Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a magyarázata annak ,hogy...

Mi a magyarázata annak ,hogy egyre több nőnek nincs anyateje, amivel tudná szoptatni a kisbabát?

Figyelt kérdés
Egyre több a tápszeres baba.

2021. márc. 4. 14:32
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
21%

Féltik a cicit...


Komolyan. Attól tartanak, hogy a hosszú szoptatás alatt majd megnyúlik. És azt is gondolják, hogy tápszerezni könnyebb.


Pedig az oltári nagy szívás, az éjszaka közepén felkelő gyereket simán cickóra tehetnék, helyette nyöszörög a gyerek, kómásan keverik a tápszert, melegítik tőgymelegre...


Persze van, aki tényleg nem tud szoptatni, akár csak ha erősen rástresszel, már gátja lehet a tejleadásnak, a fentiek nem nekik szólnak.

2021. márc. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem igaz, újabban egyre több nö szoptat, az ezelött 20-30 évhez viszonyítva.

Viszont sokan vannak, akik nem akarnak vagy csak rövid ideig szoptatni, mert akkor csak az anya tudja a gyereket etetni, és az probléma sok esetben.

Meg van, akinek kevesebb a teje és kell mellé pótlás, és akkor már sokkal egyszerübb csak tápszert adni.

Emellett sok nö nem jó módszerrel szoptat, ezért fájdalmas neki, illetve nem megfelelö táplálkozás miatt hamar elapad a teje.


De összességében most sokkal inkább "elvárt" , hoyg valaki szoptasson, mint régebben.

2021. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
72%

Régen is szerintem szinte ugyanennyi volt. Csak akkor még tápszer sem volt.

Hamarabb elkezdték mással is etetni, tejjel, lisztes vízzel, fozelekkel.

Családon belül más szoptató nők segítettek egy ideig.

Vagy sajnos éhen halt a kisbaba.

2021. márc. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
82%

Na meg régen az volt a cél hogy minél hamarabb azt egye a baba amit a többiek, nem az hogy minél tovább szoptathassak, ellentétben ma mikor ez a kommunikált irány.

Szerintem az is rendben van ha valaki félti a mellét, megteheti hogy szoptatás helyett tapszeres lesz a gyerek. Ez is a modern társadalom adta kényelmi lehetőség, pont olyan mint az eldobható pelenka.

2021. márc. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
61%

1.önálló döntés, valaki nem akarja, undorodik tőle

2.sokkal egyszerűbb kikeverni a tápszert és pikkpakk megetetni, mint órákig csecsre cuppantani

3.ha olyat eszel iszol, amitől fájhat a hasa, akkor elkönyvelhetsz egy órákig tartó üvöltésmaratont

4.biztos,hogy jól lakik, nem kell méregetni, hogy evett e rendesen

5.hogy beinduljon a tej rendesen, kb nonstop szoptatsz hetekig

6.elmehetsz otthonról, mert más is meg tudja etetni

7.általában hamarabb átalusszák az éjszakát a tápszeresek, vagy kevesebbszer kelnek, mint az anyatejesek

8.a tévhittel ellentétben, a tápszeresek ugyanolyan egészségesek, mint az anyatejesek és nem lesznek olyan puffancsok, mint a menő iszsz babák

2021. márc. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
35%

Utolsó, jó nagy hülyeségeket írtál.


A tejem azonnal beindult, azóta is és sosem volt irakig a cicimen, nem tartott honapokig míg beállt sem.


Pont, hogy igy mehettem el barmikor otthonról, ugyanis kaja mindig volt nálam 😉 nem kellett szarakodnom, kéznél volt 🤣


Mindig biztos voltam benne, hogy jól lakott, sosem mértem.


A saját gyermeke etetése, annak akinek undorító, ott fejben van baj.

2021. márc. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
70%
És ha baj van a fejben? Legkisebb gond ha csak ezzel. Ezt könnyű orvosolni.
2021. márc. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem van, aki nem elég kitartó pl. egyik ismerősöm kisfia azért lett tápszeres, mert a császár után nehezebben is indult be a tej, fájt is neki, rossz volt a baba technikája, inkább feladták és elkezdték tápszerezni. A cumisüveg után persze nem fogadta már el úgy a cicit, szépen le is csökkent a tej, majd kb 1 hónap után 100% tápszeres lett a gyerek. Én azt gondolom, ha kitartóbb lett volna simán tudott volna szoptatni.
2021. márc. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
97%

Saját példám:

Nincs elegendő segítség és felkészítés, hogy mi vár rád, milyen nehézségek jöhetnek, a kórházban nem segítenek és az Internetre hagyatkozva mész haza és próbálsz helytállni.

Első gyerek 1 hónapig kapott tejet, közben tápszeres pótlást kapott mert nem tudtam kezelni a tejbelövellést, nem tudtam kezelni a csomókat, stb. Idővel magától apadt el a tej.


Második gyereknél már tudtam, hogy készülnöm kell, a kórházban futottam a tanácsadók után, leküzdöttem a kezdeti nehézségeket és most szépen van tejem.


Szerintem a felkészültség hiánya is okozhatja a sok tápszeres babát. Mert azért sokan akarnak szoptatni, csak nem jön össze.

2021. márc. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
49%

#5 szinte az összes állításodat meg tudom cáfolni.

Pl.nekem sokkal egyszerűbb sterilizálás, melegítés, tápszer vásárlás, cumisüveg tárolás helyett, csak felhúzni a pólómat és szoptatni. Kb.bármit ehetek, csak ritkán csavarja meg a hasát, nincs üvöltésmaraton és 2hónapos kora óta átalussza az éjszakákat. Nem kellett hetekig nonstop szoptatni, h.beinduljon a tejem. Igaz, volt, h.egy òrát szopizott az elején, de cuki volt, nem volt teher(azt hittem az lesz és fájni fog a szoptatás), pár könyvet el is olvastam a szoptatások alatt és pihentem. Méregetni az első hetekben mértem, de csak bizonyítékul, h.hízik rendesen. Szóval az általad leírtak nem fedik teljesen a valóságot. Legalábbis nálam nem.

Amúgy meg én pont azt tapasztalom, h.minden barátnőm, ismerősöm tud szoptatni hosszabb-rövidebb ideig. Jah, és nem egy hippi, ősanya csoportban élünk😁

2021. márc. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!