Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 naposak vagyunk és a...

10 naposak vagyunk és a szoptatás sajnos kész kin, meddig tart ez a fájdalom ahogy a bimbóm fáj? Pedig kenem is 2 féle krémet is kipróbáltam, meg az anyatejet is, meddig tart?

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem lehet,hogy rosszul kapja be a bimbót a baba?nekem akkor fájt.
2010. júl. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is az lehet a baj, hogy rosszul kapja be a mellbimbódat a baba. Nekem az első pár napban sebes lett a mellbimbóm, az Avent mellbimbóvédő krémje vált be, nem olcsó, az igaz, de pár nap alatt rendbehozta. Próbáld meg más pozícióban szoptatni a babádat, meg figyelj arra, hogy ne csak a mellbimbódat, hanem a bimbóudvar egy részét is bekapja. Hidd el, bele fogtok rázódni!
2010. júl. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

kell egy idő ameddig a melled megszokja az igénybevételt.


ha kened még rosszabb mert jobban felpuhul és gyakrabban lesz rajta sérülés..

nem ajánlom

cicizés végeztével préselj ki egy csepp tejet és kendd el a bimbón vagy babanyálat.


nem kell melltartóbetét se mert az is csak segiti a felpuhulást és dunsztban tartja a melleket ha meg sérülés lesz rajta nem is gyógyul...


igy ha ezeket betartod egy hónapon belül változnia kell a helyzetnek - sőt hamarabb-

a mellretételt a védőnő is ellenőrizheti

2010. júl. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem ugyanez volt.minden szotatás egy rémálom, folytak a könnyeim és markoltam mindent ami a kezem ügyébe akadt, orditani tudtam volna ugy fájt, és még fejtem is ráadásul h több legyen.nem hittem el h ez elmulik egyszer,és többször mondtam h kész ennyi nem cisnálom tovább.eztán persze mégis a babáért.

és láss csodát a 3hétre sokat javult,4hetes volt a baba mikor már semmi fájdalom nem volt. most 10hetes és egy élmény a szoptatás:) komolyan, én is pokolnak élte meg az elején,de én csak biztatni tudlak h ne add fel, mert tényleg jobb lesz, akkor én sem hittem!!!kitartás!!!

2010. júl. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok,még annyi h nekem is mondenki azt mondta h biztos rosszul kapja be,nincs jol melretéve. pedig ezzel nem votl gond. védőnő, háziorvos, csememősök(még a kórházban) is láttak szoptatni,és mind azt mondták h ügyes vagyok én is és a baba is. szoval csak azért fájt,mert új dolog, nem voltak beedződve,de mondom 4 hetes korára teljesen elmult! drukkolok mégegyszer h kitarts te is!!!
2010. júl. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért:neked utolsó válaszoló már nem is piros a mellbimbód?Mi is egy hónaposok vagyunk,fájni már nekem se fáj,de viszont piros mind a kettő
2010. júl. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nem, pirosnak nem piros...szoptatás után van h szabályosan fehér maga a bimbó mikor huzodik össze(az udvara nem).
2010. júl. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nekem is borzasztóan fájt! olvasd el ezt: [link]
2010. júl. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Csak bíztatni tudlak... nekem is fájt, sebesre, véresre rágta kislányom a mellbimbóimat. Rosszul indítottunk. Nekem a bimbóvédő vált be és az, hogy az első egy-két hétben nem raktam óránként mellre a gyereket és bármennyire is fárasztottak a fejéssel, nem tettem. Inkább adtam egy kis tápszerpótlást, de csak keveset és nem szoktunk rá! Így tudtak pihizni a bimbók és nem lettek agyonstrapálva. Olyan 3-4 hét után már nem fájtak és nem sebesedtek ki a bimbóim.

Én sem hittem, nagyon kivoltam, de tényleg jobb lesz!!!!!

2010. júl. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 xStefix ***** válasza:
0%

Én nem ajánlom neked se a bimbóvédőt, se a szoptatások széthúzását, se a tápszerpótlást. Lehet, hogy ez egyeseknek (úgy tűnik) bejött és hosszú távon se okoz majd problémát, de akkor sem javasolt. Nem lehet tudni, kedves Kérdező, hogy nálatok hogyan alakulnak majd a dolgok. Ezek ugyanis számtalan más gondot is okozhatnak, ezért szerintem érdemesebb őket már most az elején elkerülni. Sok vesződségtől kímélheted meg magad...

Én az első hozzászólókkal értek egyet. Helyes szopis póz és mellretétel, esetleg krémezés vagy inkább anyatej, illetve türelem és kitartás. Idővel hozzá fogsz edződni az igénybevételhez!

2010. júl. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!