Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatástól pattanás?

Szoptatástól pattanás?

Figyelt kérdés
9. hónapja szoptatok, s pár hete mély pattanások kezdtek kijönni a szemöldököm felett középen egy jellegzetes, vörösen gyulladt V alakot képezve, majd az orcáimon, halántékomon is. Lehet a szoptatással összefüggésben úgy, hogy a terhesség előtt, alatt és a szoptatás alatt (eddig) nem volt ilyen? Hogy lehet kezelni?

2022. ápr. 15. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez nem a szoptatàstòl van. Nem ettèl valami fűszereset, nincs szèkrekedèsed, vagy nem pròbàltàl ki ùj kozmetikumot? Esetleg vegyszerhez èrtèl, amit a kezeddel az arcodhoz vittèl (körömlakkra allergias reakciò előfordul arcon)

Ètelallergia, vagy bàrmi olyasmi, ami allerigàt ,, beindìthat"? Pl làzzal jàrò betegsèg, ùj gyògyszer.

2022. ápr. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is pattanásokkal küzdök, sajnos egyre rosszabb. Én is szoptatok már 2 éve, bár ez körülbelül az utolsó évben kezdett kijönni. Nem tudom biztosan, hogy ez-e az oka, sokan mondják, hogy lehetséges, mivel ilyenkor a hormonok össze vannak zavarodva kicsit...


De érdekes, hogy akkor miért nem pattanásos az összes szoptató nő? Engem is zavar, főleg mert előtte szépnek mondható bőröm volt.

2022. ápr. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az összes vegyszerünk “bababarát” és soha nem festettem magamat (körmöket is beleértve). Székrekedésem a szülés óta van, fizikai okok miatt. Étkezésem nem változott, gyógyszert nem szedek.

#2 Az szerintem normális, hogy máshogy éljük meg a dolgokat, hogy máshogy reagál a szervezetünk. Nekem pl. nem volt hányingerem, meg semmi átlagos gondom a terhességtől, a szoptatás során meg nagyon lefogytam, miközben más meg boldogan meghízik. De azért ha ez a pattanás dolog összefügghet a szoptatással, biztos van még pár ember, akinél jelentkezett. Pl. ugye nálad is, 1 év után. Az ilyenek érdekelnek.

2022. ápr. 18. 15:58
 4/4 anonim ***** válasza:

11 hónapja szoptatom a kislányomat, nekem főleg az államon jönnek ki nagy pattanások mostanában. Amikor előző babámnál nem volt ilyen.


Nálad kiderült, hogy mi okozhatja?

2022. júl. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!