisztulás okozza, de legalábbis közrejátszik benne. Hogyan segíthetnék a fiamnak?

(Próbálok neki rostosat adni, sajnos a gyümölcsökkel is vigyáznunk kell fruktózérzékenység miatt, így kicsit nehézkes, de próbálom segíteni az emésztését, amivel egyébként eddig semmi probléma nem volt ilyen téren..)


2015. júl. 25. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogy a lényeg megragadjam: nincs olyan szó, hogy szobatisztulàs.


Nem hiszem, hogy a szibatisztasâg miatt kakilna ritkàbban.

2015. júl. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Orulok, hogy sikerult megragadnod a lenyeget,gratulalok!

Olyan szulo valasza erdekelne,akik gyerekenel szinten elofordultak kakilasi nehezsegek ebben az idoszakban.

2015. júl. 26. 00:03
 3/8 anonim ***** válasza:

én is a szobatisztuláson nevetek :D ez azért visz mindent :)

na de nem piszkálni akarlak, enyémnek is nehezen ment a kakilás mikor lekerült a pelus, hetekig megvárta az éjszakai pelust, aztán bugyiba kakilt, de csak 4-5 naponta, mikor már nem bírta. én jól megetettem vele hashajtót, na akkor szaladni kellett vele és már mindegy volt neki, hogy hova :) ezzel vége is lett a kaki gondoknak, visszaállt a rend :)

2015. júl. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem en talaltam ki ezt a szot, forumon olvastam anyukaktol.

Koszi, akkor jol gondoltam,hogy ez (is) okozhatja a gondot. Nalunk is ez megy, h se bilibe,se wc-be nem akar kakakilni..

Milyen hashajtot adtal neki?

2015. júl. 26. 00:59
 5/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam, ahogy lekerült róla a pelenka, azonnal szobatiszta lett, viszont a kakiláshoz kb. 2 hétig pelenkát kért. Szólt ő, hogy kell neki, viszont kérte a pelenkát, mert csak oda akart kakilni. Ráadtam hozzá a pelenkát, majd ő elvonult egy nyugisabb helyre, ott elintézte és közölte, hogy kész van, levehetem a pelenkát.:)

Amúgy én is nagyon sok helyen olvastam, hogy a kakival nagyon sok gyereknek úgymond meggyűlik a baja szobatisztaság idején, nehezebben kakilnak a peluson kívül, amikor ez megtörténik.

Szóval azt gondolom, ha úgy van, nyugodtan adj még rá ahhoz pelenkát, ha neki így jó és meglátod, hogy úgy fog-e rendesen kakilni.

Aztán nálunk amikor eltelt ez a 2 hét, akkor elbeszélgettem a kisfiammal, hogy a bilibe is ugyanúgy lehet, magára hagyom, amikor kell neki, csak intézze nyugodtan, aztán egyszer rászánta magát, hogy oda intézi és sikerült és magától ily módon rájött, hogy tényleg, oda is lehet.:)

És ez azóta is működőképes, viszont olyankor őt magára kell hagyni, ami teljesen érthető, hisz én sem örülnék neki, amikor épp a nagydolgomat végzem, akkor valaki még ott lebzselne körülöttem.:)

2015. júl. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze, nem csináltam ebből ügyet, hogy hova kakil, csak sehova sem akar :( Még az elején este fürdés közben kellett neki, szívesen kiült bilire és belekakilt. Aztán valahogy már elkezdte tartogatni. Heti 1 kaki alsónadrágba megy általában, természetesen ezért sem szidom le stb. Felajánlom a pelust is mindig, ha elkezdi emlegetni a kakilást, de annyit mond, hogy "nem akar jönni a kaki". Van, hogy a pelusba sikerült, de akkor is külön kell mondanom neki, hogy nyugodtan kakiljon, mert pelus van rajta....

Szóval tanácstalan vagyok :/

2015. júl. 26. 12:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a szobatisztaság miatt van. Egy éve lett a fiam szobatiszta és azóta van hasonló problémánk. Bár már sokkal jobb a helyzet, még most is van, hogy tartogatja. Mintha sajnálná rá az időt. Sok mindennel próbálkoztunk (laveolac, rostdús étkezés, sok folyadék, sokkal több mozgás), igazából semmi nem vált be. Próbáltam lelki oldalról is megközelíteni, ott lesz a gond. Türelem, elfogadás, sok-sok gatya mosás (ha mégis becsúszna), aztán javulni fog. Azt nem tudom mikorra oldódik meg teljesen, de jó úton vagyunk.

A legfontosabb, hogy ne nyaggasd és ne mutasd ki előtte a csalódottságot, esetleges idegességet (engem elég jól fel tud vele húzni néha, persze nem az ő hibája).

2015. júl. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!

Igen, igyekszem türelmes maradni, de persze belül néha már felhúz engem is az egész. Legfőképp sajnálom, mert legtöbbször azt mondja, hogy "nem tud jönni a kaki, nem akar jönni". Ezért gondolnám, hogy nála is pszichés, és a fiam nem akarja, hogy jöjjön a kaki. Nem hinném, hogy hirtelen ennyit változott volna az emésztése, inkább csak fél, hogy most hova fog menni....

Remélem ,hogy az idő megoldja!

2015. júl. 26. 23:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!