Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg sok ez a hízás az egy...

Tényleg sok ez a hízás az egy hónapos babámnál?

Figyelt kérdés

3340g-al született.

3150g-al engedtek haza

Egy hónaposan 4900g.

Igény szerint szoptatom. Mostanság Kb. 1,5-2-3 óránként. Mikor hogy.

Nem bukik.

Pisis kakis pelus megfelelő mennyiségű.

Mikor hazajöttünk besárgult, így akkor 2 óránként muszáj volt etetnem, de már nem sárga.

Ma a gyerekorvos azt mondta túl sokat hízott. Etessem 3 óránként, közte adjak vizet neki.

Most tényleg ennyire gáz, hogy ennyit hízott? Nem tömöm, csak ha tényleg nem nyugszik meg máshogy. 🤷🏻‍♀️

Első baba, teljesen elbizonytalanított.


2020. okt. 26. 17:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%

Sok, ez tény, de nyilván nem éhezhet, majd lemozogja, ha nagyobb lesz. Később azért próbáld mással is megnyugtatni, ne csak evéssel.

Egyébként az én 7 hetes lányom, aki tápszeres és 3700 grammal született ennyi most. Ennyit arról, hogy a tápszeres babák lesznek kövérek.

2020. okt. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
44%
Egy barátnőm kisfia 2 hónap alatt 2 kg-ot hízott, nagyon Michelin-baba lett, de makkegészséges. Anyatejes babát nem lehet túletetni, szoptasd továbbra is igény szerint, ha majd elkezd kúszni-mászni, úgyis lemozogja, és leadja a zsírpárnákat. Ha tápszeres, akkor érdemes jobban higítani az adagot, de anyatejjel nem lehet gond. Majd hozzátápláláskor figyelj rá, hogy abból ne egyen túl sokat, addig meg ne izgulj :)
2020. okt. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
69%

Nem sok


Majd később azért fog kàrogni, mert keveset fog


Anyatejesek általában elsőre sokat, majd átlagosan kevesebbet híznak, mint a tápszeres vagy vegyesen táplált babák

2020. okt. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
68%

Ne foglalkozz az orvossal, egyen, amennyi jol esik neki. Nehogy mar vizet adj egy egy honapos babanak...Jezusom.


A lanyunk is rengeteget szopott, csak o kibukta kb. a felet, de mindig ratoltott. Kb. 1,5 eves koraig jo duci volt (addig nagyon sokat szopott) , most 3 evesen mar inkabb vekony.

2020. okt. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit megnyugodtam. Teljesen kétségbe estem, nem akarom elrontani és kitágitani a kis gyomrát (mert ezt is mondta a doki),valamint hogy elhízott gyerek legyen, ami később okoz neki gondot.
2020. okt. 26. 18:25
 6/29 anonim ***** válasza:
42%
Hat azért igenis foglalkozz az orvossal. Ha azt mondja sok, akkor sok. Ok azért néznek olyan szempontot is hogy pl ha szükség van gyógyszerre, akkor azt kilohoz nézik, de ha túl fiatal a túl nagy kilohoz akkor a hatóanyag lehet hogy túl sok a korához, ami májat vesét károsíthatja, azért ez nem ilyen, hogy az orvos basztatni akar, meg ilyenek. Tudom hogy most nagy divat az iszsz, de ha az orvos azt mondja sok, akkor sok.
2020. okt. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
65%
Úgy tudom egy hónap egy kg az ideális. Legalábbis nekünk ezt mondták. A hosszához képest mindig normál súlyt állapít meg a védőnő. Most négy hónapos és kb.7kg 65cm, 2900gr-al született és 50cm-el. Anyatejes.
2020. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
45%
Brutál sok.
2020. okt. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
46%
Én valahogy sosem értettem ezt a ne foglakozz az orvossal megjegyzéseket anyukáktól. Az orvos évekig ezt tanulta, nem látatlanban ad tanácsokat. Ha meg valaki ennyire nem bízik az orvosában akkor váltani kell és keresni olyat aki más nézeteket vall. Egy ismerősömnek is ilyen "Michelin" kinézetű babája van, mindenki aki először látja egyből arra gondol hogy esetleg beteg szegény vagy valami nincs rendben vele. Szerintem a babának se túl kellemes ha nehezebben tud mozogni a túlsúly miatt.
2020. okt. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
69%

Amyik orvos azt mondja egy iszsz babánál hogy szoptassa 3 óránként az adja vissza a diblomáját.


Ha gobd, hogy ennyit hízik, akkor keresse meg az okát ( cukros mondjuk?) de nem az anyatej mennyisege fogja okozni, mert nem lehet túletetni...

2020. okt. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!