Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az első gyermekem szoptattam...

Az első gyermekem szoptattam igény szerint, sikeresen és probléma mentesen. A második gyermekünket várom és úgy érzem őt nem akarom. Más is érzett így? Esetleg döntött is így?

Figyelt kérdés

Az elsővel minden jól ment. Szimbózisban éltünk. Rengeteg időm volt igény szerint szoptatni. Ha igényelte hagytam, hogy cuminak használja és nem bántam ha addig én sem tudtam elmenni onnan amíg alszik. Éjjel együtt aludtunk és amikor csak akarta cumizott rajta. Nyugodt éjszakák voltak, sose sírt. Kissé terhes volt a sok ébredés de nem volt gond

Nyilvános helyen nem szívesen szoptattam. Kerültem. Végül magától 16 hónaposan elhagyta

A második baba úton van. Úgy érzem, hogy a lányom 3,5 éves lesz amikor megszületik ez már nem fog menni. Szeretünk programozni és amúgy sem lesz lehetőségem órákat feküdni és hagyni, hogy csak komfort szopizzon. Szeretném a nagyot nem elhanyagolni

Volt valaki ilyen helyzetben?


2021. aug. 26. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

"Szeretném a nagyot nem elhanyagolni"


Ez máris úgy hangzik, mintha ő lenne a kedvenced, pedig a másik még meg sem született. 3,5 évesen talán nem korai rájönnie, hogy anyucinak más dolga is van rajta kívül, hisz már majdnem óvodás korú.

Nem arra kell fókuszálnod ezzel a hozzáállással, hogy a nagyot ne hanyagold el, hanem hogy a kicsivel is úgy törődj, ahogy egy babával kell.

2021. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is 3,5 a korkülönbség, és még nem volt ovis a nagy, amikor született a kicsi.

A nagyot nem sikerült kizárólagosan szoptatni, 4 hónaposan tápszeres lett.

Viszont a kicsit akartam, ugyanakkor én se tudtam elképzelni, hogy hogy fog sikerülni a nagy mellett.

Ugyanakkor én pont hogy nagyon akartam. Pont azért, mert elsőre nem ment.

Mindenki azt mondta, hogy nem fog menni. Senki nem bízott benne.

Mégis megcsináltam és nem hanyagoltam el a nagyot sem. A hordozás segített.

2021. aug. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Az nem opció, hogy csak etetés céllal szoptasd, akár igény szerint, vagy belőve egy rendszert? Akkor ki tudtok mozdulni. Meg a szoptatós kendő is nagy találmány, mert ha olyan helyen vagy, ahol nincs lehetőséged elvonulni, el tudod takarni magad. Így nem kellene lemondani a programokról se.
2021. aug. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

2 és fél év lesz köztük. Jövőhónapban szülök.


Fiamat 13 honapig igény szerint szoptattam. Ugyan így, éjjel nappal igény szerint. Annyival voltam más, hogy az első pillanattól programokat csináltunk, de ott lefejt tejet kapott. 4 hós korától pedig piskótát vagy ilyesmiket. Gyümölcspürét stb...


Most annyira nem tervezek belemerülni. Nem fog köztünk aludni, illetve max 1 év a cél.

2021. aug. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Fejben dől el..


Nekem fel sem merült, hogy ne tudnám megadni a kicsinek is azt, amit a nagynak..

Mármin, nem összehasonlítva, hanem hogy nem gondoltam, hogy ez nem fog menni.


Bàr biztosan amiatt, mert sokáig szoptattam, így ki sem zökkentem a témából.

Sikerült a nagy mellett is igény szerint, !!!!de!!!!

A kicsi alkalmazkodik, nálunk is ez történt.

Amíg a nagy komfortcicis volt, addig a kicsi sosem igényelte így.

Amig a nagyot altatgatni kellett, addig a kicsi 1,5 éves és még mindig úgy néz ki, hogy leteszem

“Jó éjszakát” ő integet “szja”

Kimegyek a szobából..

Ennyi..

2021. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

A kicsi alvásidejében lehet jönni-menni. Hordozóban, vagy kényelmes babakocsiban jól fogja érezni magát a babád, szükség szerint pedig megszoptathatnád diszkréten akárhol. Nem vagyok az a villantós, meg mások előtt szoptatós, de egyszer bizony szükség volt rá, míg a nagyobb játszóterezett, így kendős takarással megoldottam.


Felőlem ne szoptass, de jó nagy különbség volt időben, hogy elég megmosni a mellem, vagy fél évig sterilizálok négy-öt cumisüveget (vegyesen tápláltam a nagyobbat, mert nem volt elég tejem). Az első gyermekemmel az étkezéseihez igazítottuk a kimozdulásokat, azaz nem kellett vinni tápszert, de ha második gyereknél kell tápszer, akkor fixen vesződhetsz a langyos vízzel, a tápszer adagolással, koszos cumisüveg rakosgatással, stb.


Remélem, rájössz majd, hogy a második gyerekednek ugyanúgy kellenél, mint az elsőnek, nyilván a lehetőségekhez mérten. Amíg szoptat az anyuka, a nagyobb tud előtte, mellette játszani, tudnak akár közösen olvasni. Ha nem idegeníted el őket egymástól, akkor talán a nagyobb szívesen segítene majd a baba körüli teendőkben, mert ilyen kicsi korban a legtöbb gyerek nagyon szeret segíteni.

2021. aug. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

A 3,5 éves gondolom már legalább fél napot oviban van. Nekem 24 hó van köztük, megoldottuk. Szoptatás alatt olvastunk mesét, de volt hogy fél kézzel rajzoltam :) Ahogy a 6-os is írja, nekem pont hogy az volt nagy segítség, hogy a logisztika sokkal egyszerűbb, mint tápszeres babánál, ahol mosogathatsz, sterilizálhatsz, készülhetsz előre, stb. Ha nagyon nem akarsz máshol szoptatni a lefejt tej még mindig opció.


Ettől függetlenül a te döntésed, a tápszer sem méreg...

2021. aug. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Igazán elgondolkodtató volt. Igen ovis lesz szeptembertől a nagy.

Igazatok van abban is, hogy a kicsinek is ugyan azt kell megadnom mint anno a nagynak.

Megpróbálok mindent hasonlóan csinálni mint nála.

2021. aug. 27. 20:40
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
En nem csinaltam hasonloan, jottunk-mentunk, jatszotereztunk, nem volt orakig komfortszopizgatas, es nekem igy volt jo. Hogy nektek hogy jo, azt csak te tudhatod. A nagy anno orakig csungott rajta, illetve nagyon gyakran kerte, csendes refluxa volt, es ez segitett neki, hogy nemegyszerre szopizott sokat. Csatos hordozoban szoptatva amugy nem latszik kivulrol, es a nagy utan is lehet menni.
2021. aug. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem ördögtől való dolog a napirend, hiába próbálják ma úgy beállítani... Ha ezt érzed jónak, akkor tedd azt. Nem lesz attól hátrányosabb neki, hogy pár hónaposan igény szerint vagy napirend szerint szoptatták-e. Nem fogja felhánytorgatni majd 18 évesen, sőt semmiben nem fog kihatni az életére.
2021. szept. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!