Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet ez? Pajzsmirigy vagy...

Mi lehet ez? Pajzsmirigy vagy endometriózis? A szoptatás alatt mit tehetek?

Figyelt kérdés

Második szülésem nyár elején volt. Szoptatom a kicsit már 5 hónapja. Ma mentem az éves rákszűrésre, ahol mondtam a dokinak hogy fura tüneteim vannak:

-brutális fáradtság, szó szerint reggel alig bírok felkelni

-fejfájás, rossz közérzet

-nagyon durva hajhullás

-szülés után fogyás azonnal most meg hízás ami úgy néz ki mint akinek felfújták csak a hasát

-ingerlékenység

-hasfajas, puffadás, székrekedés

-állon szőrösödés (ezeket kb 3 hete érzem, előtte semmi)

Nem a gyerekek miatt, minden ugyanolyan. Éjszaka sem kel a pici szopizni. Szedek c vitamint, szoptatós vitamint.

A doki az egyik petefészekben talált egy tűszőt ami ciszta nagyságú azt mondta ebből gond is lehet ha nő még, meg ha kifakad.

Vett le vért tsh t3 t4re.

Nálunk a családban anyum endometriózisos, plusz anyának volt rossz rákszűréses eredménye is műtét is volt,mamám pajzsmirigyes.

Mit tegyek? Mire számítsak?

A doki annyit mondott hogy ez öröklődhet, de meg kell várni a labort.

Nagyon szomorú vagyok őszintén.

Más is volt igy?

A menstruációm mindig rendszertelenül volt fiatalabb koromban de mivel nagyon stresszes voltam suli időszakban ennek tudtam be, mert elváltozás nem volt az értékek mindig jók voltak. Ahogy befejeztem a fősulit rendeződött.

Szeretnénk majd 3-4 év múlva egy 3.babat nem tudom így sikerülni fog e. Illetve hogy ha szoptatok ez mennyire ront a helyzeten?

Az elsőt 1,5 evig szoptattam, ott kb 8 hónapos után jött meg újra a vérzésem. A szülés óta nem véreztem még.

Tanács? Táplálkozás, sport, mit tehetnék?


2020. dec. 4. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Mennyi a tsh t4?
2020. dec. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Végül mi történt veled? Hasonlóan vagyok, mint te.

2022. febr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azóta eltelt egy idő. Ami történt :

A dokim akkor látott egy nagy petesejtet, ami nem akart leválni és az okozott némi gondot. Azt mondta, hogy adhat kis hormontartalmú fogamzásgátlót. Végül azt beszéltük, hogy nem szedek semmit. Várok.

Utána fél év alatt fogytam is, mondjuk előtte sem voltam kövér, de egy 3-4 kg lement. A szoptatás abba is maradt, találtam természetes készítményeket, vitaminokat. Amit így időközönként szedek.

Cink,ligetszepe, e vitamin, d3, b vitamin. Kevesebb cukor fehér liszt.

Pajzsmirigy eredmények minden szuper.

Nekem a szülés okozta hormonális változások miatt volt. Lekopogjam már egy ideje teljesen rendben van minden.

Viszont tavaly is volt 1-2 hónap amikor vmi miatt elromlott a rendszer a menstruációm is 45-50 napra jött meg tele voltam pattanással. Utána nézték a labort és rendben volt. És akkor abban a 1-2 hónapban rengeteg tüneteim volt amit itt fent is leirtam. De ez teljesen magától megszűnt. Erre hogy miért van/volt nem tudok rájönni

Esetleg a stressz ami még közre játszhat.

Nálad mi a helyzet? Mik a tünetek, mi a bajod?

2022. febr. 26. 23:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!