Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mik azok az ételek amik...

Mik azok az ételek amik teljesen kerülendő el szoptatás alatt? Illetve van amit X idő után már lehet enni mert fejlettebb a baba emésztőrendszere?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy puffaszót nem. De pl hagymát mennyire nem szabad? Csak nyereség nem vagy semmit ami hagymával készül? Illetve úgy tudom hogy pici mennyiségben allergéneket is lehet. Ez igaz?
2019. szept. 12. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmi se kerülendő. Puffasztó is mehet.

Kávé, alkohol, cigi, drog, bizonyos gyógyszerek. Ezekkel kell vigyázni.

A többi max. egyéni érzékenység esetén kerülendő.

Kisfiam pocakja mindent bírt, amit én bírtam.

2019. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elsővel értek egyet. Sok sok tévhit van amit sajnos nem lehet kiűzni se Mariska se Juliska se a nem hiteles weboldalak agyából..
2019. szept. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármit ehetsz, ami emberi fogyasztásra alkalmas, úgyis a baba egyéni érzékenysége dönt majd... Nyilván nem kell energiaitalt, kávét, sört vedelni, de ha jól esik néha egy pohár bor a vacsorához, azt sem kell mellőzni 😉 Volt ezzel kapcsolatban egy nagyon jó cikk "Ne légy mártír, akkor sem ha szoptatsz" címmel, ha érdekel keresd meg. Sok a tévhit még ezzel kapcsolatban és szerintem több anyuka "szeretné" a szoptatást, ha nem búgnák a fülébe folyton, hogy ezt sem szabad, azt sem lehet egy szoptató anyának.
2019. szept. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ki kell tapasztalni

Az én kisfiam pocakja a sült hagymától fáj nagyobb mennyiségben. Nem arra kell gondolni hogy mindentől,amiben hagyma van. De pl a resztelt májban sok van,attól fáj neki. De pl a csokiktól,süteményektől is fáj neki.Próbalgass. Ha valami gyanús,azt olyankor edd,amikor csak olyat eszel ami nem árt biztosan.

Pl volt gondunk a tejtermekekkel,egy ideig mellőztem őket. Most próbálgatom. Egyik nap valami tejfölös. Másik nap sajt,stb. Úgy tűnik most már nincs gond velük

2019. szept. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Nincs tiltó lista fogjátok már fel!! Ostoba magyar ember kitalálta aztán ez megy évek óta! Bármit lehet, amit szeretnél,nincs kivétel!!!
2019. szept. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!