Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Átszoktassam babám cumisüvegre?

Átszoktassam babám cumisüvegre?

Figyelt kérdés

1 hónapos a babám. Kezdettől fogva nagyon lassan szopizik, meg-meg pihen egy-egy korty után. 1 óra hosszat is eltart, mire megeszi az adagját. Ma úgy döntöttem, kipróbálom, lefejem a tejem, és cumisüvegből próbálkozom. 80ml-t fejtem ki, 5 perc alatt lenyelte, majd kért még cicit, de csak pár percig maradt rajta, majd magától levállt. Böfizéskor vissza is jött egy kis tej, úgyhogy szerintem eleget evett. Most alszik, kíváncsi vagyok, hogy meddig bírja ezzel az adaggal. Ciciről ha eszik, általában két óránként kell szoptatni, és nagyon sokáigtart, lassan attól félek, szoptatástól szoptatásig szopizunk. Direkt 0 hónapos kortól adható cumisüvegből itatom. Most fejem a tejem, elég lassan jön ki. Remélem van elég.

Jó lenne, ha maradhatna cicin, de úgy látom, hogy üvegre át kell szoknunk. Csak a véleményetek érdekelne. Ti mit tennétek? Nagyon szeretném szoptatni, de nagyon úgy tűnik, hogy le kell mondanom róla, kicsit kudarcként élem meg. Ha sokat nyüsztetem a cicim, elképzelhető, hogy pár nap múlva több termelődik majd, és könnyebben fogom kifejni?


2010. aug. 28. 20:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! Minden képpen több fog termelődni viszont a helyedben én nemadnám fel a cicizést. Az én Kisbabám 3hetesen alig evett, mert elaludt a cicin akár mennyire is nyüstöltem. A szoptatás nagyon jó dolog sztem. Egyik barátnőm fejte magát. 3 hónaposan elment a teje. Én nem adtam fel.. még mindíg szoptatok. Ne izgulj és tanácsolom a szoptatást, mert ha egyszer egy kisbaba rászokik a cumisüvegre (akármilyen a cumisüveg) már nem kellesz neki a cici. Minden jót: 16+2hetes KisSrác Anyucija :)
2010. aug. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia az én kislányom 5 hetes és ugyanebben a cipöben járunk. kb egy hete én is fejem neki mert nekem se cicizett rendesen állandoan éhes volt nem akart aludni sem normálisan. tiszta kinlodás volt neki is nekem is. igy legalább eszik van tejcim amit tudok neki adni és mégsem tápszer. sok ismerösöm csinálja ezt. én ugy vagyok vele inkább igy mint sehogy sem.
2010. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kedves első, köszönöm véleményed, csak amint mondom, kivitelezhetetlen lassan, hogy maradjunk cicin, ahogy a második válaszoló írta, ugyanígy vagyok én is. Ráadásul: Ma kezdtem el, másfél órát szoptattam cicin, aztán aludt 4 órát, majd a kifejt tejet itta meg 16:30-kor, még jelenleg mélyen durmol, a saját ágyában, pedig nem szokott nagyon ott se, főleg ilyen sokat, mondjuk nem azonnal aludt el, mert utána még fél órát fenn volt. Úgy érzem, ahogy a második válaszoló, csak kínlódunk, ha ciciből kap, pedig annyira szeretném, hogy onnan egye. Most 1-1.5 órába beletelt, mire kifejtem 90ml-t, és nagyon remélem, hogy idővel ez az idő is csökkenni fog. Megnyugtat a tény kedves második hozzászóló, hogy nem egyedül vagyok, és hogy nálatok működik. A párom már egy hete mondogatja, hogy szokjunk át, most kipróbáljuk.
2010. aug. 28. 20:50
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

A legrosszabb amit tehetsz ez.


Itt olvasgass.


[link]


[link]


Sok gondot okozhat meg a cumisuveg a kesobbiekben.

A szoptatas ideje egyre rovidebb lesz.Az elso hetek alt. a szopirol szolnak.


3 gyerekes,pocakos.

2010. aug. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Hát én ezt nagyon nem ajánlom, mert erre nagy valószínűséggel rá fog menni az egész szoptatás .

Nagyon nehéz ám fejni és cumisüvegezni. Tudom, hogy most rengetegnek tűnik a szopiidő, de addig szépen ültök összebújva (ha nagyon uncs, akkor olvasgatni is lehet majd közben) . Ha elkezdtek cumisüvegezni, akkor aztán állandóan el kell mosni, sterilizálni + amiben tárolod a tejet + a mellszívót, állandóan öntögetni jobbra-balra, aztán megetetni + ott van maga a fejési idő.


