Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kipróbáltad a Gina Ford...

Kipróbáltad a Gina Ford módszert? Kérlek, írd le a tapasztalatodat.

Figyelt kérdés
Pozitív és negatív véleményeket is várok, de csak olyantól, aki kipróbálta. Én próbáltam bevezetni, de a gyerekem nem annyit és nem akkor akar aludni. Kíváncsi lennék, mások hogyan csinálják.
2010. aug. 13. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
alvásról van szó? csak mert a szoptatás kérdéskörbe irtál...
2010. aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát a módszer mindkettőre vonatkozik, nekem az alvásnál nem stimmel. De a szoptatásra is kíváncsi vagyok.
2010. aug. 13. 15:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is meg van a könyv, de pár oldal elolvasása után letettem. Szerintem szinte lehetetlen azt az időbeosztást tartani, amit előír a nőci. Lehet valaki be tudja tartani, de nekünk nem ez vált be. A Suttogó szerintem sokkal baba-barátabb. Abban a könyvben is a rendszerességen van a lényeg, de nem olyan katonás, mint a Gina Ford módszer. Előbb vagy utóbb pedig úgyis beálltok egy rendszerre. Mennyi idős a babád? Nekem a fiam a kb. 3 hetes korától már ki tudtam számítani mi mikor lesz.
2010. aug. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden utálkozásom ellenére becsülettel elolvastam kétszer is a könyvet.

Amit használni tudtam az az volt, hogy átláthatóbbá tette előttem, kb. hogyan néz ki a napirend és mire ügyeljek.

Megerősített abban, hogy jók az általam felállított ún. bázispontok (fürdés, vacsora, alvásidőpontok). De ennyi.

Az altatási és ébredési módszereit nem szerettem, én azt vallom, napközben isten ments vaksötétben altatni, mert akkor jön a nappal-éjjel keverése, plusz én nem akarom, de nem is tudom még külön szobába tenni, mert nincs.

Bevált a velem alvás, 13 hónaposan a ciciről meg a közös ágyról is 3 nap alatt leszokott sírás, ordítás nélkül.

Ami jó benne, hogy napirendet állít fel, de az nem tetszik, hogy kötelező időpontokkal.

Ezt én rugalmasan kezeltem, a napirend intervallumokból állt, arra ügyeltem, hogy meglegyen a megfigyelésem szerint a lányomnak szükséges alvásmennyiség és az egészet a reggeli ébredéséhez igazítottam, meg az esti fürdetés-kaja szertartáshoz.

Ami ebben és a Suttogó könyvekben is óvatosságra int az az, hogy nem a magyar szokásokhoz igazodik, hanem külföldi példákat hoz, amik egy részét egyszerűen nem lehet magunkra venni.

Szóval: érdemes elolvasni, de nem szabad bibliaként kezelni, pár ötletet el lehet lesni belőle.

2010. aug. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!