Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor indult be a tejtermelődés?

Mikor indult be a tejtermelődés?

Figyelt kérdés

Azoktól kérdezem, akik normálisan, pótlás nélkül tudtak szoptatni?

Nem görcsölök rá, lesz ami lesz, csak kíváncsi vagyok, ez is teljesen eltérő mindenkinél?

32 hetes vagyok, még semmi jele az előtejnek sem!


2021. okt. 1. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kibúj, majd mellémrakták, már adtam neki cicit. Valami jöhetett, mert eszegetett. Aztán sokszor mellreraktam, hamar beindult. Sőt, már a korházban jártam úgy, hogy egyik mellemből evett a pici, a másik meg spriccelt. Tudom, mindenkinek más, de próbálkozni kell.
2021. okt. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én szülés előtt nem talalkoztam a tejemmel. Aztán pár napig csak a kibukott tejből láttam, hogy azért valami tejszerűség jön a mellemből.

Aztán mikor belövellt, akkor megtapasztaltam. Hónapokig folyt, csöpögött, a babám is sokat bukott, szóval büdösek és gusztustalanok voltunk.

De jó is volt. Hiányzik ez az időszak.

2021. okt. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik terhességemnél sem volt előtejem.

Császárral születtek a gyerekeim, mind a kétszer a 4. nap lövellt be a tejem, és érdekes, hogy pont akkor, amikor már haza értünk a kórházból és nyugalomban voltunk. A másodiknál tisztán emlékszem, hogy haza értünk, épphogy leültem a kanapéra és akkor. Előtte is jött valami biztos, mert sokat voltak mellen és nem voltak elégedetlenek.

De aztán amikor belövellt, na az durva volt. Hirtelen két nehéz kő lett a melleimből és csöpögött a tej.

2021. okt. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szülés utáni 4.! Nap


2. Gyerekkel szoptatásból mentem szülni, 2. Nap lövellt be újra, pesig közben volt, csak kevés és hígabb a nagy gyereknek való tejem.



Úgyh ezt engedd el ezt a görcsölèst a témán.


Első babánál 25!!! H után került szabályosan mellre a gyerek..

Mégis szoptattam tovább is mint szerettem volna és komfortos lett volna


2,5 éves koràig a nagyot..10 hónapot a 2 gyereket együtt, a kicsi 1,5 most.. megyek a leválasztás felé.. most kezd már nekem sok lenni


Szóval ezen tényleg ne kattogj előre..

ha gond lenne, alkor pedig ne halogasd a segítségkérést szakembertől. Akár előre kereshetsz szoptatási tanácsadó elérhetőséget a környékeden, hàtha megnyugtat.


Javaslom a szoptatás tanácsadás kérdezz felelek csoportot facen.. sok tévhittől szabadít meg

2021. okt. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szülés utáni 5. nap lövellt be. De addig is szopott sokat, valami jött, az biztos.
2021. okt. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik egészen korán, akár már az első hetekben is találkoznak előtejjel, van, aki egész terhesség alatt nem. De ez nem jelenti azt, hogy nincs is! Termelődik attól függetlenül, hogy nem csöpög. Ezt a kisbaba az első napokban ki is fogja szopizni, a rendes belövellésig pedig egyéntől függően napok telhetnek el.
2021. okt. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Azt nem írtam, hogy szülés előtt már szivárgott valami, melltartóbetétet kellett használnom mindkét terhességemnél. Az első gyerekem császáros volt, ugyanúgy tudtam etetni az első időkben, mint a másodikat, aki hüvelyi úton született és egyből mellémrakták. Csak a császárost ugye később kaptam meg, de nem befolyásolta a tejem.
2021. okt. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!