Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a baba nagyot bukik, akkor...

Ha a baba nagyot bukik, akkor csak a felesleg jön vissza neki? Ezek szerint van elég tejem és ki is tudja szívni rendesen?

Figyelt kérdés
2 hónapos baba, eddig cumisüvegből kapta a tejet mert 2 hetes korában kiderült, hogy a bimbóvédővel sem tud szopizni, nem volt elég a tejem sem, emiatt elkezdett csökkenni a súlya. A tejem azután felszaporítottam mellszívóval. Nemrég szoptatási tanácsadó segítségével hagytuk el a bimbóvédőt és szokunk le most a cumiról de szétaggódom magam hogy megint nem lesz elég neki a tej és hogy fogyni fog. :(

2022. máj. 3. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a kakis pisis pelus az amit érdemes figyelni. Az van?
2022. máj. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, van. Bár kisebbeket kakil, mint mikor cumizott. Akkor kb 3 óránként 130ml-t evett meg.

Most próbálom mindkét cicim rövid időn belül felváltva adni neki, mint a szaporító fejésnél, hogy legyen elég tej. Utána térnék át arra hogy váltott ciciből szopizzon, mert fejéskor 2 ciciből összesen lett 4 óránként 160-180ml.


Egyébként mikor szopizik, szépen kortyolgat. De nagyon sokáig tart neki, nem csak 10-15 perc :/ szinte egész nap szopizna. Mikor odakínálom neki, mindig elfogadja. Így tudom elképzelni mikor növekedési ugrásban szaporítanak maguknak a babák.. ez is olyasmi lehet?

2022. máj. 3. 11:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Láttam a másik kérdésed is, ne aggódj, menni fog! Ez ilyen pár nap, de szerintem tarts ki, mert megéri.
2022. máj. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bízz a babádban. Ha nem lenne elég a tejed, jelezné. Nem egy gép, hogy időre egyen sokat.
2022. máj. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! 🥺 Sokszor elgyengülök amikor sír, mert rögtön azt gondolom, hogy biztos már megint éheztetem szegényt 😭 de annyira szeretném szoptatni hogy mindent megtennék érte, mert tudom hogy hosszú távon ez neki a legjobb.
2022. máj. 3. 12:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van otthon babamérleg, akkor meg tudod mérni evès előtt és után a babát. Abból látod, hogy mennyit evett.

Nem kell mindig méregetni, mert abba bele bolondul az ember, csak nèha 1-1 alkalommal visszajelzés képpen.

2022. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mit jelent az hogy nagyot bukik?
2022. máj. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van időd, hadd legyen cicin, amennyit akar. Mi 2 hósan kezdtük elhagyni a bimbóvédőt. Én is paráztam, hogy eleget eszik-e nélküle. Sokszor mértem is, mennyit evett. Aztán mikor 5 perc alatt belement 70 g, na, onnantól nem idegeskedtem (annyit). Egyébként extra tempóban hízott, de közben 6-7 hós koráig kis hakapeszi volt, mindig kért, ha megkínáltam.
2022. máj. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!