Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 hetes a babám, és 4 napja...

10 hetes a babám, és 4 napja drasztikusan lecsökkent a tejem, most úgy látszik meg fog jönni a menstruációm, lehet ez az ok?

Figyelt kérdés

Eddig egy mellből 170 gr evett, most a kettőből van kb 100-140 ig, de már egyik este pótlás kellett mert 30 gr tudott enni. VAn ilyen hogy már egy pár nappal a menstruáció előtt csökken a tej? Szó szerint mindenféle tejszaporítót iszok (sör, teák, görögszénamag, köménymag leves, narancslé, és sok viz)

Szerencsére hízik rendesen.


2010. júl. 22. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a meleg miatt ennyi az igénye? Nem a tejed mennyisége csökkent, hanem a babának kell most kevesebb? Egyébként ilyenkor sír is kaja után?


De persze, menstruáció előtt lecsökken a tej mennyisége, de utána visszajön.

2010. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xStefix ***** válasza:

1. Menzesz előtt, alatt csökkenhet a tejmennyiség. Próbáld meg megemelni a folyadékbeviteled, hátha ez segít. (A szervezet ilyenkor nagyobb mennyiségű vizet raktároz el, hogy a pete könnyebben távozzon a vérzés idején.)

2. Egyszerre ne szedj ennyiféle tejszaporítót, mert ezek gátolhatják egymás hatását! Válassz ki inkább egyet, aminek a hatásosságát már tapasztaltad és azt használd tovább.

3. Ha hízik rendesen, illetve ha az elmúlt napokban nem láttál a babádon túl nagy változást (kedélyállapot, kakis-pisis pelusok, kutacs rendben), akkor nem feltétlenül kevés neki a tej. Ha nagyon muszáj, próbálj neki minél kevesebb tápszert adni este és emellett többször mellre tenni, hogy ezzel is stimuláld a termelést!

2010. júl. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem sír evés után, mert elég neki a kettőbe ami van, hízik is rendesen. eddig heti 300 gr-okat híztunk mióta megszületett, szombattól tegnapig(voltunk tanácsadáson)180 gr,tehát hízik,kedve is jó.

Már arra is gondoltam hogy a mérleg rossz.

Csak tényleg azt nem értem hogy hogyan tud 1 hét alatt a negyedére lecsökkenni a mell tartalma. Pedig mindent ugyanugy csinálok. Ha emulik a vérzésem visszaáll a tejem?

Többször ne tudom mellre tenni, mert felkel, eszik, majd fél-egyóra foglalkozás és 1,5 óra alvás. Erre olyan szépen ráálltunk.Igy eszik 3 oránként.

2010. júl. 22. 22:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, én ugyanígy vagyok, mint te egy pár napja. Ráadásul a cicit nem is mindig fogadja el, a cumis üvegből sem a tejet.

Nálad azóta van javulás?

2010. júl. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:
Megjegyzés: A mell körfogata, "tartalma" nem azért szokott a leggyakrabban lecsökkenni, mert fogy a tej, hanem azért, mert beállt a kereslet-kínálat! Ha nem a mesid volt a "bűnös", ill. ha továbbra is rendben van a baba (kedve, napirendje, hízása stb.), akkor szerintem erről van szó. Ennek viszont örülni kell. :)
2010. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
MOst úgy tünik szépen visszaállta rend, hogy elmúlt a menstruációm, viszont ma megint volt olyan, hogy reggel ömlött a tejem (190 ml /bal mell) majd d.e 30 ml ugyanabba Ezt szintén nem értem, de most már csak az utolsó két kaját kapja 2 mellből, Estére leürülök...
2010. júl. 30. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!