Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szerintetek ezt miért csinálja?

Szerintetek ezt miért csinálja?

Figyelt kérdés

Adott egy majdnem 3 éves kisfiú. Még mindig a szobatisztasággal szenvedünk. Nappal nincs rajta pelenka, a délutáni alvásnál sem, de egyszerűen nem akar ráülni a bilire! Szó szerint úgy kell ráfeszegetnem, amikor már látom rajta, hogy nagyon kell neki. Nem szóln a világért se! Kérdezem, hogy kell-e neki, azt mondja nem kell, szólok! De nem szól. Inkább bepisil vagy bekakil. Elég sok a baleset emiatt, szinte erőszakkal, vagy zsarolással tudom csak rátenni a bilire, amit azonnal telepisil. A wc-re se ül rá, hiába van szűkítő, fél rajta.

Hogy segítsek neki? Ezt miért csinálja?

Órákig képes tartogatni, a délutáni alvásnál is azért kellett levennem róla a pelust, mert képes volt reggeltől ebéd utánig visszatartani.

Segítsetek légyszi, mert két hónap múlva ovi! :(


2016. jan. 6. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a te cipődben lennek akkor tuti megpróbálnam hanyagolni a temat h erezze h nem eroszak a bili/wc. A masik pedig h ha bepisil/kakil hagyd egy kicsit ugy h erezze h ez igy nem igazan kenyelmes. Ne oltoztesd at egyből. Nem kezdtetek tul korán a bilizest mert akkor az is lehet h az hat ki ra?! Veszekedes amiket a gyerek hallhat?
2016. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem érett rá a gyerek. Hiába közeleg az ovi, szerintem ezzel csak hátráltatod a dolgot. Lehet, hogy magától 2 hét múlva szobatiszta lenne, de így csak megutáltatod vele az egészet. Én azt biztosan nem hagynám, hogy órákig tartogassa (nem is hagytam, mi is próbálkoztunk, de ha láttam, hogy inkább tartogatja majd bepisil, akkor azonnal abbahagytam. 3 évesen egyik napról a másikra lett szobatiszta).
2016. jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nyáron kezdtük el, akkor nem ment,visszaesett, nem erőltettem, ősszel láttam, hogy megint kész rá. De most már lassan 3 éves,már nem adom vissza rá a pelust, mert sosem lesz szobatiszta. Érett a szobatisztaságra, mert egy ideig mindig szólt, ezt kb 2 hónapja csinálja, hogy nem ül a bilire. Utálja a pisis, kakis ruhát, nagyon zavarja, ezzel nincs gond. Nem veszekedünk, én magam vagyok a nyugalom szobra :)

Egyszerűen nem tudom.

2016. jan. 6. 14:30
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon kényelmes gyerek. Ez lehet gond? Vagy kényelmetlen a bili? Magas gyerek. A wc-n viszont fél, hogy beleesik.

Azzal nincs gond ha állva pisilhet a wcbe, arra könnyebb rávenni, de akkor meg ugye a kaka a problémás. :-\

2016. jan. 6. 14:34
 5/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Hát, ha régebben szólt, akkor valami csak történt, ami miatt már nem szól. Pisiljen állva (a fiam is úgy szeret), azzal semmi gond, a kakival pedig szokott gond lenni az elején, ez nem egyedi probléma. Nem csúszott vagy billent meg a wc-n esetleg, ami miatt fél?
2016. jan. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én is azt hittem, hogy nem baj, ha állva pisil, ha pisil, de az a baj, hogy így 100% , hogy bekakil, mivel ráülni nem akarna semmire, plussz letagadja ha kell enki, állva meg nem megy a kaki, és azt nem látom rajta,amikor a nagydolog közeleg, így nem is tudom ráfeszegetni semmire :(

Tényleg nem tudom. Első alkalommal amikor a szűkítőre tettem, akkor tényleg megbillent picit, meg is ijedt. Ez lehet a gond? Már hónapokkal ezelőtt volt!

Én arra gondolok, hogy a bili kényelmetlen neki, a wc-n meg fél. De akkor mégis hova menjen? Tényleg tanácstalan vagyok.

2016. jan. 6. 14:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Probald ki, hogy vesztek neki egy uj bilit ami a mostani teljes ellentete..hatha...
2016. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá,de 3 évesnek már nem veszek bilit, úgyis inkább a wc használatot kellene megtanulnia, így azt találtam ki, hogy minden produktumért, amit a wcbe sikerül tenni, kap egy szivecskés csokit. :) Egyenlőre működik, ráül, belepisil, majd remélem idővel szól is, ha egy kis extra jutalmat akar, akkor muszáj neki! :)

Beszéltem amúgy erről egy pszichológussal, azt mondta, hogy vagy hagyjam rá, és mossam a pisis-kakis ruhát még egy ideig, vagy jutalmazzam valamivel. Én inkább a mindkettőnk számára kellemesebb megoldást választottam.

2016. jan. 7. 13:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Es az apukàja?? Gondolom sokat dolgozik, de egy5let apa is fiu es a fiuk igy pisilnek, ha ez megy a fiuk igy kakilnak....????
2016. jan. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Es az apukàja?? Gondolom sokat dolgozik, de egy5let apa is fiu es a fiuk igy pisilnek, ha ez megy a fiuk igy kakilnak....???? Masik 5let kicsi koromba nekem ment de valamelyik rokon gyereknek nem bili klubbot alapitottak nagyinàl nekünk, mindenki vitte a bilit ültünk a nagyszobàba és tettük a dolgunk
2016. jan. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!