Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Használtok/használtatok bimbó...

Használtok/használtatok bimbó védőt szoptatáshoz? Nektek bevált?

Figyelt kérdés
2020. aug. 23. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem használtam. Vettem, kényelmetlen volt.
2020. aug. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kisebesedés miatt próbálkoztunk vele, és nem is fájt, de nem tudtuk megszokni, rossz hatásfokúnak éreztem. Más viszont esküszik rá.
2020. aug. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem muszáj volt, kicsi a bimbóm és csak ezzel ment, sajnos végig az egyik gyerekkel, másikkal is úgy kezdtük, de nála sikerült leszokni róla pár hetesen.
2020. aug. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem muszáj volt, le volt nőve a babám nyelve, nem jól szopott, miután felvágták, fokozatosan szoktattam le. viszont nincs vele semmi baj, sokan végig tudják használni,csak szerintem kicsit macerás, tisztítani,sterilizálni,vidd magaddal mindenhová, állandóan elkallódik,nekem 7db volt használatban.
2020. aug. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Ha nem muszáj ne kezd el, nálunk 4 hós korban sikerült elhagyni.


Utólag már nem használnám, ront a szopási technikán

2020. aug. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kórházban próbáltam. Alapból nem tudott szopni a fiam, azzal még kevésbé. De pl szobatarsam és a barátnőm babaja vidáman szopott vele. Barátnőm kisbabaja 9 hónapig, utána választotta le. Szobatarsame meg mindig. 6 hónapos a baba.

Szoval két esélyes. Igazából semmit nem árt, ha kiprobalod. Nekem sokkal kevésbé fajt vele, csak nem volt hatékony.

2020. aug. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Derwer ***** válasza:

Befelé forduló mellbimbó miatt kellet. Remekül szopott a gyermek. (cumiból is evett, játszó cumija is volt)

Aztán 3-4hónaposan elutasított minden szintetikusat. Azóta anélkül szopik, gond nélkül. (cumiból azóta se evett, játszó cumi se kell neki)

2020. aug. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

2 évig szoptattam. Sosem használtam semmit hozzá. Se bimbóvédő, se fejőgép, semmi.


Az első pár napban egy kis Lanshinoh krémet csak.

2020. aug. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sophia Ajutthaja válasza:

Speciális esetekben szükség lehet rá, pld: lapos vagy befelé forduló mellbimbóból nyomás hatására kiemelkedő mellbimbót “varázsol”. Így a baba az egész mellbimbót és a bimbóudvar minél nagyobb részét is be tudja venni a szájába. Vagyis a bimbókiemelő a mellbimbó formálására szolgál. A baba ezen keresztül szopizik.

Sokan keverik a bimbőkiemelővel, ami teljesen másra szolgál: az a befelé, vagy lapos bimbót emeli ki folyamatosan, amit már a terhesség utolsó trimeszterében el lehet kezdeni használni, miután megbizonyosodtuk ;vagy a nőgyógyász, háziorvos, védőnő (szakember!) tanácsolta. Ezt akkor kell hasznáni, mikor anatomómiailag a bimbó kissé máskép' működik, mint ahogy a szoptatáshoz szükséges lenne. Összességében én soha nem használtam. Kb. 10-15 éve a csodás marketingnek köszönhetően mindkét terméket szinte alapcsomagként a megvásárolandók termékek közé sorolják.

Összességében a nők 90 %-a alkalmas, és képes a "normál" szoptatási technikák elsajátítására, mindenféle segédeszköz nélkül.

2020. aug. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!