Még csak 1 hónapos a babád, most fog jönni az első feljődési ugrás is, nagyon picike, legyél vele türelmesebb szerintem, nem fog örökké ennyi ideig tartani!

2010. aug. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem, hívd fel telefonon a LLL ligát.Szoptatásban adnak ingyenesen tanácsot.Nekem is segítettek.De, ha áttérsz a cumisüvegre, el fog menni a tejed, elég hamar.Én úgy gondolom, hogy próbálkozz, meglátod sikerülni fog, kicsi baba, a picid, az se baj, ha óránként szopik, most áll be a kereslet kínálat.Lehet, hogy nem teszed jól mellre. Nekem két gyerekem van, az elsőt másfél évig szoptattam, a második egy éves múlt, de még mindig szopik, bár vele sokat kínlódtam, de kb. 3 hónaposan, nagyon rutinos és profi volt. ne add fel!
2010. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én hasonló cipőben jártam mint te.Sajnos a szoptatás nem jött össze de lassan hat hónapos lesz a kisfiam és még mindig bőven tudok neki adni anyatejet pedig "csak" fejem.

A fejésbe is bele kell jönni, de hidd el menni fog az.Ha nektek így jobb akkor csináld úgy ahogy írtad.

Sok sikert:)

2010. aug. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%

5 hónapos múlt a fiam. kezdettől fogva fejem neki, mert nem szopizik, korababa volt.


Meg kell mondjam, hogy embert próbáló 3 óránként fejni éjjel-nappal, mosogatni, sterilizálni, etetni, csűrölgetni stb. A fejés-etetés-mosogatás című műsor minden 3 órából egyet elvesz. Én boldogan vállalom, azért, hogy tápszer helyett anyatejet adhassak a fiamnak, de sokkal boldogabb lennék, ha cicizne a babám.


Van, akinek elmegy a fejéstől a teje, és van, akinek több lesz. Nekem több lett, 2,5x annyi van, amennyi a babámnak elég, így anyatejleadó lettem. Ez a vígaszdíj, szó szerint és átvitt értelemben, amiért nem jött össze a szoptatás.


Te döntesz, és hidd el, megértelek, ha a szopi helyett a fejést választod, a nehézkes szopi helyett a biztos anyatejet. Ha így döntesz, akkor ezeket a fejési tanácsokat mindneképpen olvasd el és fogadd meg: [link]

2010. aug. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és a bíztatásokat. Akik azt mondják, hogy nem ajánlják az áttérést, azok nem tudják, mennyit szenved a babám is, nem csak én. Én ugyanúgy, sőt, még jobban szenvedek, ha fejem, de a babám azóta kiegyensúlyozottabb, pedig most kezdtük el. Símán alszik 3-4 órát, 5 perc alatt benyeli az adagját, ez tudom, azt mondjátok nem jó, de hallottam az ismerősömtől, hogy ő neki a ciciről nyeli be ennyi idő alatt. Azért köszönöm a véleményt, és lehet, nektek van igazatok, akik azt mondják, ezzel rosszat teszek, és később nem lesz, de úgy néz ki, ha nem fog javulni a helyzet pár nap múlva, akkor pótolnom kell, mert úgy áll a helyzet, hogy 1-2 órába beletelik, mire kifejem a 90ml-t, épphogy csak csöpög a tej, az első 30ml könnyen kijön. Remélem javul a helyzet, de addig is, miért szenvedjünk mind a ketten, ha elég csak egyikünknek szenvednie? Ha észre venném, hogy gyorsabban kezd kijönni a ciciből, akkor rögtön visszaszoktatom, mert este úgy csináltam, hogy este 10-11 körül kapott 70ml-t, mert sajna annyi volt, aztán el is aludt, majd 3:15-kor szopizott (nem túl sokat volt cicin, csak fél órát, aztán bealudt, majd 5-6 óra között, aztán 7 óra körül megint rajta volt a cicin 15-30 percet, majd 8:20-ra összegyűjtöttem 80ml-t most 2 óra hosszája alszik, már megvan a következő 90ml.
2010. aug. 29. 12:37
 10/14 A kérdező kommentje:
Már több féleképp próbáltam cicire rakni, rájöttem, nem az a baj, hogy lusta, mert olyan szép egyenletesen szopizik üvegből, a cicimen azért áll meg sokáig, mert várja, hogy follyon több a szájába, de hiába várja, ha egyszer nem jön a tej. Nagyon lassan folyik. Ez a problémám. Tehát hiába lennék kitartó. Tejem az első pillanattól kezdve van. Eddig nem volt gond. 30ml kijön pár perc alatt, aztán már csak csöpög. Masszírozom minden féleképp, de nem sokat segít. Telefonálni nem tudok arra a számra, mert külföldön élek.
2010. aug. 29. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!