Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ha feláll a babátok kukija...

Ha feláll a babátok kukija mit csináltok pelenkázásnál?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre surubben áll fel a kukija. Nem mindig tudom hogy merre hajtsam a kukiját hogy ne pisiljen ki a pelenkából és ne legyen neki kényelmetlen. Honnan szoktátok látni elore hogyha pisil a fiatok mikor ki van bontva a pelenkából? Engem sajnos sokszor ér meglepetés.
2019. júl. 17. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az elso 2 honapban maniaja volt hogy kibontottam a pelust es rokton pisilt. Lehet hogy igy volt kenyelmes neki, volt amikor vartam a pisit kozben odatartva a pelust mert ha azonnal levettem akkor mindent lepisilt. A korhazban mondtak hogy ha all a kukija olyankor pisilni keszul valoszinuleg. Mar mostanaban nem szokott pisilni ha leveszem a pelust rola,valahogy ez megszunt magatol, most 4 honapos. Ha pelenkazom akkor a kukijat le szoktam "hajtani" mert ha felfele all akkor kipisil a pelusbol,ha oldalra akkor is es a combjan lesz pisis. Nem vettem eszre hogy igy kenyelmetlen lenne neki.
2019. júl. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pelenka nékül hűvösebb, amitől rájön a pisilés, ami előtt feláll. Szóval ha feláll, gyorsan hajtsd rá vissza, hogy ne pisiljen le. Az új pelusba pedig mindig lefelé hajtva rakd bele, más irányba kényelmetlen is, meg ki is folyik.
2019. júl. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen idős a babád? De az enyém lassan 9 hónapos és már vagy 3 hónapja nem pisil, ha épp pelenkázom. De előtte gyakran kellett átöltöznöm. Olyan is volt, hogy belepisilt a fiókba és mindent moshattam. (a pelenkázó alatti fiókot kihúzva felejtettem).

Én egyébként látom az arcán, ha pisilni akar, mert tele megy a szeme könnyel.

A kukiját lefelé hajtom.

2019. júl. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
4hónapos
2019. júl. 17. 10:51
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Az jó dolog, ha feláll neki a kukija. Minden gyerek ösztönösen élvezi a meztelenséget. Ha elengedi magát a közeledben az az elfogadás, nyitottság jele a gyerek részéről.

A szobatisztaság kialakulását nagyon megnehezíti, ha a gyerek nem meri elengedni magát a szülő jelenlétében. Vagyis ha gátlásos, vagy szégyenlős a gyerek, akkor három éves koráig nem lesz szobatiszta.

2019. júl. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha izgatjuk a gyerek kukacát nagy az esélye, hogy pisilni fog. Pelenka csere előtt praktikus és elfogadást, megértést jelent a gyerek számára.
2019. júl. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!