Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejserkentes, de hogyan ?

Tejserkentes, de hogyan ?

Figyelt kérdés
3 hete szültem , az elejétől fogva épp hogy csak van egy kis tejem ( napi 20-30 ml ) mivel tápszert eszik nagyrészt a kisfiam, cumisüvegből , szopizni nem hajlandó , hiába probálkozom igy azt a kis minimalisat fejem , tobbszor probalom nponta , de egyszeuen nem akar nőni a tej mennyisége . Valaki valami tuti tanács ?

2021. jan. 2. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Nem minden nőnek van teje. Te is közéjük tartozhatsz. Ne hallgass a szoptatási tanácsadókra, hogy hagyd egész nap a melleden lógni a babád. Ettől nem lesz több tejed,. csak felszokik a babád.
2021. jan. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Keress fel szoptatási tanácsadót, és/vagy lépj be a Facebookon a Szoptatási tanácsadás - kérdezz felelek nevű csoportba, ahol szakértők tudnak segíteni.

Tejet szaporítani gyakori mellretétellel, fejéssel, sok folyadékkal, megfelelő, kiegyensúlyozott étkezéssel, pihenéssel lehet, plusz vannak kifejezetten erre a célra kifejlesztett teák, kapszulák, a Karamalz meg a 0%-os sörök is jók, kinek mi válik be. Tápszert is lehet szoptatásbarát módon adni a szoptanít eszközzel. De személyre szabottan segíteni tényleg csak a tanácsadó tud.

Kitartást, sok sikert kívánok!

2021. jan. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

2# vagyok

1-es válaszolónak: azért van átmenet a gyakori mellretétel/válaszkész szoptatád és az "egész nap a melleden lóg" között. Én is igény szerint szoptatok, de van cumija is, pont azért, hogy ne a mellemet használja elsősorban megnyugtatásra. És a cumi sem az első, ha sír.

Nyilvan meg kell találni egy egészséges egyensúlyt, ami anyának és a babának is megfelel.

Az is lehet, hogy tényleg nincs sajnod elég teje a kérdezőnek, de lehet, hogy a probléma egyszerűen kezelhető. Belebolondulni nem kell a próbálkozásba, hogy mindenképp szoptasson, de azért az esélyt meg lehet adni.

2021. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Szoptatàsi tanacsadò tudna segìteni a megfelelő mellrehelyezèsben. A pòtlàst kaphatnà akkor szoptanìtbòl, hogy mjnèl többet legyen mellen.
2021. jan. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

Eszel elég szénhidrátot?? Kenyér, kalács, tészta, levesek, ilyesmi??

Iszol eleget? Naponta minimum 3 litert kellene.Víz, limonádé, Karamalz... Én ezeket ittam felváltva.


Ha nem eszel/iszol eleget, nem is lesz tej.


Hozzáteszem, előfordul, hogy egyszerűen nincs tej. Ha nem lövell be,akkor meg ott a tápszer. Azon is felnőnek.

2021. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!