Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumizavar miatt lusta 2...

Cumizavar miatt lusta 2 hónapos baba is meg tudja tanulni, hogy kell erős vákuummal szívni a ciciből a tejet?

Figyelt kérdés
Szoptatási tanácsadó segítségét kértem de nagyon nehéznek tűnik ez az átállás a folyamatos cicirerakás és szükség esetén fecsivel tejpótlás miatt 😭 írnátok pár bíztató sikersztorit? Mert nagyon el vagyok keseredve, hogy péntek óta még nem nagyon van változás, viszont sírás az sok van és lelkileg nehezen bírom sírni látni a babám :(

2022. máj. 2. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Hát szerintem 2 hónaposan már szinte lehetetlen megtanítani cicizni. Ha meg ez ennyire megterhelő mindkettőtöknek, akkor miért is fontos ez? Amíg van tejed, fejd le ès add oda cumisüvegből. Ha meg elapad, akkor tàpi. Az sem ördögtől való dolog ám! Persze nyílván az anyatej a legjobb, de hidd el a mai tápszerek már annyira jók, hogy mindent igényt kielègítenek.

Ha tàpis a baba, akkor 4 hós kortól már lehet kezdeni a hozzàtàplàlàst is, de legkésőbb 6 hósan muszáj lesz. Aztán meg úgyis bújnak a fogacskák ès egyre többet akar ràgni.

Èn már biztos nem kínlódnèk vele. Újszülött korban van fontos szerepe ennek, hogy megerősödjön, ha eddig nem szopizott akkor mâr nem fogod megvâltani a világot.

2022. máj. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszadóval. Ne kínozd magad feleslegesen. Gondolom a babának sem jó ez az egész. Kiegyensúlyozott anyukára van szüksége, nem egy kikészültre.
2022. máj. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a bíztató szavakat... 2 kemény nappal később sokkal jobban állnak a dolgok..

Még jó, hogy sikersztorikat kértem, nem pedig lebeszélőset.. :/

2022. máj. 4. 12:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kérdező, én nem lebeszélni akartalak. Ki tenne eleve ilyet és miért? Csupán felhívni a figyelmedet arra, hogy sajnos alakulhat úgy, hogy bizony nem jön össze a szoptatás mégsem, de az sem a világ vége. És csak azért írtam, mert nagyon sok kismama akár depresszióba is esik, mert úgy érzi, hogy rossz anyuka, mert a babáját nem tudja megfelelően táplálni. Mivel nem ismerünk téged, nem tudhatjuk nálad mi áll a háttérben, milyen érzések vannak benned. Szóval emiatt írtuk amit írtunk.
2022. máj. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 2 hónapos korára tanult meg szopni, amit el sem tudtam képzelni hogy valaha megfog történni. Egyszerűen nem tudott rendesen szopni, emiatt üvöltött, nem is akart cicin lenni. Így én 2 hónapig fejtem neki, mert nem szerettem volna ha kárba menne a tejem. De mivel rohadt megterhelő 3 óránként fejni, úgy voltam vele, ezt a hozzátáplálásig csinálom, aztán befejezem. De szerencsére belejött a dologba, nagyon is, és azóta is csak cicizik.
2022. máj. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Két hét elteltével mi is már csak cicizünk. :) örülök, hogy nem adtam fel, pedig néhányszor a férjem is - látva az elején a nehézséget- azt mondta hagyjuk és térjünk vissza a fejéshez meg a cumisüvegezéshez. Anyósom meg egyenesen azt mondta, hagyjam ezt a szoptatás, az ő fia (a férjem) sem szopizott, azóta is úgy érzem nem szoptatáspárti 🤨. Szóval kicsit széllel szemben de sikerült végül, és aki hasonló helyzetben van és ezt olvassa annak azt tanácsolom hogy ne adja fel! :)
2022. máj. 21. 08:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok, ügyesek vagytok! :)

5. válaszoló voltam. :)

2022. jún. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!