Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet, hogy egy baba nem...

Hogy lehet, hogy egy baba nem hízik egy grammot sem napok óta, mégsem ordít folyamatosan az éhségtől? (3 hós baba. ) Sőt, a szokottnál élénkebb, beszédesebb. Kakil, pisil rendesen. Félek, valami baja lesz!

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs semmi baja, ha látszólag jól van! A kicsikéket is nagyon- nagyon megviseli a front, ettől simán lehet, hogy nem hízik, mert mindent felhasznál. Az én kislányomnak volt olyan, hogy egy hét alatt semmit nem hízott, majd egy éjszaka alatt 80grammot!! Nem akartam elhinni, de igaz volt és a a 80 gramm meg is maradt, nem csak kaki volt. Ha ő látszólag jól van, eszik, alszik, pisil, kakil, akkor majd hízik is szépen.
2010. júl. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát köszi a nyugtatást, remélem, így lesz!
2010. júl. 25. 21:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is csomószor volt ilyen. Pl fogzás (4 hónaposan már volt 2), front vagy bármi más miatt. Nem kell ezzel foglalkozni, nem újszülött babáról van szó!
2010. júl. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 xStefix ***** válasza:
100%

És ezért sem kell naponta méregetni! Csak a frászt hozza rád, látod...

Millió oka lehet, amiért nem hízik (front, fogzás, fejlődésbeli ugrás, hossznövekedés! stb.), de ezek egyike sem káros vagy baljós, egyszerűen csak természetes!

Nyugodj meg, minden rendben van! Bízz a babád jelzéseiben. Ha kell neki valami, tudni fogod! ;)

2010. júl. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tegnap megint teljesen kiborított a picim. Szopizás közepén elkezdett sírni, és elutasította a cicimet. Ilyen már régebben is történt, gondoltam semmi baj, majd egy-két óra múlva újra kéri. Csakhogy következett az esti szopi, ami után aludni szotunk, és sajnos ekkor sem kérte a cicimet, csak keservesen sírt, amikor meglátta. Kézben is alig tudott megnyugodni. 1 órányi hasztalan próbálkozás után rászántam magam a cumisüvegre, amit olyan gyorsan megevett mint még soha, és utána azonnal bealudt 8 órát. Hajnalban újra elfogadta a cicit. Remélem csak a fáradtságtól történt, mert tegnap elég keveset aludt, talán nem bírt már a cicimmel dolgozni. De milyen más okai lehettek, nincs valami ötletetek? Szopisztrájkhoz azért elég rövid ideig tartott...
2010. júl. 27. 09:47
 6/10 xStefix ***** válasza:
100%

Cumisüveget el!!!

Komolyan mondom! Van olyan baba, akit 1-2 alkalom is megzavarhat. Én biztosan nem kockéztatnék a helyedben... (Az én lányom is érzékeny volt rá anno, úgyhogy én is gyorsan elhagytam.)

Én továbbra is azokat az okokat tudom mondani, amiket feljebb.

De ha tényleg csak 1-2 alkalomról van szó és nem komolyodik a helyzet, akkor viszont nem érdemes rajta túl sokat aggódnod. Mire rájönnél, mi volt a baj (ha egyáltalán rájössz), már el is múlik. Tudom, ez nem vigasztal, de idővel majd megtanulod, hogy lazábban vegyed a dolgokat. Ha már tapasztaltabb leszel, tudni, érezni fogod, mikor kell tényleg jobban odafigyelni. Addig pedig türelem. :)

2010. júl. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. Sajnálom, hogy még mindig vannak gondok :(


Nálunk is volt ilyen néhanapján. n azt csináltam, hogy ha ilyen nagyon fáradt és éhes volt, akkor kis pálinkáspohárból vagy kanálból adtam neki egész picike anyatejet (5 ml körül), amit akkor fejtem ki, tehát a hígabb, cukrosabb tejból, ettől picit "észhez ért", gondolom kicsit emelkedett a vércukra és utána tettem mellre, mindig gyönyörűen szopizott utána :)


A cumisüveg nagyon lutri :S

2010. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket és a bíztatást. Azóta sem hízott sajnos a bébim, úgyhogy vettem egy rakat görögszénamagot, (attól elég gyorsan folyik a tejcsim), és megpróbálom sűríteni a szopikat, hátha visszatérnek a dolgok a rendes kerékvágásba.
2010. júl. 29. 08:35
 9/10 xStefix ***** válasza:
Az én lányom egyszer 2 hónap alatt hízott 20 grammot....
2010. júl. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
És nem ijedtél meg? Úgy tudom, ilyenkor megállhatnak a fejlődésben is.
2010. júl. 30. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!