Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez kevés tejnek számít?

Ez kevés tejnek számít?

Figyelt kérdés
60 mlt tudok le fejni, két mellből. Nem kapja be rendesen, ezért fejem.
2020. dec. 26. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ. Milyen idős a baba? Mennyit eszik? Mióta szoptatsz?

Ha alig pár hetes kismama vagy nem baj, majd sok fejéssel és szoptatással lesz több is.

Nekem miután kijöttünk a kórházból 2 óránkénti (vagy szoptatás utáni - 3 óránkénti) fejést javasolt. Egy hét alatt nekem is 30-60ml tejből 180-200ml lett :)


De persze vannak egyéb befolyásoló tényezők.miért nem kapja be rendesen, túl nagy neki még? Vagy védőnő szoptatási tanácsot esetleg nem tudna adni? :)

2020. dec. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Tanítad meg rendesen bekapni.

Sajnos nem mindegyik babának megy ösztönösen a helyes.

/ mindkét gyerekemnél az első hete(ke)t megszenvedtük/


Egyébként nem sok sajnos.

Az első héten elég kb.

2020. dec. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

2. Vagyok


Egyébként ha csak fejsz úgy értem..


Én egy ml-t sem fejtem

Mégis kizárólag szoptattam mindkettőt.

2020. dec. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kórházban sem kapta be, a csecsemős nővérek is próbàltak segíteni, de csak ordított, feszítette magát és nem sikerült. Ha mégis sikerül akkor 5 perc után elalszik rajta, utána felkel 20 perc múlva és megint sír, gondolom kevés a tej. Védőnőnk most ment nyugdíjba, egész decemberben szabin van, el se lehet érni majd januárban lesz másik. Egyébként 2 hetes.
2020. dec. 26. 20:04
 5/9 A kérdező kommentje:
Mennyit kell ennie ilyen korban egy evésnél? Mindenhol mást olvasok, van ahol azt írják 40ml, de ő 40 ml után is sír még.
2020. dec. 26. 20:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát nekem a kicsi 140 ml-t evett 4-5 óránként.(ő később is nagyon ètkes lett)


A nagyobbik 60-90 körül,de gyakrabban.


/ mindkettejüket mértem kb 3 hetes korukig/

2020. dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pfuh hát ez is baba függő (1# vagyok).

Nekem például az 2000g-os babám evett 90ml-t.Nagyobb mennyiséget többször össze kellene gyűjtened és egy az egyben itatni vele, hogy mennyit bír, mennyit alszik utána, mennyire lesz éhes a következő szoptatáskor.

Ha ennyire kevesli még a tejet lehet, hogy (kizárólag hozzátáplálásképp) legalább egy kis tápszert adnod kellene nehogy fogyni kezdjen ameddig meg nem oldjátok a szoptatás gondot.

Neki meg kell tanulnia szopizni, addig fejegess, hogy több legyen a tej is amit könnyebben ki tud szívni, kevesebb munkával (legalábbis mielőtt elaludna) .

De ha úgy érzed keveset evett egyszer-kétszer megébresztheted és újra kínálhatod.a füle alatti nyak részt kell egy kicsit simogatni, ingerelni az ivásra.

2020. dec. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia


Próbáld meg a bimbóvédőt(s méret) Nekem is csak azzal szopizott a lányom, mert kis súlyú volt és nem tudta a pici szájával "behúzni" az egész bimbot (kB 3 hónapos volt mikor már tudott rendesen szopizni).


En is sokat fejtem, mert néha bimbó védőt sem fogadta el.


Kézi Mellszivo vált be nekem.

Úgy csináltam, hogy szopizott bimbovedovel, majd fejtem utána es azt kapta meg a következő alkalommal kizárólag a szopizás után.


Egyebkent szerintem kevés a 40 ml. Kórházban evett annyit a lányom pedig 2400g volt.

Itthon már 80-100 ml körül.

2020. dec. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem is hasznos lehetne a bimbóvedő mint ahogy a 8as mondja. Sajnos az enyém se tudott szopizni az elején rendesen mert befele volt fordulva a bimbó. Még a kórházba adtak bimbóvedőt. Nagyon hasznos szerintem. Olyan kis ügyesen szopizott vele. Aztán most 3 hónapos es már alig fogadja el azzal. ( azóta a bimbóm is kialakult és ő is ügyesebben beveszi) Sok sikert és kitartást
2020. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!