Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vajon van elég tejem?

Vajon van elég tejem?

Figyelt kérdés
1 hetes a babám, éjjel meg délelőtt elég aluszékony, sárgaság miatt, ilyenkor van, hogy kelteni kell, hogy szopizzon. Max. 3 óra alvás után mindig ébresztem, egyszerre kb. 30-40 percig szopizik. Délután-estefelé viszont nagyon sokat sír, folyton cicin lenne. Lehet, hogy azért, mert nem elég a tejem? A kórázban mérték, ott szép adagokat szopizott. Ha megnyomom a cicimet, nem jön belőle egyből a tej, de szopi közben igen, és látom, hogy a babám is nyeli a tejet. Amikor bealszik, folyik is ki a kis szájából. 🥰 És szinte minden szopi után van kakis pelus. Mit gondoltok, miért sír ennyire délután? Félek, hogy nem elég a tejem, de hasfájásra is gondoltam már.

2021. jan. 15. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Mi honnan tudjuk? Ha téged érdekel, akkor tedd mérlegre a gyereket.
2021. jan. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
A legkisebb esélye annak van hogy kevés a tej. Ezen kívül is lehet annyi minden, főleg egy ennyire pici babánál, hogy ezen ne aggódj. Hagy legyen cicin amikor és amennyit szeretne és akkor a tejmennyiséggel nem lesz gond.
2021. jan. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is ezt csinálta és nem volt kevés a tejem.
2021. jan. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Isten ments hogy elkezd méregetni. Csak stresszeled magad vele.

Több oka lehet, hogy nyűgös. A legtöbb gyerek délutánra nyűgösebb lesz. Lehet hasfájós, vagy egyszerűen csak szüksége van a közelségedre. Az első 3 hónapot negyedik trimeszternek is nevezik.

Tedd cicire ahányszor csak kéri. Ha nem elég neki 1 ciciből akkor csere, ha még akkor sem, megint csere. Így szaporodik a tej. Az hogy ha nyomod hogy jön, vagy mennyit fejsz (ha fejsz) nem mérvadó. A baba tudja leghatékonyabban kiszívni. 3 és 6 hetesen növekedési ugrás lesz. Akkor is extrán igényelni fogja de ne ijedj meg.

2021. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem hiszem, hogy tej probléma lenne. Ha éhes lenne és nem lenne neki elég akkor nem csak délután-este lenne nyűgös. Lehet pocakfájás ( de nem valószínű ) vagy csak a közelségedet igényli. Azért akar cicin lenni mert megnyugtatja a szopizás+ érzi a közelséged ami normális dolog.

De amúgy meg igen ha aggódsz, hogy nem elég a tejed mérd le, de ne hogy átess a másik oldalra nem szabad mindig mérni nem mindig esznek ugyanannyit a babák!

2021. jan. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Ezt én úgy vettem észre, hogy nagyon sok baba csinálja, köztük az enyém is csinálta. Én is azt hittem, hogy nem elég a tej, akartam neki egyszer adni pótlást, de azzal is ugyanúgy ordított. Csak az kellett, hogy cicizhessen, ringassuk. Estére kifáradnak, kell nekik a testközelség. Szerintem ha minden nyekkre cicire rakod (csak az első hetekben!!), akkor lesz elég tejed. Én is 11 hónapja igény szerint szoptatok, pedig az én babám is sírt esténként, és folyton mellen lógott. Nekik kb ez az egyetlen kapcsolatuk anyuval.
2021. jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat! Jó tudni, hogy nem vagyunk ezzel egyedül. Akkor mindig cicre fogom rakni, ha nyugtalan.
2021. jan. 15. 20:40
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Sok baba nyugos délután este. Ahogy no egyre többet fog bírni.
2021. jan. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Nekem a doki azt mondta, ha van sok pisis pelus és gyakran kakis (a kakis pelus anyatejes babánál sokszor hektikus), akkor elég a tej.
2021. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Az én fiam is sokat sírt délutan/este fele. Csak cicin nyugodott meg,néha ott sem. Nagyon sokat volt kézben,ringattuk,sétáltunk vele. Azt mondták extrém hasfájós,kimutatta a hasi ultrahang is,hogy tele van a pocija levegővel. Az egész patikát felvásároltuk,különböző cseppekkel próbálkoztunk,de nem váltak be. Azt hittük ez soha nem múlik el,baromi nehéz időszak volt. Ami segített az a szélcső volt,amit féltem használni nehogy rászokjon. Nem szokott rá,viszont enyhítette a fájdalmát. Nyilván teljesen nem szűnt meg,de érezhető volt a javulás. 4 hónapos volt,mikor javult sokat és 5 hónaposan már csak egy rossz álomnak tűnt ez az egész. Szóval nem az éhség miatt sírt. Volt elég tejem,most 14 hónapos,továbbra is szoptatom iszsz. Gyarapodott mindig szépen,pisis,kakis pelusok száma is mindig rendben volt. Rakd sokat cicire,a levegő is jobban kijön szopás közben. Beindul az emésztés,megkönnyebbül a baba. Csak aztán kezdődik megint előröl,mert szopi közben meg nyeli a levegőt ha mohó. Vagy csak szimplán éretlen még az emésztőrendszer.
2021. jan. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!