Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem adok neki eleget enni?

Nem adok neki eleget enni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10 napos a kisfiam. Kezdettől váltott ciciből etetem, tehát egyszer az egyikből, egyszer a másikból. Eddig azt gondoltam, hogy elég, mivel utána kiegyensúlyozott, általában bealszik, rendesen kakil, pisil, nem nyűgös. A cicimen érzem, hogy kiürítette, pedig szerintem van rendesen tej, mert már etetés előtt csorog. Tegnap éjjel azonban nyűgös volt, nem tudtam elaltatni, ezért kinomban rátettem a másikra, és azt is kiitta... Teljesen elbizonytalanodtam, hogy akkor mindig mindkét ciciből meg kell kínálnom? Hatalmas fiú amúgy, úgy érzem, ha 3 mellem lenne, azt is meginná :D addig kell etetni, amíg eszik, vagy húzhatok "határt"?


2022. ápr. 17. 06:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én addig etettem ameddig ő igényelte.Szerintem ne egy pár napos babának akarj határt szabni.Ez nem egy tábla csoki ,hogy be kelljen szabályozni.
2022. ápr. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy eddig elég volt az egyikből, de ahogy nő, egyre többet fog enni.
2022. ápr. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is valtozo. Vannak napok, hogy mindket cici kell egy evesre. Olyan is akad, hogy egyet se sziv ki teljesen. Totál valtozo. Ez a szep az iszsz-ban, hogy majd a baba eldonti mennyit, mikor eszik.
2022. ápr. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha elégedett a baba, akkor egészen biztosan jól csinálod. A babád gyomra egyre nagyobb lesz, egyre több tej fér bele.

Fogsz még egy pár ijesztő dolgot tapasztalni, amikor elbizonytalanodsz, hogy tudsz-e szoptatni vagy inkább tápszer kéne.

Egy idő után egyáltalán nem fog feszülni a melled a tejtől és nem fog csöpögni már szoptatás előtt. Ilyenkor megrémülsz majd, hogy elapadt. Pedig nem apadt el, csak beállt a kereslet-kínálat.

Lesz olyan, hogy mindkét melledet kiürítette, de még mindig éhes. Úgy fogod érezni, hogy nem elég a tejed. Ez átmenetileg igaz is lesz. Ilyenkor több szoptatással tudod felszaporítani a tejet. Egyébként nincs olyan, hogy elfogy a tej a melledből, mert a tej nagy része szoptatás közben termelődik.

Olyan is lesz, amikor vizesnek látod a tejet és megijedsz, hogy nem elég erős/tápláló a tejed. Emiatt sem kell aggódni, a vizesebb tej inkább szomjoltásra szolgál. A "hátsó", zsírosabb tejet nem is nagyon tudod kifejni, csak a baba tudja kiszívni.

Apropó fejés. Van, aki semmit nem tud fejni, a baba viszont ügyesen kiszívja a tejet. Az esetlegesen lefejt tejmennyiség semmit nem jelent.

Amíg szoptatni szeretnél a legtöbb szoptatási problémára az a megoldás, hogy szoptatsz tovább kitartóan. Nem kell korlátozni a babát. Az időre szoptatás mellett is sok mítosszal, tévhittel fogsz találkozni. Te csak ne aggódj, szoptass, amíkor a pici "kéri".

2022. ápr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sosem fog kiürülni a melled, hiszen a tej szoptatás közben termelődik. Ettől függetlenül én az eleje óta mindkét mellemből szoptatok. Így alakult ki, így kényelmes. Nyugodtan tedd át a másikra had szopizzon. Nincs kevés tejed, nyugi. Csak be kell állnia.
2022. ápr. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetesen a határ szabást nem úgy értettem, hogy kiveszem a szájából, vagy nem adok, ha sír, inkább úgy, hogy nem tukmálom. Amikor ez az eset történt, az első körben maga köpte ki 25 perc után a mellem, ahogy szokta, ebből gondoltam, hogy jól lakott, és ezért lepett meg annyira, hogy pár perc múlva a másikon is eltöltött 20 percet.
2022. ápr. 17. 09:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kínáld meg a másikból. Lehet, hogy nem kéri. Lehet, hogy picit eszik. De az is lehet, hogy kiszívja, és jóval később éhezik meg, mint szokott. Nekem olyan is volt, hogy ha odaadtam a másikat is, akkor a végén hatalmasat bukott. Úgyhogy inkább maradtam az egy ciciből szoptatásnál. De ki kell tapasztalni.
2022. ápr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!