Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kis fiam 4 hos anyatejes, meg...

Kis fiam 4 hos anyatejes, meg ulni se tud, mikortol kezdjem el a hozzataplalast?

Figyelt kérdés
rokonok azt mondtak baj hoyg meg teat se adok a 4 hos kisfiamnak,meg hogy mar reg ennie kene...mit csinaljak? ...elso baba mikortol fog ulni?
2010. aug. 10. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Hozzátáplálás: már elkezdheted az almalevet adni neki. Lereszeled az almát (bőven elég először 1 db), hagyod állni egy kicsit, míg levet nem ereszt. És ezt a lét adod oda a Babádnak. Először 1-2 teáskanálnyival kezdj!


Ülés: Az én Minimanóm 7 hónaposan tanult meg ülni.

2010. aug. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Ha a mai divatot követed,akkor ne adj neki semmit 6 hós kora előtt.

Én mindhárom gyerekemnek 3.5- 4hósan adtam először levesben főtt zöldséget, vagy almát keksszel,babapiskótával. Utána fokozatosan a főzelékeket,húst és a többi ételt.

Teát csak éjszaka adtam nekik,mert éjjel nem szoptattam őket. Így átaludták nyugodtan az éjszakát.

Azt pedig ne várd,hogy egy 4 hós baba üljön. Nem szabad felültetni,kipárnázni,hogy ülve maradjon. Az nagyon árt a gerincének. Várd meg,amíg magától felül majd. Azt nehéz megmondnai,hogy ez mikor lesz. Minden baba más. Van,aki már 6 hósan ül,de van olyan is,hogy előbb feláll,és csak azután ül le. Rájuk kell bízni,hogy hogyan mozognak.

2010. aug. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Gabi66 ***** válasza:
100%
Nagyon jó így csak így tovább. A hozzátáplálás 6 hó körül kezdődik. Addig ráértek. A rokonok még 20 éve azt tanulták h 3 hónapos kor körül kell hozzátáplálni. Ülni 6-8 hós körül kezdenek.
2010. aug. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 5 hónapos, anyatejes, de még nem adtam neki semmit anyatejen kívül. Nem is fogok 6 hónapos koráig.

Divat, nem divat, ma már nem olyan minőségű az étel, mint régen volt.


Ha akarsz (és ha a sok "jóakaróra" hallgatsz itt) akkor elkezdheted tömni mindennel. Ha nem és egészségesen akarod táplálni, akkor vársz, míg 6 hónapos lesz.


Egyébként ezt az új divatot a WHO és a Magyar gyermekorvosok szövetsége is támogatja, gondolom mindenki hülye, aki ott ül.

2010. aug. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A babád már rég eszik... csakhogy neki való táplálékot: anyatejet. Nem vesreny ez, hogy kinek a babája szokik le hamarabb a mellről.


Enyém fiamnak 6 hónapos koráig semmit se fogok adni, csakis anyatejet. Egyszer adtam 10 mili frissen facsart baracklevet, hát lett tőle olyan kétnapos hascsikarása, hogy ott helyben elátkoztam mindenkit, aki a korai hozzátáplálást forszírozta, és innentől fogva becsuktam a fülemet, valahányszor azt mondta az anyósom, hogy a szomszéd baba már almát eszik. Nem érdekel. A csecsemő név nem véletlenül utal a csecs-re, azaz a mellre. A csecsemőnek az anyatej való, kész, pont.

2010. aug. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van tejed, még 2 hónapig csak azt asdj neki, semmi szüksége a pici gyomrának másra.

Ez nem lóverseny.

2010. aug. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Átlagos mozgásfejlődés során a babák a kuszás-mászás után ülnek fel először maguktól, ami 7 és 10 hó között esedékes, tehát ettől még nagyon messze vagytok.


Hozzátáplálás: legkorábban 4 hónaposan szokták elkezdeni, de én a helyedben minimum 1 hónapot várnék még vele, ha nem kettőt. Rokonoknak meg mond meg, hogy ez a ti dolgotok. Mond azt, hogy ezt tanácsolta az orvos és kész.

2010. aug. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:

Nem tudom, észrevettétek-e, de a WHO 6 hós ajánlása és az ülés 6-8 hónapos kor körüli felbukkanása azonos szakaszra esik - talán mert ülve a legkényelmesebb enni. Akkor most mi is a divat..?

Itt egy szép lista, hogy mikor érett a baba a hozzátápira:

[link]

Azt a részt is érdemes elolvasni, ami azt boncolgatja, hogy a 4-5 hónaposan különösen érdeklődő babák vajon tényleg készek-e az evésre!

2010. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek.... teat se adhatok 6 honapig...ha igen ,akkor hanyx es milyen fejtat?
2010. aug. 11. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!