Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha puha a mell és úgy tűnik...

Ha puha a mell és úgy tűnik nincs benne semmi miután evett a baba de még kér akkor kiürült? Vagy még szopizhat belőle?

Figyelt kérdés
2021. dec. 3. 11:18
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Van hogy csorog a tej amikor tele van,de ahhoz kell pár óra. Ha minden fél órában órában akar szopizni mintha éhen maradna.
2021. dec. 3. 11:22
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Ha kemény a mell az nem az elég tej jele, hanem a túltelítődésé.

Ugyanígy a puha mell nem azt jelzi, hogy túl kevés van.

A mell nem tud kiürülni, mivel szoptatás közben is termelődik. Akkor amikor a gyerek komfortszopizik. Ezért nem érdemes korlátozni.

2021. dec. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szopizás közben termelődik a tej, csak meg kell várnia a tejleadót.
2021. dec. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Puha a cicim kb.mindig, max az első 3 hónapban volt feszes,míg be nem állt a kereslet. 16.hónapja szoptatok. Annyit legyen rajta,amennyit akar. Váltogasd a melleket,a baba szaporítja/ beállítja.
2021. dec. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem ürül ki, mert ingere termel.

Akkor lesz elég, ha hagyod rajta lógni.

2021. dec. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Két üres tejeszacskónak tűnnek a melleim, aztán gyerekenként másfél évig volt benne tej, mert szoptatás hatására termelődött és nem azok közötti időben.

A másfél év lehetett volna több is, de én nem akartam. 😅

2021. dec. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szintèn ahogy a 6-os..

A kezdeti túltelítődés után, mintha nem is szoptatnék.

Most lefogytam 24 kg-ot.. a melleim mint tiniként, a szoptatást nem hagytam abba, nem ment el a tejem.


Nagyot majdnem 3 éves koràban tudtam leválasztani, a kicsi lassan 2 éves, drasztikusan nem akarom elvenni, így lassan tudom leválasztani.

Majdnem 1 èvet tandem szoptattam őket.

Nem vállveregetés miatt írom, csak alàtàmasztva, hogy sima nem feszülő mell is teljesen jól termel, képes kizàrólagos szoptatásra és még azon felül is..

2021. dec. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nagyon ügyesek vagytok anyukák, hogy ilyen sokáig tudtatok szoptatni. Sajnos nekem nincs elég tejem, éjjel mikor először felkel meg tudom etetni egész délig de utána mintha kiürült volna, szopizik de nem lakik jól :( olyan szomorú vagyok e miatt, mert szerettem volna szoptatni, az estéről meg ne is beszéljünk alig hajlandó szopizni.

Én rakom szopizni meg ha megnyomom cseppen is belőle egy két csepp de nem lakik jól belőle.

2021. dec. 3. 15:13
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt feladod, kérlek olvass utána. A délutáni, esti órákban nem termelődik sok, ellenben zsírosabb. Ott vannak még a növekedési ugrások is, ami miatt az anyák gyakran adnak inkább tápszert. Nyilván nem az Isten a szoptatás, nem lesz semmi, ha tápszeres lesz, de előtte add meg az igazi esélyt magadnak.
2021. dec. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbben átmennek ezen. Nagyobbik gyerekemnél én se bírtam a kiképzést, nem bírtam túllendülni, hogy délután 2-3-tól folyamatosan üvölt, hiába pakolgatom jobbról balra balról jobbra szüntelenül, elkezdtem hát pótolni és bizony nem volt megállás. Tápszeres lett.

A kisebbikkel szóról szóra ugyanez történt, de már edzettebb voltam, nem hagytam könnyen. Új szoptatási tanácsadó segített, aki nem vetette el a pótlás lehetőségét sem, de okosan, sns-ből. 2,5 éves a kisebb és még mindig anyatejes.

2021. dec. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!