Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak 4 òrànkènt szopizik,...

Csak 4 òrànkènt szopizik, lehet problèma?

Figyelt kérdés
Csak 3-4 òrànkènt kèri a cicit a 6 hetes kisfiam ès közte nem is hajlandò szopizni. Tehat 6-8 òrànkènt kerül egy cicire. Aggódom hogy mi lesz így a tejcsivel. Ùgy tűnik mindig van benne elèg mert sosem kèr a màsikbòl de a szopival is vègez nagyon gyorsan, max 15-20 percet cicizik.. szòval mit csinàljak? Erőltetni nem tudom ès nem is akarom neki a szopit mert nem kèri hiàba rakom rà hamarabb. Pisis ès kakis pelus is van mindennap legalàbb 4-5. Kèsőbbiekben lehet gond a mennyisèggel? Nem szeretnèm hogy elapadjon a tejcsi.
2021. febr. 18. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Etest mindkét mellből minden alkalommal, ezzel elkerülöd a mellgyulladást is. 6-8óra sok kihagyás. Szerintem. Én így csináltam és bevállt.
2021. febr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ne aggódj


Szépen beállította magának


Majd lesz növekedésugrás

Akkor ne ijedj meg.


Én napközben már nem szoptatok ( 1 éves )


Szóval éjjel 3-szor cicizik


Mégis bőven van ( hallom, hogy 6-10 percig kortyol) váltottan cicizik... tehát van amikor hajnali 4-től este 7-ig nincs “használva” az egyik mellem.

2021. febr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez tenyleg erdekes... Nem tudom, de az enyem tuti becsomosodna es begyulladna ennyi ora kihagyasa utan, bar en mind 2 mellbol szoptatok altalaban,pont emiatt. Ha nem szopik kb 4-5 orat ejjel elazik a polom a tejtol.
2021. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem màr nem csomòsodik a mellem. Az elejèn nekem is becsomòsodott de mostmàr ùgy tűnik csak annyit termel amennyit a baba kiszopizik. Nem kell neki mindkèt mellem nem tudom a szàjàba tömni sajnos ha nem kèri, egyből is jòl lakik ùgy tűnik. Csak az miatt aggòdom nehogy elapadjon a tejcsi a kevès szopi miatt. Viszont szèpen gyarapodik màr màsfèl kilòt hìzott tehàt a kisfiam miatt nem aggòdom szèpen fejlődik. Csak a tej mennyisègtől fèlek nehogy csökkenjen. :)
2021. febr. 18. 13:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd kevés lesz neki, akkor gyakrabban fogja kérni és felszaporítja magának :) Nyugi, nem lesz semmi baj. Az én lányom olyan 3-4 hónapos koráig csak egy ciciből jól lakott alkalmanként, és bár ő az elején gyakrabban kérte (1-1,5 óránként még 6 hetesen), de soha nem voltak nálunk sem olyan maratoni szopik, mint amikről olvasni lehet, max 15-20 perc alatt már az elején is végzett, most meg aztán pláne (6,5 hónapos). A melled alkalmazkodni fog, ez az igény szerinti szoptatás lényege. Ne aggódj, ha reagálsz a fiad jelzéseire, nem lesz gond :)
2021. febr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Na a szoptanácik megjöttek, ha valaki máskent csinálta, mert úgy vált be, akkor már le van pontozva. Röhej. Saját tapasztalatot írtam, nekem sok volt a 6-8óra kihagyás, leszakadtak volna a melleim.

Lehet nyomkodni lefele ezt is. 🤷‍♀️🤦‍♀️

2021. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3

Az elején nekem is ilyen volt, aztán szépen beállt..

Nem csomóodik nem is ázik már..

De fokozatosan állt be..

A kórházban 1,5 nap után nem szoptattam 2 mellből.. addigra lövellt be ( 2. Baba és tandem volt.. nem vagyok szoptatásnáci, csak így alakult)

2021. febr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Esetleg fejjél, az is segíti, h.ne apadjon el.
2021. febr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7es, nem is azert írtam, mert valakinek a váltott mellezés jön be, de attól kifekszem, hogy ha valakinek meg más jön be, mást tapasztalt már lepontozgatják, meg hülyenek nézik. Ez pont egy olyan téma, ahol nem az 'irányelvek' számítanaky hanem, hogy adott mama/baba párosnak mi a jó, mi biztosítja a baba fejlődését. Ugyanez a tápszer téma is...
2021. febr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!